Wielka woda
Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 202
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wielka woda": Serial inspirowany powodzią tysiąclecia od dziś na Netflix

"Wielka Woda" to sześcioodcinkowy dramat katastroficzny, inspirowany wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku, w reżyserii Jana Holoubka (reżyser formatujący) oraz Bartłomieja Ignaciuka, według scenariuszy Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej. Pomysłodawczynią i producentką serialu jest Anna Kępińska. W rolach głównych: Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt oraz Ireneusz Czop.

"Wielka woda": Opowieść o powodzi 1997 roku

Lipiec 97 roku, wielka fala powodziowa zbliża się do Wrocławia. Lokalne władze w poszukiwaniu rozwiązania ściągają do miasta wykwalifikowaną hydrolożkę, Jaśminę Tremer. Czy Jaśmina poradzi sobie z żywiołem, biurokracją i mętną przeszłością?

"Wielka woda": Główni bohaterowie

Agnieszka Żulewska wcieli się w rolę Jaśminy Tremer - hydrolog, która po wielu latach wraca do rodzinnego Wrocławia, aby pomóc władzom miasta przygotować się na nadchodzącą powódź. Tomasz Schuchardt wcieli się w postać Jakuba Marczaka - urzędnika z dużymi ambicjami, samotnie wychowującego nastoletnią córkę.

Reklama

Obsadę uzupełniają: Ireneusz Czop (jako Andrzej Rębacz, który walczy, aby nie dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego w pobliżu jego rodzinnej wsi), debiutująca na ekranie Blanka Kot (Klara Marczak) oraz Anna Dymna (Lena Tremer) i Jerzy Trela (ojciec Rębacza).

Zobacz też:  "Wielka woda": Emocjonująca opowieść o ludzkich dramatach

"Wielka woda": Twórcy

Za reżyserię serialu odpowiedzialni będą: twórca "25 lat niewinności" Jan Holoubek (reżyser formatujący) oraz Bartłomiej Ignaciuk. Scenariusz jest dziełem Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej.

"Wielka woda": Gdzie i kiedy oglądać?

Serial "Wielka woda" jest dostępny na Netflix od pojawi się 5 października 2022 roku.

Zobacz też:

"Wielka woda": Światowa premiera serialu Netfliksa odbyła się we Wrocławiu

"Wielka woda": Anna Dymna szokuje metamorfozą!

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Żulewska | Tomasz Schuchardt | Ireneusz Czop
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy