Złotopolscy
Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 896
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Renata Gabryjelska: Wielki powrót gwiazdy "Złotopolskich"! W wieku 50 lat wraca do modelingu

Renata Gabryjelska popularność zyskała dzięki roli w serialu "Złotopolscy". Przez lata pojawiała się na małym i dużym ekranie, jednak w pewnej chwili porzuciła aktorstwo i stanęła po drugiej stronie kamery. Została reżyserem i od tamtej pory odniosła na tym polu spore sukcesy. Okazuje się jednak, że w wieku 50 lat postanowiła wrócić... do modelingu.

O swoim powrocie Renata Gabryjelska opowiedziała w programie "Dzień Dobry TVN". Kiedy szukała obsady do filmu dokumentalnego, jednak z agencji modelingowych zaproponowała jej współpracę.


"Nie spodziewałam się, że ktoś dostrzeże we mnie potencjał, to duże zaskoczenie wrócić do modelingu" - powiedziała aktorka.

Choć w pierwszych chwilach przed obiektywem trochę się stresowała, to okazuje się, że powrót do modelingu nie był taki straszny.

Renata Gabryjelska: Kariera

Reklama

Największą popularność zdobyła dzięki udziałowi w serialu TVP2 "Złotopolscy". Jednak wcześniej pojawiła się w kilku innych produkcjach. W 1994 roku zagrała epizod w "Spółce rodzinnej" i francuskim filmie "Piękna warszawianka". Potem przyszły role w serialach "Tak czy nie?", "Tygrysy Europy". Jej kinowym debiutem (w 1995 roku) był występ w filmie "Girl Guide" Juliusza Machulskiego. Na ekranie partnerował jej wokalista grupy Piersi - Paweł Kukiz.

Renata Gabryjelska: "Złotopolscy"

W 1997 r. Gabryjelska dołączyła do obsady telenoweli "Złotopolscy", w której do 2005 roku wcielała się w postać Ewy. Dwa lata po występie w "Girl Guide" Gabryjelską mogliśmy również zobaczyć w rozbieranych sesjach dla magazynu "Playboy". Aktorka odsłoniła swe wdzięki w 1999 i 2003 roku. Zagrała jeszcze w filmie "Rób swoje, ryzyko jest twoje", jednak w 2004 roku uznała, że show-biznes to nie jej bajka...

Renata Gabryjelska: Kariera po drugiej stronie kamery

Od tamtej pory poświęciła się pracy po drugiej stronie kamery. Po zakończeniu "Złotopolskich" studiowała na Wydziale Reżyserii Warszawskiej Szkoły Filmowej. Ukończyła też Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Gabryjelska zadebiutowała po drugiej stronie kamery etiudą "Janek" (2005), w której przedstawiała losy pucybuta z krakowskiego dworca. Później zrealizowała kolejne krótkie filmy dokumentalne - "Holokaust" i "Pogodną" oraz fabularny krótki metraż - "Szkiełko".

Zobacz też:

Bracia Zdrójkowscy przez 8 lat się do siebie nie odzywali. W jakich relacjach są dziś?

Czarny charakter z "Plebanii" wierzy, że Bóg go kocha, bo parę razy uratował mu skórę!
Maciej Kurzajewski: Jego kariera wisiała na włosku? Przez jeden błąd mógł wiele stracić

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy