Netflix: Seriale

Ocena
serialu
7,4
Dobry
Ocen: 471
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Netflix otworzy w Polsce centrum inżynieryjne. Nowa inwestycja

Polska stała się ważnym rynkiem dla Netfliksa. W Warszawie powstało planowane od wielu miesięcy centrum inżynieryjne. Pracownicy będą mieć bezpośredni wpływ na to jak Netflix kreuje i produkuje swoje największe hity, takie jak "Stranger Things", "The Crown" czy "Wiedźmin".

Rok 2022 był ważnym momentem w historii Netflix w Polsce. Po sześciu latach obecności na rynku, firma otworzyła biuro na Europę Środkowo-Wschodnią w Warszawie. 

Netflix wyprodukował już ponad 30 polskich filmów i seriali – tylko w zeszłym roku serwis przeznaczył 400 milionów zł na lokalne produkcje, a od 2018 r. stworzył ponad 3500 miejsc pracy przy produkcjach własnych: dla polskich aktorów, scenarzystów, reżyserów oraz ekip pracujących na planie i poza nim, które są podporą każdej produkcji. 

Reklama

Netflix: Centrum inżynieryjne w Warszawie

Inwestycją Netfliksa na polskim rynku jest stworzenie centrum inżynieryjnego. Do jego zadań będzie należeć tworzenie produktów i usług, wykorzystywanych przez wewnętrznych i zewnętrznych partnerów, którzy produkują i zarządzają treściami w serwisie. 

Rozwiązania, nad którymi będzie pracował zespół z Warszawy, umożliwią cały proces produkcji treści, od pomysłu do realizacji i publikacji w serwisie, oraz zapewniają nowe, innowacyjne sposoby zarządzania rozrywką w skali globalnej. Decyzja o inwestycji w Polsce zapadła wiele miesięcy temu w centrali firmy w Los Gatos i została podjęta przez kierownictwo zespołu zajmującego się technologiami w firmie. 

Inżynierowie pracujący z Warszawy będą mieć bezpośredni wpływ na to, jak studio Netflix tworzy i produkuje popularne tytuły, takie jak "Wiedźmin", "The Crown" czy "Stranger Things". Każdego roku powstaje coraz więcej oryginalnych tytułów w bibliotece Netfliksa, a oprogramowanie zarządza wydatkami na treści o wartości miliardów dolarów. 

Na początek serwis planuje zatrudnić kilkudziesięciu inżynierów, którzy będą pracować w regionalnym biurze Netflix w Warszawie. Obecnie trwa rekrutacja na inżynierów oprogramowania aplikacji biznesowych. 

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Netflix: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama