SkyShowtime
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 39
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

HBO nie pokaże "Warszawianki"! Inny serwis przejął serial z Borysem Szycem

SkyShowtime - nowy serwis streamingowy w Europie - ogłosił dziś, że nabył wyłączne prawa do 21 lokalnych seriali Warner Bros. Discovery, wśród których znajdują się jedne z najpopularniejszych i wysoko ocenianych produkcji lokalnych HBO Max. Umowa, zawarta po przeprowadzeniu konkurencyjnej procedury przetargowej, zapewnia Skyshowtime 168 odcinków - ponad 150 godzin - zarówno nowych, jak i wcześniej emitowanych produkcji oryginalnych. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Umowa obejmuje m.in. trzy zupełnie nowe seriale, których produkcja została zakończona i które będą miały swoją światową premierę na platformie SkyShowtime w 2023 roku, co znacząco przyspiesza wejście firmy na rynek produkcji oryginalnych. Nowe seriale, które będą miały premierę jako SkyShowtime Originals, to "ID" (Finlandia i Szwecja), "The Winner" (Czechy i Słowacja) oraz "Warszawianka" (Polska). Dodatkowo, SkyShowtime zaprezentuje drugi sezon serialu "Tak czy owak" (Hiszpania). Pierwszy sezon tej produkcji także będzie dostępny w serwisie. Szczegółowe daty premier zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Inne popularne seriale, które zostały pozyskane w ramach umowy, to produkcje, które niedawno miały premierę w HBO Max, a teraz dostępne będą wyłącznie w SkyShowtime. Są wśród nich m.in. "Miasto niedźwiedzia" (Szwecja), "Przybysze" (Norwegia), "Kamikaze" (Dania), "Pożądanie" (Szwecja) i "Informator" (Węgry). SkyShowtime będzie mieć także możliwość nabycia ogólnoświatowych praw do wznowionych seriali, jak również możliwość zamówienia nowych sezonów dla wielu produkcji.

Reklama

Oprócz dziewięciu wspomnianych produkcji, również 12 innych docenianych seriali z biblioteki HBO Max dostępnych będzie na wyłączność w SkyShowtime od marca 2023 roku.Wśród tych tytułów są: "Głodni razem" (Czechy), "Foodie Love" (Hiszpania), "Hackerville" (Rumunia), "Módl się, słuchaj i zabijaj" (Szwecja), "Sin Novedad" (Hiszpania), "Prawdziwa gwiazda" (Rumunia), "Ruxx" (Rumunia), "Nieświadomi" (Czechy), "Sukces" (Chorwacja), "Cała reszta" (Hiszpania), "Trefny szmal" (Rumunia) i "Witamy na odludziu" (Norwegia). Wszystkie te seriale dostępne będą dla użytkowników SkyShowtime na wszystkich 22 rynkach.

Zobacz też: "Skazana": Czy powstanie trzeci sezon serialu? Zapadła decyzja

ID (tytuł roboczy)

Sezony: 1, Odcinki: 6

ID (tytuł roboczy) to fiński serial kryminalny. Historia obraca się wokół fińskiej śledczej ds. oszustw w świecie sztuki, Emmy, która przychodzi pod przykrywką do domu aukcyjnego w Sztokholmie, aby zbadać związek firmy z Blanko, zajmującym się notorycznym praniem pieniędzy. Aby pozostać incognito, Emma wybiera tożsamość żywiołowej i towarzyskiej Anniki, która kocha imprezy, używki i jest przeciwieństwem chłodnej, spokojnej i opanowanej Emmy. Dzięki nowemu wcieleniu, Emma zaczyna otwierać kolejne drzwi do ukrytego świata oszustw w najwyższych kręgach sztuki. Stając się Anniką, musi jednak zmierzyć się ze wspomnieniami z przeszłości, o których starała się dotąd zapomnieć.

Tak czy owak (Por H o Por B)

Sezony: 2, Odcinki: 8

Wyprodukowany w Hiszpanii serial komediowy Tak czy owak powraca z drugim sezonem. Po podróży z Parli do madryckiej dzielnicy Malasaña, Hache (Marta Martín) i Belén (Saida Benzal) wracają w kolejnej odsłonie swoich przygód. Choć dwie przyjaciółki nadal mieszkają w dzielnicy Malasaña, wszystko się zmieniło. Okolica nadal pozostaje szalonym i frywolnym "parkiem rozrywki", ale dziewczyny w końcu się tu odnalazły, pozostając sobą. Zaakceptowały to miejsce i wydaje się, że Malasaña zaakceptowała je w zamian. Hache ma nową pracę, pracuje w salonie paznokci, a Belén chwyta się różnych zajęć, nie porzucając marzenia o zostaniu aktorką. W nowym sezonie powrócą także Itziar Castro, Diego Castillo, Javier Bódalo i Brays Efe.

The Winner (Víťaz)

Sezony: 1, Odcinki: 6

The Winner to czesko-słowacka komedia familijna, która opowiada o Viktorze Hudáku (Ady Hajdu), fikcyjnym premierze małego europejskiego kraju, który kończy karierę w polityce i wraca do codziennego życia. Kiedy jego następca radykalnie odrzuca całą politykę, którą ten budował przez lata, Viktor szybko przekonuje się, że w roli byłego premiera nie ma już żadnej wadzy.

Chcąc jednak udowodnić, że wciąż jest ważny, próbuje przejąć inicjatywę w domu, gdzie mieszka z żoną i trzema córkami. Po długim czasie spędzonym z dala od nich, i mając raczej blade pojęcie o problemach codziennego życia, teraz musi odnaleźć się w rodzinie, która już dawno przyzwyczaiła się do życia bez niego. Teraz przyjdzie mu skonfrontować się z kobietami znacznie przewyższającymi wszystkich przeciwników politycznych, z którymi przyszło mu się mierzyć w polityce. W serialu występują także Ivana Chýlková i Milan Ondrík.

Warszawianka

Sezony: 1, Odcinki: 11

Warszawianka to polski serial fabularny, który opowiada o tragikomicznych przygodach czterdziestoletniego warszawskiego playboya, miejskiej legendy (Borys Szyc). Główny bohater to postać głęboko złożona, nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel i jednocześnie przyjaciel wszystkich. Pod tą powłoką mężczyzna kryje jednak udrękę i nienawiść do samego siebie, ograniczany przez rodziców (Krystyna Janda i Jerzy Skolimowski) i zaszufladkowany przez kulturę i czasy, które go ukształtowały. Z głową pełną marzeń i talentem pisarskim skradł serca pokolenia X. Ale nie dojrzał. Jest słaby. Mając, a potem straciwszy wszystko, próbuje nadać sens współczesnemu światu w otoczeniu najciekawszych postaci miasta.

Miasto niedźwiedzia (Beartown)

Sezony: 1, Odcinki: 5

Szwedzki dramat oparty na bestsellerowej powieści o tym samym tytule. Miasteczko Björnstad tętniło kiedyś życiem, ale teraz zarastają je drzewa. Lokalna młodzieżowa drużyna hokejowa ma duże szanse, by wygrać półfinał krajowego turnieju i wszystkie nadzieje spoczywają teraz na barkach młodych zawodników. Jest to dla nastolatków wielkie obciążenie, które staje się katalizatorem dramatycznych wydarzeń. Akt przemocy wobec młodej dziewczyny burzy jej życie i jednocześnie dzieli społeczność miasteczka. Wysuwane oskarżenia szerzą się wśród mieszkańców, z których każdy ma swoją opinię w tej sprawie.

Przybysze (Beforeigners)

Sezony: 1 & 2, Odcinki: 6 (w jednym sezonie)

Ten norweski komediowy serial sci-fi rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, gdzie ludzie z przeszłości zaczynają pojawiać się w teraźniejszości. Przybysze pochodzą z trzech okresów historycznych - epoki kamienia, epoki wikingów i końca XIX wieku. Tak przedstawione złożone norweskie społeczeństwo niesie ze sobą zarówno możliwości, jak i wyzwania, ale jest wśród nich to, co najważniejsze - nadzieja i człowieczeństwo. Przybysze są zarówno przedstawieniem tego surrealistycznego świata, jak i opowieścią o nietypowej parze detektywów, Larsie Haalandzie (Nicolai Cleve Broch) i Alfhildr Enginsdottir (Krista Kosonen), którzy prowadzą śledztwo dotyczące pewnego morderstwa.

Kamikaze

Sezony: 1, Odcinki: 8

Kamikaze to poruszający duński serial dramatyczny, który śledzi losy zadziornej i uroczej 18-letniej Julie (Marie Reuther) w podróży do ponownego odkrycia samej siebie, po tym jak dziewczyna traci rodziców i brata w katastrofie lotniczej. Julie nagle zostaje sama w wielkiej rezydencji z drogimi samochodami w garażu i teoretycznie wszystkim, o czym większość ludzi tylko marzy: młodością, urodą i pieniędzmi - mnóstwem pieniędzy. Jednak dobra materialne nie mają już dla niej żadnej wartości i dziewczyna musi szukać powodu, by dalej żyć. Wyrusza więc c dziką i burzliwą podróż, która prowadzi ją z rodzinnej Danii do odległych zakątków świata. Serial oparty jest na powieści pt. Muleum autorstwa Erlenda Loe.

Pożądanie (Lust)

Sezony: 1, Odcinki: 8

Anette (Sofia Helin), Nadia (Anja Lundqvist), Ellen (Julia Dufvenius) i Martina (Elin Klinga) to czterdziestokilkuletnie przyjaciółki, które mieszkają i (przeważnie) dobrze prosperują w Sztokholmie. Anette przeprowadza rządowe badania pod nazwą "Seks jest autostradą do zdrowia", sprawdzając, czy dobry seks - lub jego brak - ma wpływ na zdrowie szwedzkich kobiet po 40. roku życia. Dla jej przyjaciółek to katalizator do rozmyślań o tym, w jaki sposób życie stanęło na drodze do ich własnych pasji i pragnień. To komedia o przyjaźni i ciekawości - Pożądanie śledzi losy czterech kobiet, które są gotowe eksplorować życie znacznie dalej niż tylko spełnianie oczekiwań związanych z karierą, małżeństwem i macierzyństwem.

Informator (The Informant)

Sezony: 1, Odcinki: 8

W 1985 roku, w komunistycznych Węgrzech, mistrz szachowy Geri (Gergely Váradi) nie może się doczekać rozpoczęcia drugiego roku studiów w Budapeszcie, nawet jeśli oznacza to opuszczenie rodziny i chorego młodszego brata. Geri jednak skrywa też pewien sekret. Jego plany poznawania dziewczyn i imprezowania komplikują się, gdy węgierskie służby bezpieczeństwa zmuszają go, by szpiegował charyzmatycznego kolegę, Zsolta Szávę (Márton Patkós) - coraz bardziej radykalnego przywódcę prodemokratycznego. Geri bryluje na przyjęciach i debatach politycznych, a Száva wkrótce zdaje sobie sprawę, że jest wśród nich szpieg. Gdy szpiegowanie coraz bardziej przypomina rozgrywkę szachową, a Geri konfrontuje się ze zdradą przyjaciół i chęcią uratowania brata, musi odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie: Po czyjej stronie powinien stanąć?

Zobacz też:

Netflix otworzy w Polsce centrum inżynieryjne. Nowa inwestycja

"Ty": Jest pierwszy zwiastun czwartego sezonu serialu Netfliksa. Kto jest mordercą?

"Wiedeńska krew": Brutalne morderstwa i mroczna strona Wiednia. Takiego serialu jeszcze nie było

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Borys Szyc | Warszawianka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy