Reklama

Paolo Cozza: Charyzmatyczny Włoch z "Europa da się lubić". Co robi dziś?

Paolo Cozza występował w programie TVP "Europa da się lubić" u boku, między innymi, Conrado Moreno, czy Elisabeth Dudy. Charyzmatyczny Włoch zdobył ogromną sympatię Polaków, a także wykorzystał swoje pięć minut, biorąc udział w kolejnych programach. Czym dziś się zajmuje?

Paolo Cozza: Kim jest?

Paolo Cozza urodził się w 1963 roku w Mediolanie. Jest synem prawnika i sam również poszedł na studia prawnicze, jednak jego życie potoczyło się zupełnie inaczej. W styczniu 1995 roku przeprowadził się do Polski. Początkowo prowadził własną firmę w branży motoryzacyjnej, zajmującą się importem akcesoriów samochodowych. Po latach został dyrektorem generalnym firmy motoryzacyjnej "Bottari Polska".

W 1999 roku po raz pierwszy pojawił się w Polskiej telewizji. Wystąpił w jednym z odcinków programu muzycznego "Szansa na sukces" W 2003 roku znalazł się w show "Europa da się lubić" emitowanym na antenie TVP2 i pojawiał się w nim regularnie aż do 2008 roku. W 2019 był bohaterem programu TVP2 "Europa da się lubić – 15 lat później".

Reklama

Paolo Cozza: Ulubieniec polskiej widowni

Polacy obdarzyli wielką sympatią charyzmatycznego Włocha. Dzięki występie w "Europa da się lubić" pojawiły się kolejne propozycje pracy w telewizji. 

W 2006 roku Paolo Cozza uczestniczył w trzeciej edycji programu rozrywkowego "Taniec z gwiazdami", który był wówczas emitowany w TVN-ie. Występował w parze z Kamilą Drezno, lecz niestety szybko odpadli.

Widzowie mogli go zobaczyć także w "Sprawie dla reportera" oraz w cyklu "Babiniec". Miał poprowadzić talk-show "Appartamento", w którym miał rozmawiać z obcokrajowcami o tym, jak postrzegają Polaków, lecz ten projekt nigdy nie doszedł do skutku.

W 2019 był jurorem w drugiej edycji programu rozrywkowego Polsatu "Śpiewajmy razem. All Together Now".  

Paolo Cozza przyjechał do Polski z powodu... ukochanej!

Paolo Cozza postanowił przeprowadzić się do Polski, ponieważ... ponoć zakochał się bez pamięci w pięknej góralce z Rytra. Po wielu latach spędzonych wspólnie z Iwoną Górską, w 2006 roku para wzięła ślub. Paolo i Iwona mają trójkę dzieci: Valentino, Nicole, i Leonardo. Włoch i Polka do dziś tworzą zgodne małżeństwo.

Na co dzień rodzina mieszka w stolicy, lecz w rodzinnej miejscowości żony mają wybudowany dom.

Paolo Cozza: Kiedyś gwiazda telewizji. A dziś?

Jedną z wielkich pasji Włocha jest gotowanie. Napisał nawet książkę kucharską pt. "Włoska kuchnia na polskim stole". 

Prywatnie, jest kibicem klubu piłkarskiego, Inter Mediolam, a jego ulubionym zawodnikiem jest Alessandro Altobelli. W 2006 podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej był częstym gościem w studiu mundialowym.

W ostatnich latach Paolo Cozza odsunął się w cień, nie widuje się go już tak często w telewizji. Od 2019 roku skupia się on na prowadzeniu swoich przedsiębiorstw. Pasja do gotowania zwyciężyła i obecnie można go oglądać w roli ambasadora marki zajmującej się produkcją makaronu.

Zobacz też:

Marta Manowska straciła pracę w TVP? "Niewykluczone, że to nie koniec zmian"

Anatolij Kaszpirowski: Hipnotyzer, który "leczył". Cała Polska oglądała jego seanse

Zbigniew Nowak: W latach 90. uzdrawiał w programie "Ręce, które leczą". Co robi dziś?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama