Irena Strasburger: Kim była żona Karola Strasburgera? Miłość przerwana tragedią

Karol Strasburger w 1980 roku zakochał się po uszy w żonie tzw. "Czerwonego Księcia", czyli Andrzeja Jaroszewicza. Okazało się, że Irena odwzajemniała jego uczucia i wkrótce para rozpoczęła wspólne życie. Sielanka nie trwała wiecznie. W 2013 roku druga żona Strasburgera zachorowała na białaczkę.

Irena Strasburger: Kim była?

Irena Strasburger, z domu Morcińczyk wychowywała się w zamożnym domu. Jej ojciec był właścicielem sieci pralni na Śląsku. Skończyła hotelarstwo i turystykę w Katowicach, potem w Krakowie ekonomię. Zawodowo Irena zajmowała się finansami i modą. 

Irena Strasburger: Mężczyźni za nią szaleli

Irena Strasburger była niezwykle rozchwytywana wśród mężczyzn. Karol Strasburger nie krył, że o Irenę musiał walczyć z Czerwonym Księciem. Andrzej Jaroszewicz - bo o nim mowa -  cieszył się w latach 70. i na początku lat 80. ubiegłego wieku opinią playboya, który... może wszystko.

Nazywano go Czerwonym Księciem, bo był synem premiera komunistycznego rządu, wieloletniego członka KC PZPR, generała Piotra Jaroszewicza. Dziewczyny za nim szalały... Irena - którą w 1980 roku odbił mu Karol Strasburger - była jego trzecią żoną. 

Reklama

Karol i Irena poznali się w Sopocie na wyścigach samochodowych (Andrzej Jaroszewicz był wtedy jednym z najlepszych polskich kierowców rajdowych). Aktor miał już za sobą małżeństwo ze swoją koleżanką po fachu Barbarą Burską i... czekał na nową miłość. Ona z kolei - córka bogatego przedsiębiorcy ze Śląska - dusiła się w związku z Czerwonym Księciem, który zdradzał ją na potęgę.

Irena i Karol Strasburger: Miłość od pierwszego wejrzenia?

Kiedy się poznali, od razu poczuli, że są sobie po prostu pisani. Irena i Karol zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Bardzo długo ukrywali to przed całym światem, bo Karol Strasburger zdawał sobie sprawę, że odbicie żony synowi jednego z najbardziej wpływowych polityków PRL-u nie będzie łatwe i może się dla niego źle skończyć. Na szczęście Andrzej Jaroszewicz akurat stracił głowę dla... Maryli Rodowicz i pozwolił Irenie odejść.

Karol Strasburger poślubił Irenę w 1981 roku. Przez 32 lata - aż do jej śmierci - byli uważani za małżeństwo idealne, choć nie doczekali się dzieci. Spędzali ze sobą każdą wolną chwilę, uwielbiali wspólne podróże, razem grali w tenisa, jeździli na nartach.

Karol zachwalał swoją żonę i przedstawiał ją jako kobietę o niezwykle szerokich zainteresowaniach, ciekawą świata i bardzo pogodną.

Irena i Karol Strasburger: Sielanka przerwana tragedią

Irena Strasburger zmarła w nocy 9 na 10 grudnia 2013 roku po dwuletniej walce z białaczką. Aktor przeżył szok, bo wszystko wskazywało na to, że jego ukochanej uda się pokonać chorobę.

Dodał, że chyba nigdy nie pogodzi się z tym, że kobiety, która była miłością jego życia, nie ma już przy nim.

Gospodarz "Familiady" parę lat temu znalazł nową miłość. W 2019 roku poślubił Małgorzatę Weremczuk, swoją agentkę. Para doczekała się córki - Laury, a Strasburger został po raz pierwszy ojcem w wieku 72 lat.

Zobacz też:

Krzysztof Daukszewicz był nie do pokonania... przy pokerowym stoliku!

Beacie Tyszkiewicz wmawiano romans z szefem PRL-owskiej bezpieki!

Co robi dziś dr Wezół z "Rancza"? Wojciech Wysocki wiele przeszedł!

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Karol Strasburger

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy