Alżbeta Lenska długo broniła się przed miłością do... mężczyzny swojego życia!

Alżbeta Lenska, czyli Patrycja Argasińska z „M jak miłość”, była jeszcze licealistką, gdy wróżka przepowiedziała jej, że spotka starszego od niej o kilka lat przystojnego bruneta z „branży”, który sprawi, że będzie bardzo szczęśliwa. „Kilka lat czekałam na tego chłopaka z wróżby, ale w końcu się doczekałam” – mówi aktorka, która świętuje w tym roku 15. rocznicę swego ślubu z Rafałem Cieszyńskim, czyli Przemkiem Gibalskim z „Ojca Mateusza”.

Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński poznali się w 2005 roku na planie serialu "Anioł Stróż". On był już wtedy znany z wielu ról, ona dopiero zaczynała swoją przygodę z aktorstwem. Podobno na widok pięknej 24-letniej wówczas modelki Rafał aż zaniemówił z wrażenia.

"Zakochał się we mnie od pierwszego wejrzenia - opowiadała Alżbeta "Vivie!".

"Pomyślałam, że kobiet musi mieć na pęczki. Dlatego dość długo trzymałam go na dystans" - wspominała w rozmowie z "Faktem".

Reklama

Alżbeta Lenska: Koleżanka przekonała ją, by dała szansę Rafałowi...

Rafał nie dawał za wygraną i wciąż ją adorował. W końcu, po pół roku, jedna z przyjaciółek poradziła Alżbecie Lenskiej, żeby albo dała mu szansę, albo odprawiła go z kwitkiem. Postanowiła zaryzykować.

"Chyba się bałam, że jak spróbujemy ze sobą być, to już tak zostanie. I zostało" - mówi aktorka.

W dniu 25. urodzin Alżbety Rafał zaprosił ją do kina, w którym - jak się okazało - czekali na nich wszyscy ich przyjaciele. Kiedy zgasło światło, aktorka zobaczyła na ekranie swoją uśmiechniętą twarz.

"Rafał nakręcił i zmontował film o mnie, a po projekcji uklęknął przede mną i poprosił, bym została jego żoną" - opowiadała "Vivie!", wspominając tamten dzień.

Wtedy już była pewna, że chce spędzić z nim całe życie. Wkrótce potem oboje pojechali w podróż za ocean. Będąc w Las Vegas, uznali, że powinni skorzystać z okazji, że znajdują się w światowej stolicy ślubów.

"Do White Wedding Chapel pojechaliśmy tak, jak staliśmy. Ja w klapkach i sukience plażowej, Rafał w strasznych gaciach w kwiatki. Do Polski wróciliśmy jako małżeństwo" - wspomina Alżbeta.

"Tak naprawdę mężem i żoną zostaliśmy jednak dopiero rok później" - dodaje.

W 2008 roku aktorska para stanęła przed ołtarzem w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Alżbeta i Rafał w obliczu Boga przysięgli, że będą razem na dobre i na złe, w zdrowiu i w chorobie. Nie przypuszczali, że dziesięć lat później będą musieli zdawać egzamin z bycia razem... na złe i w chorobie.

"Pan Bóg wiedział, co robi, łącząc nas w parę" - twierdzą dziś zgodnie.

Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński: Potwierdzają, że mieli poważny kryzys...

Pierwsze dwa i pół roku po ślubie państwo Cieszyńscy mieli tylko siebie i nie rozstawali się nawet na chwilę. Ich wspólne życie wcale jednak nie przypominało sielanki. Rafał dość szybko zauważył, że Alżbeta rzadko się uśmiecha, narzeka na wszystko, coś niepokojącego się z nią dzieje. W końcu odkrył, że jego ukochana cierpi na depresję.

Alżbeta i Rafał po raz pierwszy zostali rodzicami w maju 2011 roku. Dokładnie dwa lata później, w maju 2013 roku, ich córeczka Zosia przestała być jedynaczką i doczekała się brata Antoniego. Wychowanie dzieci stało się dla Alżbety... misją. Postanowiła nawet ograniczyć swoją zawodową aktywność, by móc spędzać z pociechami jak najwięcej czasu. Przyjmowała jedynie niewielkie role, żeby - jak żartowała - nie wypaść z gry, ale tak naprawdę liczyli się dla niej tylko Zosia i Antek.

W pewnym momencie Rafał poczuł się odstawiony na boczny tor.

"W natłoku codziennych obowiązków, opieki nad dziećmi można oddalić się od siebie" - mówi Alżbeta, która na szczęście w porę dostrzegła, że jej mąż coraz częściej szukał satysfakcji poza domem.

"Tak, mieliśmy kryzys" - potwierdziła aktorka w rozmowie z "Twoim Imperium" i dodała, że aby ratować swoje małżeństwo zaczęła... zapraszać Rafała na randki.

Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński: W 10. rocznicę ślubu, odnowili małżeńską przysięgę

Uczucie, jakie w 2005 roku połączyło Alżbetę i Rafała, 16 maja 2018 roku zostało wystawione na poważną próbę. Tego dnia aktorkę nagle dopadł przeraźliwy ból głowy. Mąż zawiózł ją do szpitala. Okazało się, że konieczna jest natychmiastowa operacja mózgu.

"Prosimy o modlitwę" - napisał Rafał na Instagramie.

Ukochana pożegnała się z nim przed wyjazdem na salę operacyjną, kazała mu ucałować dzieci i, w razie gdyby się nie obudziła, znaleźć kobietę, która zaopiekuje się nimi i... nim. "Masz być szczęśliwy" - powiedziała mężowi.

Po wyjściu ze szpitala Alżbeta... oświadczyła się Rafałowi i poprosiła, by odnowili małżeńską przysięgę. Przed ołtarzem po raz drugi stanęli dokładnie w dziesiątą rocznicę pierwszego ślubu kościelnego.

"Chciałam potwierdzić naszą miłość przy ludziach. Chciałam w ten sposób powiedzieć Rafałowi, że cieszę się, że w naszą rocznicę nie będzie sam. Że jestem z nim, obok niego i dla niego" - tłumaczyła aktorka.

Alżbeta i Rafał zdają sobie sprawę, że po 16 maja 2018 roku każdy dzień, jaki dane jest im spędzić razem, to prezent od Boga.

(Wypowiedzi Alżbety Lenskiej i Rafała Cieszyńskiego pochodzą z wywiadów dla "Vivy!", "Gali", "Faktu" i "Twojego Imperium" oraz z programów "Pytanie na śniadanie" i "Dzień dobry TVN")

Zobacz też:

"Rolnik szuka żony": Kamila Boś jest w ciąży?! Postawiła sprawę jasno 

Edyta Herbuś w seksownej stylizacji. Kreacja podkreśliła jej smukłe kształty

Paweł Małaszyński musiał poddać się operacji. Był w "opłakanym stanie"

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Alżbeta Lenska | Rafał Cieszyński
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama