Wielka woda
Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 202
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wielka woda": Anna Dymna szokuje metamorfozą!

Polski serial "Wielka woda" już 5 października zadebiutuje w ofercie Netfliksa. W oczekiwaniu na premierę warto przyjrzeć się najciekawszym aspektom serialu. Na uwagę zasługuje z pewnością tragiczna kreacja Anny Dymnej. W nowym serialu metamorfoza słynnej aktorki może szokować!

"Wielka woda" to jedna z najbardziej oryginalnych polskich produkcji ostatnich lat. Serial opowiadający o powodzi, która dotknęła południa i zachodu naszego kraju latem 1997 roku, ma zaskoczyć m.in. zastosowanymi efektami wizualnymi. To jednak nie koniec niespodzianek! 

"Wielka woda": Anna Dymna nie do poznania?

Metamorfoza Anny Dymnej musiała przysporzyć filmowcom wiele pracy. Aktorka wciela się w postać otyłej kobiety, której samodzielne poruszanie się sprawia trudność. Stan ten uniemożliwia jej ewakuację. 

Trzeba przyznać, że praca ekspertów od charakteryzacji przyniosła znakomite efekty, a w wykreowanej postaci trudno jest nawet rozpoznać słynną polską aktorkę. 

Reklama

"To jest rola mówiąca trochę o moim zawodzie. O tym, jak się poświęca temu zawodowi, jak człowiek robi kariery i co się potem dzieje na starość. Jak przychodzi samotność. Jak ważne są uczucia i rodzina" - aktorka powiedziała podczas światowej premiery serialu we Wrocławiu.

"Dopóki człowiek coś nowego przeżywa, to warto żyć. A to było nowe doświadczenie" - przyznała aktorka, dodając, że niezwykle ważnym aspektem jej kreacji była charakteryzacja.

"Wiem, że tę rolę budowało wiele osób, była ona ciężka, w kilogramach" - podkreśliła Dymna.

"Wielka woda": O czym opowiada serial?

"Wielka woda" to sześcioodcinkowy serial fabularny, inspirowany wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku.Fala powodziowa zbliża się do stolicy Dolnego Śląska. Aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, zapada  trudna decyzja o wysadzeniu wałów przeciwpowodziowych w wiosce pod Wrocławiem. Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności? Trójka głównych bohaterów, postawiona w obliczu sytuacji ekstremalnej, zmierzy się z wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń oraz śmierć niewinnych osób. 

"Wielka woda": Gdzie i kiedy oglądać?

Produkcja pojawi się 5 października na platformie Netflix.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: wielka woda | Anna Dymna | Netflix: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama