M jak miłość
Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 392260
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"M jak miłość": Co się stało z majątkiem Mostowiaków? Prawda wyjdzie na jaw

W powakacyjnych odcinkach "M jak miłość" zostanie poruszony wątek nieznanej dotąd historii majątku Mostowiaków. Marysia Rogowska (Małgorzata Pieńkowska) dotrze do faktów, które jeszcze nigdy nie były poruszane w serialu. Dowie się więcej o Teodorze Mostowiak, ojcu Lucjana (śp. Witold Pyrkosz), dzięki któremu ród Mostowiaków dorobił się fortuny. Będzie miała ku temu powód. Jaki?

"M jak miłość": Historia majątku Mostowiaków

Jak podaje serwis superseriale.se.pl, po wakacjach historia majątku Mostowiaków ujrzy światło dzienne. Marysia Rogowska jako jedyna z dzieci Barbary (Teresa Lipowska) i Lucjana została w rodzinnej wsi. Po śmierci ojca, przejęła jego ziemię, a w przyszłości zamierza przekazać ją swojej córce, Basi (Karina Woźniak). Jedną z działek jako spadek po Lucjanie dostali od Barbary także Ula (Iga Krefft) i Bartek (Arkadiusz Smoleński).

Co się stało z resztą majątku? Została sprzedana, a charakterystyczny sad trafił w obce ręce, ponieważ dzierżawi go sadownik Tadeusz Kiemlicz (Bartłomiej Nowosielski). W odcinkach powakacyjnych zostanie przybliżona historia spadku po Lucjanie, a konkretnie po jego ojcu, Teodorze Mostowiaku.

Reklama

"M jak miłość": Marysia kontra Nieśpielak

W powakacyjnych odcinkach Marysia wreszcie zda sobie sprawę, jak wielkie zagrożenie dla Grabiny stanowi nowa inwestycja Nieśpielaka. Lekarz, który postanowił wybudować klinikę sukcesywnie realizuje swój cel i planuje wykupić tereny, należące m.in. do Mostowiaków, by swoje biznesowe plany wcielić w życie. Rogowska już wkrótce przekona się, że budowa może przynieść zdecydowanie więcej szkód niż pożytku. Spotka się z Nieśpielakiem i jasno da mu do zrozumienia, że za żadną cenę nie pozbędzie się ojcowizny.

- Dlatego cały czas tak nalegasz na kupno mojej działki? Mimo, że już kilka razy powiedziałam, że nie jest na sprzedaż? - prosto z mostu zapyta Rogowska.

- W biznesie wszystko jest na sprzedaż, to tylko kwestia ceny. A ja mogę ci zagwarantować naprawdę korzystną ofertę... wielokrotnie przekraczającą wartość tej działki. W interesach trzeba kierować się nie emocjami, a obiektywną oceną sytuacji...

Chwilę później dojdą do skraju sadu śp. Lucjana.

- Najstarszą część tego sadu posadził jeszcze mój dziadek Teodor... Ojciec mojego taty, Lucjana... Pewnie wiesz, że większość miejscowych sadowników przeszła na ekologiczne uprawy i dzięki temu w ogóle utrzymali się na rynku?

Nieśpielak będzie chciał coś odpowiedzieć, lecz Rogowska nie dopuści go do głosu.

- Ta cała wasza inwestycja będzie prawie dwa razy większa niż zakładał pierwotny projekt. Wiem, że chcecie wejść w otulinę parku krajobrazowego, wycinać drzewa, likwidować sady... - syknie wzburzona córka Barbary (Teresa Lipowska).

- Moja działka dzieli wykupione przez was tereny i dlatego jej nie sprzedam - zakomunikuje twardo.

- Za żadne pieniądze nie przyłożę ręki do takiej dewastacji. Dla mnie to obiektywna ocena sytuacji... A jak ty uważasz? - doda złośliwie.

Zobacz też:

"M jak miłość": Nowy amant w Grabinie! Mamy zdjęcie!

"M jak miłość": Piotrek przejdzie metamorfozę? Nowy wygląd!

"M jak miłość": Po wakacjach cała rodzina Banachów wyemigruje do Kanady?

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: M jak miłość
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy