Epic Drama: Seriale
Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 36
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wiedeńska krew": Brutalne morderstwa i mroczna strona Wiednia. Takiego serialu jeszcze nie było

Trzeci sezon serialu kryminalnego "Wiedeńska krew" powraca na antenę 9 stycznia. Tak jak w poprzednich seriach za jego sterami stanęli scenarzysta Steve Thompson, odpowiedzialny m.in. za "Sherlocka" czy "Deep State" oraz reżyser Robert Dornhelm. Produkcja oparta na powieściach o przygodach Maxa Liebermanna autorstwa Franka Tallisa.

Najnowsza odsłona mrocznego kryminału zacznie się dość idyllicznie. Max (Matthew Beard) zaczyna układać sobie życie i zostaje uznanym autorem, a detektyw Oskar Reinhard (Juergen Maurer) zdobywa coraz większy szacunek wśród współpracowników, a nawet zaczyna coraz bardziej otwierać się na innych. Na Maxa z kolei czekają miłosne wybory. Jednak najważniejsza pozostaje przyjaźń głównych bohaterów oraz intrygujące śledztwa kryminalne.

Niezwykłe umiejętności Liebermanna i upór jak i wytrwałość pozwalają rozwikłać zagadki okrutnych morderstw, jakie miały miejsce w Wiedniu.

Reklama

Przed premierą serialu Matthew Beard mówił w wywiadach jakie to uczucie - wcielić się ponownie w serialowego Maxa.

"Zawsze jest odrobina tremy, kiedy ponownie wcielasz się w postać - zadajesz sobie pytanie, czy będziesz potrafił go odnaleźć. Jednak jest coś intrygującego może nie w odgrywaniu tego samego bohatera, ukazania jego wcześniejszej wersji, ale znalezienie czegoś nowego. Kiedy znowu zakładasz kostium, ułożą ci fryzurę i trafisz na plan w tym pięknym miejscu, to twoja postać szybko do ciebie wraca. Nigdy wcześniej nie wcielałem się w żadnego bohatera przez tak długi czas, więc to bardzo interesujące - spotykać ponownie Maksa każdego roku".

"Wiedeńska krew": Matthew Beard o przyjaźni Maksa i Oskara

Aktor opowiadał też o przyjaźni Maxa i Oskara oraz o tym, jakie wyzwania czekają ich w trzecim sezonie.

"W pierwszym sezonie osią fabuły był konflikt między Oskarem i Maxem. Max bardzo wierzy w dziedzinę nauki, jaką jest psychoanaliza i wie, że spotka się z oporem przekraczając jej kolejne granice.  Oskar nigdy nie był tym światem zainteresowany. Bardzo się różnią, ale z biegiem czasu zaczynają szanować siebie nawzajem, dostrzegają niuanse i to, że w życiu istnieją odcienie szarości, a świat nie jest czarno-biały. Zostają przyjaciółmi, a ich więź pozwala im dorosnąć. W drugim sezonie stają się świetnym zespołem. W najnowszych odcinkach pojawia się jednak nowy konflikt. Max napisał książkę o psychoanalizie i przygodach Oskara oraz Maxa. Oskar zaczyna więc się zastanawiać, czy Max nie robi tego wszystkiego z powodu próżności - że to główny powód, dla którego interesuje go rozwiązywanie zagadek kryminalnych. Mamy nowy konflikt, a bohaterowie próbują się na nowo porozumieć".

Matthew Beard: Co najbardziej lubi w kryminałach?

"To fantastyczny gatunek.  Stanowi podstawę do pokazania interesującej kultury i polityki. Wiedeń w 1908 roku to ciekawy okres w kulturze, polityce. To piękne kostiumy i lokacje - wspaniałe tło dla każdej opowieści; gatunek ten zabiera też nas do różnych światów. Na przykład w tym sezonie akcja rozgrywa się w studio, w którym kręcono nieme filmy. Możemy opowiedzieć te historyczne opowieści na przestrzeni lat. Kryminał jest też satysfakcjonujący, ponieważ  śledzimy wszystko w czasie rzeczywistym podążając za śledczymi, szukając śladów, oglądając zwroty akcji i rzeczy, których nikt się nie spodziewał".

Juergen Maurer (Oskar Rheinhardt) opowiadał z kolei co najbardziej podoba się mu w "Wiedeńskiej krwi".

"[Serial] ma wspaniałą scenografię, kostiumy, a Wiedeń w tym okresie historycznym jest po prostu piękny. A nasz scenariusz jest dobrze napisany, a to esencja każdej dobrej produkcji. Historie nie są płytkie. Niektóre z nich są mroczniejsze i bardzo mi się to podoba. Lubię oglądać seriale tego rodzaju. "Wiedeńska krew" ma wszystko, czego wymagam od dobrej produkcji" (...).

"Wiedeńska krew": Kiedy i gdzie oglądać?

Pierwszy odcinek trzeciego sezonu "Wiedeńskiej krwi" startuje 9 stycznia 2023 roku o 21:30 na Epic Drama. Kolejne odcinki w poniedziałki o tej samej porze.

Zobacz też:

"Sisi": Najpiękniejsza księżniczka o najtragiczniejszym życiorysie [wywiad]

"Panna Scarlet i komisarz": Za kulisami kryminalnej serii! Opowiadają Kate Phillips i Stuart Martin

Tom Wlaschiha: Seriale o międzynarodowej skali można kręcić w Europie [wywiad]

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Epic Drama: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy