Wspaniałe stulecie Muhtesem Yuzyıl
Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 9970
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wspaniałe stulecie": Hatice wraca do pałacu i oskarża Hürrem o pobicie. Co zrobi Sulejman?

„Wspaniałe stulecie” to turecka produkcja, barwnie przedstawiająca czasy rządów sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy w Imperium Osmańskim. Dzieje jego miłości do pięknej Hürrem zyskały wielu fanów. W kolejnych odcinkach dowiemy się, jakie będzie mieć konsekwencje atak Hürrem na Hatice. Czy Sulejman uwierzy w oskarżenia swojej siostry? Czy z jego ukochanej uda się zdjąć urok? Czy ukryte przez Ibrahima złoto wreszcie się odnajdzie? Prezentujemy streszczenie odcinków 186-190 „Wspaniałego stulecia”. Kiedy i gdzie oglądać serial w telewizji?

"Wspaniałe stulecie" to kostiumowy serial turecki, który zadebiutował na antenie TVP w roku 2014. Cieszył się wówczas olbrzymią popularnością. Barwnie nakręcona produkcja gromadziła przed ekranami mnóstwo osób, z zapartym tchem śledzących losy sułtana Sulejmana i jego ukochanej, Hürrem. Historię ich miłości po latach postanowiła przypomnieć Telewizja Polska. Oto streszczenia odcinków 186-190 serialu "Wspaniałe stulecie". Gdzie i kiedy można je obejrzeć?

Reklama

"Wspaniałe stulecie" odc. 186. Streszczenie: Poturbowana Hatice wraca do pałacu

Trwają poszukiwania sułtanki Hatice. Sułtanka Szach podejrzewa, że za jej zniknięciem stoi Hürrem. Sułtan Sulejman jest z kolei pełen obaw, że jego siostra targnęła się na własne życie. Niespodziewanie jednak Hatice wraca do pałacu - jest poturbowana i cierpiąca, a o swój stan oskarża Hürrem.

Ta odpiera jednak jej zarzuty, sugerując, że wszystko jest misternym planem Hatice, który ma na celu jej oczernienie. Hürrem mówi Sulejmanowi, że jego siostra sama wszystko zainscenizowała, aby się na niej zemścić za śmierć Ibrahima.

"Wspaniałe stulecie" odc. 187. Streszczenie: Hürrem ma koszmary. Czy uda jej się zdjąć urok?

Hürrem źle sypia. Wciąż dręczą ją senne koszmary. W ciągu dnia nie jest wcale lepiej. Próbuje więc dowiedzieć się, kto rzucił na nią urok. Tymczasem Mihrimah odkrywa, że ktoś spreparował list do niej, podając się za Bali Beya. Mężczyzna postanawia dowiedzieć się, kto to zrobił. Mihrimah ma nadzieję, że Malkoçoğlu Bali Bey darzy ją uczuciem. Był jej dziecięcą miłością.

"Wspaniałe stulecie" odc. 188. Streszczenie: Fahriye przyznaje się do próby zabójstwa

Fahriye wreszcie przyznaje się Hürrem, że to ona próbowała ją zabić. Wyznaje jednak, że zrobiła to na polecenie sułtanki Hatice. Hürrem postanawia jej wybaczyć i po raz ostatni zaufać, skoro powiedziała prawdę.

Tymczasem dochodzi do morderstwa strażnika bramy pałacu. Bali Bey prowadzi śledztwo w tej sprawie. Nowym strażnikiem zostaje Mercan Aga, wierny sługa sułtanki Szach.

Z kolei książę Mustafa i admirał floty osmańskiej nagradzają żołnierzy. Gabriela prosi Mahidevran, by porozmawiała z synem o nadaniu jej przywilejów handlowych. Potem przyjmuje księcia w swojej rezydencji. Osobiste przedmioty Ibrahima Paszy zostają wystawione na sprzedaż.

"Wspaniałe stulecie" odc. 189. Streszczenie: Udaremniony spisek Rüstema i Hürrem

Rüstem Pasza wpada na trop złota, które ukrył Ibrahim. Razem z sułtanką Hürrem postanawiają to wykorzystać. Knują intrygę, która ma pokazać sułtanowi, że Hatice o tym wiedziała, lecz celowo nie wyjawiała miejsca ukrycia skarbu. Ich plany krzyżuje jednak sułtanka Szach i nieświadomy niczego Bali Bey.

Tymczasem sułtan Sulejman rozkazuje księciu Mustafie stracić Piri Paszę, który jawnie wypowiedział władcy posłuszeństwo. Chce, by książę pozbawił go głowy własnoręcznie. W tej sprawie pisze do niego specjalny list.

"Wspaniałe stulecie" odc. 190. Streszczenie: Sulejman chce ponownie wydać Hatice za mąż

Książę Mustafa wyrusza wraz z wojskiem na wschód z zadaniem stracenia Piri Paszy. Złoto Ibrahima Paszy, ukrywane przez jego żonę, trafia do państwowego skarbca. Rüstem Pasza zabiera do siebie Greczynkę Oliwię. Przypomina mu ona młodszą siostrę.

Tymczasem sułtan Sulejman postanawia ponownie wydać Hatice za mąż. Chce by jej małżonkiem został Hüsrev Pasza. Sułtanka grozi jednak, że targnie się na swoje życie.

"Wspaniałe stulecie" odc. 186-190. Kiedy i gdzie oglądać serial?

Serial "Wspaniałe stulecie" emitowany jest od poniedziałku do piątku w TVP1, o godzinie 14:00. Odcinek 186 "Wspaniałego stulecia" będzie można obejrzeć w Telewizji Polskiej dopiero 24 stycznia 2023 roku. Powtórka zostanie wyemitowana następnego dnia o godzinie 6:05.

Kto jednak będzie chciał wcześniej zapoznać się z losami Sulejmana i Hürrem, może je obejrzeć na kanale TVP Kobieta. Odcinek 186 zostanie wyemitowany 9 stycznia 2023 roku o godzinie 19:30, a jego powtórka następnego dnia o godzinie 11:05. W kolejnych dniach na fanów czekają zaś kolejne odcinki.

Więcej newsów o serialach i gwiazdach, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Świat Seriali.

Czytaj też:

Waldemar Błaszczyk zmienia zawód. To jego koniec w "Na Wspólnej"?

"Wednesday" zostaje na Netfliksie. Fani nadal wyczekują oficjalnego potwierdzenia

"Ranczo": Katarzyna Żak od lat żyje w strachu. Wszystko przez rolę w serialu

Zobacz też:

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy