Gwiazdy TVP: Ich kariery nabrały rozpędu w czasie rządów Jacka Kurskiego

Gdy w 2016 roku Jacek Kurski objął funkcję prezesa zarządu Telewizji Polskiej, nastąpiło wiele zmian osobowych. Dotyczyły one również programów rozrywkowych, w których pojawiło się sporo nowych twarzy. Dla niektórych była to prawdziwa trampolina do kariery. Jakie gwiazdy rozbłysły szczególnie za czasów Kurskiego?

Ida Nowakowska

Ida Nowakowska jest jedną z największych gwiazd polskiej telewizji. Zaczynała od tańca, grała w serialach i filmach, brylowała na deskach teatralnych. Teraz prowadzi klika ze sztandarowych produkcji TVP.

Jest cenioną i lubianą przez widzów prezenterką takich produkcji jak "Pytanie na śniadanie", "The Voice Kids", "Dance, Dance, Dance". Wcześniej prowadziła m.in. "Przymierzalnie" czy "Bake Off Junior".

Reklama

Początkowo jej angaż w "Pytaniu na śniadanie" nie spotkał się z aprobatą. Niektórym nie spodobało się zastąpienie poprzedniej gospodyni programu, Marzeny Kawy.

W wywiadach Ida Nowakowska zapewniała, że o tę posadę się nie starała, ani nikogo nie wygryzła. W rozmowie z dwutygodnikiem "Flesz" mówiła: "Nigdy nie chodziłam prosić o pracę, do nikogo nie dzwoniłam. (...) Marzenę bardzo szanuję, cenię i lubię".

Prezenterka często określana jest mianem ulubienicy prezesa TVP, Jacka Kurskiego. Nie odbiera tego negatywnie. Jak mówi w wywiadzie (wideo poniżej): "Dziękuję, jest mi miło, że ktoś tak o mnie powie, ale myślę, że ulubienica to jest słowo takie lekkie i... dziwne".

Katarzyna Cichopek

Katarzyna Cichopek jest gwiazdą, która może się pochwalić wieloletnią karierą w Telewizji Polskiej. Przypomnijmy, że ogólnopolską rozpoznawalność zapewniła jej rola Kingi Zduńskiej w serialu TVP2 "M jak miłość", w którym gra od 2000 roku. 

Od września 2020 Cichopek współprowadzi poranny program "Pytanie na śniadanie". Jednak wiele wskazuje, że najlepsze jeszcze wciąż przed nią!

"Operacja aranżacja" to najnowszy program, który pojawi się na antenie TVP Kobieta. Jak podał serwis Wirtualnemedia.pl, odcinki są już nagrywane, a w roli prowadzących pojawią się właśnie Katarzyna Cichopek i architekt, Jonatan Kilczewski. Program będzie skupiał się na aranżacji wnętrz przy ograniczonym budżecie. 

"Cieszę się, bo jest to program misyjny. Odmienia wnętrza, ale i życie" – powiedziała w "Super Expressie". 

Ponadto wkrótce wystartuje druga edycja programu: "You Can Dance - nowa generacja" z nowym jury. Na jednym z foteli jurorskich zasiądzie właśnie gwiazda "M jak miłość". 

Małgorzata Tomaszewska

Małgorzata Tomaszewska jest córką Jana Tomaszewskiego. Na szklanym ekranie debiutowała w telewizji Sportklub w 2012 roku. Później prezentowała prognozę pogody na antenie Polsatu, a następnie prowadziła magazyn Pudelek TV (WP TV.). 

W 2018 roku trafiła do studia "Pytania na śniadanie", najpierw w programie komentowała tematy kulturalne i plotki związane z show biznesem. 

To był maj... 2019 rok. Przed studiem "Pytania na śniadanie" wylądował helikopter, z którego wysiedli Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora - nowy tandem prowadzących poranny program TVP2. To miało być wielkie wejście i tak właśnie zostało zapamiętane. A jak ten dzień wspominają bohaterowie tych wydarzeń?

"Olek załatwił w barterze przelot helikopterem do TVP, by spektakularnie rozpocząć naszą wspólną podróż z 'Pytaniem na śniadanie'" - wspomina Małgosia. "Kręci mi się w głowie na wysokości, wiec przezwyciężyłam swój lęk w imię szalonej wizji mojego telewizyjnego partnera. Dałam się namówić i dzięki Olkowi będę to zawsze wspominać".

Z kolei w programie "The Voice of Poland" zastąpiła w roli współprowadzącej Marcelinę Zawadzką, wystąpiła w dwóch edycjach. Gwiazda prowadziła też festiwal w Opolu, a także finał Konkursu Piosenki Eurowizji Junior.

Marta Manowska

Marta Manowska znalazła się na świeczniku za sprawą roli prowadzącej w hicie TVP "Rolnik szuka żony", którą podjęła w 2014 roku. 

Od tego momentu jej kariera rozkwitła - od 2019 prowadzi też "Sanatorium miłości" i "The Voice Senior", czym zaskarbiła sobie jeszcze więcej sympatii widzów. Ponadto wiosną 2020 roku prowadziła na antenie TVP1 program "Ośmiu wspaniałych".

Rafał Brzozowski

Rafał Brzozowski stał się popularny za sprawą udziału w pierwszej edycji "The Voice of Poland" w 2011 roku, od tego momentu wydał już pięć albumów studyjnych. 

Jego regularna współpraca z TVP rozpoczęła się w 2017 roku. Prowadził programy: "Koło Fortuny" (2017-2019), "Jaka to melodia? (od 2019), "The Voice Senior" (od 2020), a także inne widowiska telewizji publicznej. 

W marcu 2021 roku w trakcie programu "Pytanie na śniadanie" ogłoszono, że Brzozowski wraz ze swoim utworem "The Ride" będzie reprezentantem Polski na Eurowizji. Choć nie zakwalifikował się do finałowego konkursu, to jego występ został doceniony przez prezesa TVP. 

"Rafał, to był jeden z najlepszych występów Eurowizji 2021. Z serca Ci dziękuję. Dałeś sobie radę z niesprawiedliwym hejtem. Z podziwem obserwowałem jak wspierają Cię znajomi z branży. Takiego wzajemnego wsparcia w świecie polskiego showbiznesu dawno nie było. To dobry znak" - napisał wtedy prezes TVP na Twitterze.

Izabella Krzan

Izabella Krzan w 2017 roku prowadziła cykl reportaży "Lajk", który emitowany był w czasie "Pytania na śniadanie", już kilka tygodni później została reporterką tego programu. Pełniła rolę hostessy w "Kole Fortuny", współprowadziła też Sylwestra marzeń z Dwójką. 

Z kolei jesienią 2019 w ducie z Maciejem Kurzajewskim współprowadziła program "Czar par". Została także jedną z prowadzących programu "Pytanie na śniadanie". 

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy