Gangsterzy, kochankowie i... sarmaci. Czyli najlepsze polskie seriale na Netflixie

Polskie seriale szturmem podbijają Netflixa. Osoby, które lubią dobre gatunkowo rodzime kino nie mogą narzekać – na platformie czeka na nich wiele dobrych produkcji. Zebraliśmy dla ciebie zarówno najnowsze, jak i kultowe już propozycje. Sprawdź je, zanim zasiądziesz przed telewizorem.

Na Netflixie znajdziemy obecnie wiele dobrych polskich seriali o mocno zróżnicowanej tematyce. Najlepsze oceny widzów zdobywają kryminały takie jak "Krucjata" oraz komedie w stylu "Gier rodzinnych". Emocje wciąż rozpala satyryczna produkcja historyczna "1670". Co jeszcze można obejrzeć na Netflixie? Przygotowaliśmy listę 10 najciekawszych polskich seriali.

"Krucjata" - dramatyczny polski serial policyjny

Ten polski serial znajduje się obecnie na pierwszym miejscu wśród seriali Netflixa. "Krucjata" zabiera nas do Warszawy, gdzie zespół policjantów pod dowodzeniem detektywa Mandżaro i Luizjany bada sprawę serii głośnych morderstw. Mają one związek z podejrzaną organizacją o dużych, międzynarodowych wpływach, dlatego dość szybko śledztwo rozszerza się na inne kraje europejskie. 

Reklama

Widzowie serialu na pewno nie będą narzekali na brak emocji. Niemal każdy odcinek to jakaś tajemnicza śmierć lub zaginięcie — dziennikarki telewizyjnej, jurora z talent show, polityka. W "Krucjacie" zagrali m.in. Julian Świeżewski, Vanessa Aleksander czy Masza Wągrocka.

"1670" - satyryczna polska komedia z Barłomiejem Topą

Oryginalny format, doskonała obsada aktorska (Bartłomiej Topa, Katarzyna Herman, Martyna Byczkowska, Michał Sikorski i inni), błyskotliwe dialogi i XVII wiek pokazany w krzywym zwierciadle - "1670" to serial, który rozśmiesza do łez. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji go obejrzeć zrób to koniecznie, zanim na ekranach pojawi się zapowiedziany przez producentów drugi sezon produkcji.

"Prokurator" - polski serial 10-odcinkowy, który trzyma w napięciu

W tym serialu będziemy śledzić losy ciekawego duetu — doświadczonego prokuratora oraz młodego policjanta. Połączą oni siły w śledztwach mających ustalić, kto stoi za tajemniczą śmiercią w okolicach elektrowni na Żeraniu, kto postrzelił młodą dziennikarkę, czy zabił mężczyznę w pokoju hotelowym. 

Jacek Koman, Magdalena Cielecka i Wojciech Zieliński, którzy wcielili się w główne role w polskim serialu kryminalnym "Prokurator", gwarantują nam sporą dawkę emocji i zagadek.

"Zachowaj spokój" - polski serial oparty na powieści Harlana Cobena

Ten polski serial powstał na kanwie powieści Harlana Cobena, co jest obietnicą wciągającej rozrywki na wysokim poziomie. Zwłaszcza gdy dodamy do tego obsadę w postaci Magdaleny Boczarskiej i Leszka Lichoty.

Akcja rozgrywa się na zamożnych przedmieściach Warszawy, gdzie doszło do śmieci nastolatka. Po tym tragicznym zdarzeniu jego kolega Adam zaczyna się dziwnie zachowywać, a po jakimś czasie znika wraz ze swoją koleżanką. Kaja z przyjaciółmi rozpoczynają poszukiwania w całym mieście, które doprowadzą do niebezpiecznych sytuacji.

"Polowanie na ćmy" - barwny serial kostiumowy na Netflixie

To kolejny polski serial kostiumowy na Netflixie, który spotkał się z uznaniem widzów. 7-odcinkowa produkcja ma w sobie wszystko to, co wzbudza emocje — dziewczyna pracująca w domu schadzek, dawno niewidziany kochanek, spisek grożący niepodległościowym działaczom. A to wszystko na tle krajobrazu Polski na początku XX wieku, gdzie było dużo politycznych zawirowań, jak i narodowościowych konfliktów.

"Gry rodzinne" - polski komediodramat o sekretach i zdradach

W tym serialu nie zabraknie momentów, które śmieszą do łez i tych, które powodują smutek. Skomplikowane relacje rodzinne, kłamstwa, zdrady i tajemnice. Przebaczenie, złość, nadzieja, niespełniona miłość i wiele więcej przewija się w 8-odcinkowym polskim serialu "Gry rodzinne" na Netflixie

Doskonałe kreacje Izabeli Kuny, Edyty Olszówki, Pawła Deląga, Marka Kality, Elizy Rycembel w reżyserii Łukasza Ostalskiego gwarantują miło spędzony czas przed ekranem.

"Mały Zgon" - polski serial o nietypowej tematyce

Gra słów użyta w tytule oznacza nic innego jak nazwę sennego (z pozoru) miasteczka. Okazuje się jednak, że dzieje się tu więcej niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Już w pierwszym odcinku widzowie poznają naczelnika więzienia z hazardowymi długami i są świadkami jego spotkania z gangsterem objętym programem ochrony świadków. Do czego dojdzie, gdy ich drogi się skrzyżują? Zamiana miejsc to dopiero początek mrocznych zdarzeń w "Małym Zgonie" na Netflixie.

"Infamia" - muzyczny polski dramat, który wciąga do ostatniej minuty

Serial zaczyna się od powrotu romskiej rodziny z Walii do Polski i prób rozpoczęcia tutaj nowego życia. Nie będzie to łatwe ze zbuntowaną nastolatką na pokładzie, rodzinnym ostracyzmem i surowymi zasadami, którym nie każdy chce się podporządkować. Poruszane w serialu "Infamia" wątki dyskryminacji mniejszości narodowych to nie jedyne, na co możemy liczyć. Będzie tu też dużo kolorów i muzyki, a także aktów odwagi, heroizmu i miłości.

Serial kryminalny "Instynkt" ze Stenką w roli pani komisarz

Danuta Stenka, Piotr Głowacki i Szymon Bobrowski wcielają się w główne role w polskim serialu kryminalnym "Instynkt". To produkcja z gatunku dramatu, która pokazuje od środka warszawską policję i jej niekoniecznie konwencjonalne metody pracy. Wszystko za sprawą nowej pani komisarz Oster, która intryguje swoją tajemniczą przeszłością.

"Planeta Singli - osiem historii" - od małżeńskich gierek po romanse seniorów

To 8 niezwiązanych ze sobą historii, które łączy portal randkowy, miłość i seks. Wyjazd syna na studia i rozwód jego rodziców, zaproszenie nowego chłopaka na ślub siostry i ogromne zdziwienie, test opracowany przez chemiczkę, który ma pomóc znaleźć "faceta idealnego". To tylko niektóre z wątków, jakie czekają na widzów "Planety Singli — osiem historii" na Netflixie. Spora dawka rozrywki gwarantowana!

Przeczytaj także:

"Barwy szczęścia": Odcinek 3010. Straci kontrolę nad sobą. Pozwoli, by najbliżsi jej pomogli?

Damięcki i Brodzińska: Bali się ślubu, więc przez 14 lat żyli na kocią łapę

"Sanatorium miłości": "Od takich to trzeba uciekać". Fani oburzeni zachowaniem Andrzeja

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Netflix: Seriale | polskie seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy