Maciej Kurzajewski: Jego kariera wisiała na włosku? Przez jeden błąd mógł wiele stracić

Maciej Kurzajewski to jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy. Uwagę widzów przykuł najpierw jako prezenter redakcji sportowej, a w kolejnych latach prowadzący kilku popularnych programów TVP - "Świat się kręci", "Kawa czy herbata", "Czar par", czy "Pytanie na śniadanie". W jego karierze nie brakowało jednak potknięć i dziennikarz przez jakiś czas był nawet zawieszony w obowiązkach. Po przejściowych trudnościach powrócił jednak na antenę i dziś jest jedną z największych gwiazd TVP. W ostatnich miesiącach dużo częściej jednak niż o karierze Kurzajewskiego, mówi się o jego perturbacjach w życiu prywatnym... 29 stycznia słynny dziennikarz kończy 50 lat. Z tej okazji przypominamy najważniejsze wydarzenia z jego życia.

Kariera Macieja Kurzajewskiego: Nie obyło się bez potknięć

Maciej Kurzajewski urodził się 29 stycznia 1973 roku w Kaliszu. Jego kariera medialna rozpoczęła się w 1993 roku. Wziął wówczas udział w konkursie na dziennikarza i prezentera redakcji sportowej TVP. Wygrał, a to otworzyło mu drzwi do kariery w TVP Sport, TVP1 i TVP2. 

Przez 4 lata prowadził program "Sportowy Express", gdzie relacjonował nowinki ze świata sportowego. Później awansował na wyższe stanowisko, stając się głównym prowadzącym działu sportowego w wydaniach "Wiadomości". Coraz częściej był zapraszany jako komentator i niewątpliwie dobrze się czuł w tej roli. Był gospodarzem studia olimpijskiego podczas Igrzysk Olimpijskich w Turynie, Vancouver, Soczi i Pjongczang. W 2004 roku wraz z Markiem Rudzińskim komentował skoki narciarskie. 

Reklama

W latach 2009-2011 prowadził program "Pytanie na śniadanie". W 2020 powrócił do tej roli i do dziś możemy go oglądać w śniadaniówce TVP. W międzyczasie prowadził również "Dzień dobry, Polsko!", "Świat się kręci" oraz "Kawa czy herbata". Dziennikarz trzykrotnie był laureatem Telekamery "Tele Tygodnia" w kategorii komentator sportowy, a w 2012 roku odebrał Złotą Telekamerę. W 2013 roku został zawieszony w obowiązkach za naruszenie etyki dziennikarskiej, kiedy to wziął udział w komercyjnej reklamie PKO BP. Dwa lata później został odsunięty od prowadzenia programu "Świat się kręci", czego powodem było promowanie konkurencji. W 2022 roku komentował piłkarski mundial w Katarze.

Ostatnie miesiące przyniosły dużo zmian w życiu prywatnym dziennikarza. I to w kontekście jego byłej żony i nowej partnerki mówi się teraz o Macieju Kurzajewskim najwięcej.

Rozwiódł się po 23 latach

"Przyszedł na noc, został na zawsze" - tak początki znajomości z Maciejem Kurzajewskim opisywała jego wieloletnia żona Paulina Smaszcz. Popularna dziennikarska para wzięła ślub w 1996 roku zaledwie po kilku miesiącach znajomości.

Paulina Smaszcz i Maciej Kurzajewski poznali się w styczniu 1996 roku. Oboje byli wtedy w związkach z innymi partnerami.

"Poszliśmy na pierwszą randkę pojeździć na łyżwach (...). Zakopane, noc, puste lodowisko i my dwoje. Ja miałam wtedy chłopaka, patafiana, Maciek dziewczynę, ale oboje dojrzewaliśmy do rozstania" -  Smaszcz mówiła "Vivie!" w 2019 roku.

"Poszliśmy na jakiś film do kina Polonia. Po seansie mówię: To chodź, trochę jeszcze posiedzimy u mnie. Maciek wynajmował mieszkanie na Woli, ja na Ursynowie. Nie mam potem jak stamtąd wrócić, nie będzie żadnego autobusu. Ja na to: 'Ale kto powiedział, że musisz w nocy wracać?" - wspominała Smaszcz. "Przyszedł na noc, został na zawsze" - dodawała.

Kilka miesięcy później byli już małżeństwem.

"Staliśmy się nierozłączni. Poznaliśmy się w styczniu, ja do niego zadzwoniłam w marcu, we wrześniu wzięliśmy ślub" - uściśliła. I dodała, że mimo iż Kurzajewski pracował już wówczas w TVP, byli "na zerze".

Rok po ślubie Paulina Smaszcz urodziła pierwsze dziecko pary - synka Franciszka, a w 2006 roku urodził się jego brat Julian. W międzyczasie małżeństwo musiało się jednak zmierzyć w rodzinną tragedią.

"Zaszłam w ciążę bliźniaczą. Początek 6 miesiąca niestety diagnoza. Jedno dziecko już nie żyje od dwóch tygodni, drugie właśnie umarło. Moje życie jest zagrożone. Muszę szybko urodzić dwójkę martwych dzieci" - Smaszcz mówiła w programie "Dzień Dobry TVN".

Miłość Macieja Kurzajewskiego i Pauliny Smaszcz nie przetrwała próby czasu. Para rozwiodła się się w 2020 roku po 23 latach małżeństwa.

Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek: Para, o której mówi cała Polska

Dwa lata później słynny dziennikarz związał się z Katarzyną Cichopek, z którą od 2020 roku prowadzi "Pytanie na śniadanie". Kilka miesięcy temu okazało się, że tworzą zgrany duet nie tylko na antenie, ale i prywatnie. Oboje ogłosili łączące ich uczucie w październiku. Wówczas podzielili się na Instagramie wspólnym kadrem z wyjazdu do Izraela.

"Najpiękniejszy prezent na 40. urodziny... M I Ł O Ś Ć. Pozdrawiamy z Izraela" - podpisała zdjęcie aktorka.

Związek pary wywołał niemałe poruszenie. Od tamtej pory są pod nieustanną obserwacją mediów, a na temat ich relacji wypowiedziało się już wiele gwiazd. Przez długi czas media żyły także oświadczeniami, które wydawała Paulina Smaszcz. Była żona dziennikarza nie ukrywała ogromnego żalu i wprost zarzucała mu, że okłamywał rodzinę i zaniedbywał synów. Teraz wydaje się jednak, że sprawa nieco przycichła, a Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek coraz chętniej pokazują się razem i nie stronią od uwagi mediów, chwaląc się od czasu do czasu swoją codziennością.

Obecnie para przebywa w Jordanii, gdzie świętuje 50. urodziny prezentera. 

AKPA/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Maciej Kurzajewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy