Karol Strasburger: Nie tylko "Familiada"! Aktor i prezenter kończy 75 lat

Karol Strasburger jest jednym z najpopularniejszych prezenterów w Polsce. Swoją wieloletnią przygodę w "Familiadzie" rozpoczął w 1994 roku. Choć właśnie kończy 75 lat, to nie może narzekać na brak propozycji zawodowych, czy sukcesów w życiu prywatnym.

Karol Strasburger: Droga do "Familiady"

Karol Strasburger urodził się 2 lipca 1947 roku w Warszawie. Ukończył tam Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, a 19 grudnia 1971 roku po raz pierwszy stanął na teatralnych deskach. Rok później zdobył tytuł "Gwiazdy Sezonu Filmowego", który został mu przyznany na IV Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie.

Jako młodzieniec uprawiał gimnastykę sportową w klubie Legia Warszawa, a jego największym osiągnięciem było zdobycie drużynowego mistrzostwa Polski w 1964 roku. Występował także w cyrku. 

Reklama

Po raz pierwszy na szklanym ekranie pojawił się jednak w roku 1970, występując w roli Siwego w serialu "Kolumbowie". Pojawił się także w filmach "Album polski" i "Życie rodzinne". Miał okazję zagrać też w takich produkcjach serialowych jak "Polskie drogi""Noce i dnie" i "07 zgłoś się".

W 1994 roku pojawił się na antenie Telewizji Polskiej w roli prowadzącego program "Familiada", dzięki któremu zdobył sympatię widzów. Nie oznaczało to jednak, że Strasburger zamierza porzucić aktorstwo. Mogliśmy oglądać go też w "Na Wspólnej", w "Pierwszej miłości" oraz w "M jak miłość" i "Na dobre i na złe".

Karol Strasburger ma powodzenie u kobiet

Karol Strasburger w młodości cieszył się sporym powodzeniem u kobiet. W dodatku jego kariera filmowa świetnie się rozwijała. Aktor i prezenter prowadził przy tym dość burzliwe życie uczuciowe. 

Miał już za sobą małżeństwo ze swoją koleżanką po fachu Barbarą Burską, a jego drugą żoną była Irena Strasburger. Karol Strasburger poślubił Irenę w 1981 roku. Przeżyli razem ponad trzy dekady i przez wielu byli uważani za małżeństwo idealne. Nie doczekali się jednak dzieci. Po 32 latach spędzonych u boku ukochanej Karol Strasburger przeżył tragedię. Jego żona przez kilka lat toczyła walkę z białaczką. Kiedy Irena odeszła, 66-letni wówczas Karol Strasburger był pewny, że nigdy już nie pokocha żadnej kobiety.

Karol Strasburger ma żonę młodszą o 37 lat

Karol Strasburger kilka lat po tym, jak został wdowcem, zapałał uczuciem do swojej menadżerki, Małgorzaty Weremczuk. Kilka miesięcy po ślubie urodziła się córka pary, Laura. Karol Strasburger miał w tym czasie 72 lata, a Małgorzata to jego trzecia żona. 

Narodziny dziecka całkowicie odmieniły życie aktora i jego żony. Już na początku ich związek zwrócił uwagę mediów. Para nie przejmowała się nieżyczliwymi komentarzami osób, które nie wierzyły w ich miłość. Zakochani budowali po prostu swoją rodzinę, a w rozmowach z prasą rozprawiali się z nieprawdziwymi doniesieniami.

Główne kontrowersje wzbudza fakt, że żona Karola Strasburgera jest od niego młodsza o 37 lat. Para nie kryje się ze swoim szczęściem, a ostatnio nawet udzielili wywiadu dla programu "Uwaga!", w którym pokazali kulisy związku.

Małgorzata Weremczuk, która ma obecnie 38 lat, zwróciła uwagę na ogrom energii, jaki posiada Karol Strasburger, mimo swojego wieku. "Ja się starzeję, a jemu się chce wszystko" - powiedziała. 

Prezenter telewizyjny nie przejmuje się plotkami krążącymi wokół jego związku. Na domniemania o kryzysie w małżeństwie odpowiada: "Jakbyście przypadkiem czytali gdzieś o rzekomym kryzysie, to u nas wygląda on mniej więcej, na co dzień tak" - powiedział, pokazując zdjęcie, na którym obejmuje żonę. 

Karol Strasburger zatrzymał czas?

Aktor nie ukrywa, że ojcostwo jest teraz dla niego najważniejszą rolą, której oddaje się z radością i poświęceniem. Stara się też nie zaniedbywać swoich wieloletnich pasji - tenisa i narciarstwa. 

"Mam sporo pracy, przez co każdy dzień jest jak szybka migawka, a miesiące uciekają w zastraszającym tempie! Cieszę się, że mimo upływu lat nadal mam w co ręce włożyć. Gram w dwóch serialach, cały czas prowadzę "Familiadę", jestem również aktywny w działaniach komercyjnych, biorę udział w powracających po pandemii eventach i wydarzeniach, w tym charytatywnych. Od czasu do czasu dochodzą do tego także różne uroczystości prywatne, towarzyskie spotkania i oczywiście obowiązki rodzinne" - mówił przed rokiem w wywiadzie dla polskiej agencji informacyjnej AKPA. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Karol Strasburger | Familiada
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy