Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 9796
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Karol Strasburger: Miał romans z niemiecką aktorką? Po latach przyznał się do zauroczenia

Niebawem minie pół wieku od chwili, gdy rozpoczęły się zdjęcia do serialu i filmu "Karino", w którym główne role zagrali 27-letni wówczas Karol Strasburger i młodsza od niego o 3 lata niemiecka aktorka Claudia Rieschel. Gospodarz "Familiady" dopiero niedawno wyznał, że z piękną Niemką łączyła go nie tylko praca.

Karol Strasburger powiedział kiedyś w wywiadzie, że w jego życiu liczyły się tylko trzy kobiety: koleżanka ze studiów Barbara Burska, piękna Irena Morcińczyk, którą odbił Andrzejowi Jaroszewiczowi oraz menadżerka Małgorzata Weremczuk. Wszystkie te panie usłyszały od aktora przysięgę małżeńską, ale - jak się niedawno okazało - nie były jedynymi kobietami, dla których stracił głowę.

Reklama

Podczas wizyty w programie "Kuba Wojewódzki" Karol Strasburger po raz pierwszy opowiedział o swej fascynacji Claudią Rieschel - aktorką, z którą 50 lat temu zagrał w serialu i filmie "Karino".

"Myśmy razem... zusammen spielen" - żartował, używając niemieckiego określenia na "wspólną zabawę" i jednoczenie "granie razem".

Karol Strasburger i Claudia Rieschel: Nie potrafili oprzeć się namiętności

Claudia Rieschel, która w "Karino" wcieliła się w młodą panią weterynarz Grażynę Barską, już pierwszego dnia na planie wpadła w oko - grającemu trenera Andrzeja Stolarka - Karolowi Strasburgerowi. Aktor wychodził wtedy jednak z założenia, że w pracy się pracuje, a nie romansuje.

Okazało się jednak, że serce nie sługa, więc dla Claudii - tylko ten jeden raz w życiu - zrobił wyjątek. Przystojnego Karola i prześliczną Niemkę połączyła namiętność, której nie potrafili się oprzeć.

Karol i Claudia starali się ukryć przed ekipą pracującą na planie "Karino", że są sobą zauroczeni, bo nie chcieli, aby złośliwe komentarze i plotki zabiły ich kiełkujące dopiero uczucie. Był jednak ktoś, kto od razu zauważył, że mają się ku sobie - reżyser Jan Batory, który kochał się w ściągniętej zza naszej zachodniej granicy aktorce.

Karol Strasburger: Nie tylko on był pod urokiem pięknej Claudii

Jan Batory, pytany, dlaczego główną rolę w "Karino" powierzył niemówiącej słowa po polsku pannie Rieschel (dubbingowała ją Janina Borońska), twierdził, że chodziło mu o to, by przyciągnąć przed ekrany także widzów z Niemiec. Okazało się, że reżyser był zafascynowany Claudią i wcale się z tym nie krył.

Karol Strasburger wspomina, że gdy tylko Batory widział, że Claudia uśmiecha się do niego zalotnie czy przytula, wkraczał do akcji.

O tym, jak bardzo złośliwy może być reżyser wobec aktora, który z nim zadrze, Karol Strasburger przekonał się, gdy pewnego dnia odkrył, że Jan Batory dokonał rewolucyjnych zmian w scenariuszu i wykreślił z niego większość "romantycznych" scen z udziałem jego i Claudii.

Karol Strasburger i Claudia Rieschel: Jak zakończyła się ta znajomość?

Karol Strasburger wspomina Claudię Rieschel jako cudowną, pełną uroku, piękną kobietę. Nie było im jednak dane przeżyć razem nic więcej niż tylko "zusammen spielen", bo po zakończeniu zdjęć do "Karino" aktorka wróciła do Niemiec i już nigdy więcej się nie spotkali.

Kilka lat po później Karol zakochał się w Irenie Morcińczyk, która zostawiła dla niego wpływowego męża ("Czerwonego Księcia" - jak nazywano Andrzeja Jaroszewicza, syna premiera PRL-owskiego rządu Piotra Jaroszewicza). Pobrali się w 1981 roku i szli razem przez życie przez 32 lata, aż do śmierci Ireny.

Dziś Karol Strasburger jest związany przysięgą małżeńską z Małgorzatą Weremczuk. Z młodszą o 37 lat żoną aktor ma córkę Laurę, którą nazywa swoim największym skarbem.

A Claudia Rieschel? Niemiecka gwiazda obecnie ma 72 lata, występuje gościnnie w kilku teatrach w Niemczech, wciąż gra w serialach i filmach. Kilka lat temu wygrała walkę z nowotworem. Znana jest jako obrończyni praw zwierząt.

Zobacz też:

"Sortownia": Jaśmina Polak o przygotowaniach do roli. Zdradziła, co było najtrudniejsze

Gabriela Kownacka fascynowała nie tylko mężczyzn. "To była uroda porażająca"

Irena Kwiatkowska uwielbiała Radio Maryja. Była szczodra dla księży

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Karol Strasburger

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy