Redakcja Świat Seriali Interia

Serwis Świat Seriali Interia to portal uruchomiony w 2000 roku skupiający fanów produkcji serialowych z całej Polski. Serwis dostarcza użytkownikom informacji o serialach dostępnych w telewizji ogólnodostępnej czy na platformach streamingowych.

Naszą misją jest dostarczanie najbardziej rzetelnych i wiarygodnych informacji o świecie seriali. Jesteśmy dumni z naszego profesjonalizmu i doświadczenia, które czynią nas ekspertami w tej dziedzinie. Stawiamy na jakość, dokładność i szybkość informacji, a nade wszystko na satysfakcję naszych czytelników. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony i cieszenia się najnowszymi wiadomościami ze świata seriali. 

Dzięki wchłonięciu Grupy Interia przez Grupę Cyfrowy Polsat (obecnie Grupa Polsat Plus) w 2020 roku, nasza platforma zyskała na sile, zwiększając swoje zasięgi oraz poszerzając ofertę serwisów tematycznych. Interia otrzymała również dostęp do unikatowych treści stacji Polsat, co dodatkowo wzbogaciło naszą ofertę.

Reklama

Kierownictwo Świat Seriali Interia

Nasza utalentowana i zdecydowana Szefowa Redakcji, Marta Podczarska, jest siłą napędową zespołu. Z wykształceniem w dziedzinie dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kultury współczesnej na Uniwersytecie Jagiellońskim, Marta jest specjalistką od seriali, z zakorzenioną miłością do tego medium od najmłodszych lat. Dziś jako szefowa serwisu, nie tylko kontynuuje swoje zamiłowanie do seriali, ale również dzieli się swoją pasją z czytelnikami, inspirując nas wszystkich swoim zaangażowaniem i wiedzą.

Na czele zespołu stoi niezastąpiona Katarzyna Ulman, pełniąca funkcję team leadera. Katarzyna, posiadająca tytuł magistra filologii rosyjskiej i dziennikarstwa, to prawdziwa miłośniczka kreatywnych narracji. Jej pasja do dobrze rozpisanych i poprowadzonych opowieści rozciąga się na szeroki zakres form - od literatury, poprzez komiksy i filmy, aż po wciągające gry komputerowe. Ta różnorodność zainteresowań Katarzyny jest kluczem do jej unikalnego podejścia do pracy, które odzwierciedla się w naszym serwisie, kształtując jego niepowtarzalny charakter.

Autorzy piszący dla Was w Świat Seriali Interia

Aleksandra Kalita - Ceniona za swój jedyny w swoim rodzaju styl, Aleksandra jest absolwentką filologii polskiej i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Doświadczenie zdobyła podczas swojej wieloletniej przygody z radiem studenckim, gdzie prowadziła audycję o kulturze. Aleksandra jest także ekspertem od mediów społecznościowych, pomagającym rozwijać jeden z największych portali kulturowo-rozrywkowych w kraju.

Justyna Miś dołączyła do nas w maju 2022 roku. Miłośniczka kina nieanglojęzycznego, zwłaszcza twórczości Wonga Kar Wai oraz Yorgosa Lanthimosa. Wychowana w rodzinie filmowców, Justyna zaszczepiła w sobie miłość do kina. Justyna prowadzi również profile w mediach społecznościowych, na których dzieli się wrażeniami dotyczącymi filmów, seriali i książek.

Martyna Zielonka jest absolwentką socjologii oraz zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Recenzentka w Dzienniku Teatralnym, a w naszym serwisie dzieli się swoją wnikliwą obserwacją zjawisk społecznych i filmowych. Martyna jest wielbicielką produkcji o tematyce społeczno-kulturowej i chętnie sięga po literaturę, zagląda do muzeum lub teatru.

Jakub Izdebski, absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, z Interią współpracuje od 2015 r., a do redakcji dołączył w lipcu 2023 roku. Za dzieciaka chciał zostać archeologiem, ale gdy tylko obejrzał "Park jurajski", wiedział, że jego pasją są filmy. Ogląda wszystko — od kina festiwalowego do potworków, które Jean-Claude Van Damme produkował z myślą o rynku kaset wideo. Lubi odkrywać filmowe perełki, raczyć się produkcjami "tak złymi, że aż dobrymi" w gronie znajomych, długie spacery i superbohaterskie tasiemce.

Tomasz Bielenia, zasłużony selekcjoner Krakowskiego Festiwalu Filmowego, nie tylko jest filmoznawcą i dziennikarzem z pasją, ale również stalowym filarem tego wydarzenia. Jego miłość do kina nie obejmuje popcornu, ale za to tętni pełną siłą w niewielkich kinach z wielkimi ekranami. Pamiętne spotkanie z Christopherem Petitem zaowocowało wywiadem, który pozostał w pamięci wielu. A jego nietuzinkowe hobby? Czytanie napisów końcowych - co świadczy o jego niezłomnym zaangażowaniu w każdy aspekt kinematografii.

Z kolei Anna Kempys, członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich, swoją pasję do twórczości filmowej przełożyła na produkcję animacji na ASP. Dla Anny, multipleksy są dalekie od prawdziwego ducha kina, natomiast ogromne ekrany to kwintesencja prawdziwego kinematograficznego doświadczenia. Jej gust filmowy oscyluje wokół klasycznych postaci jak James Bond, unikalnej twórczości Wesa Andersona oraz - oczywiście - wszystkiego, co ma polski rodowód.

Krystian Zając, dyplomowany kulturoznawca i dziennikarz, to prawdziwy fachowiec w świecie dziennikarstwa filmowego. Jego dwie pasje, kino i sport, splatają się w unikalne interpretacje przemysłu filmowego. Wielokrotnie uczestniczył w Festiwalu Filmowym w Gdyni, a także przeprowadził wiele wartościowych wywiadów, w tym pamiętne spotkanie z Agnieszką Holland. Związany z redakcją Interia Film od wielu lat, Krystian nieprzerwanie wzbogaca portal o swoje wnikliwe artykuły.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama