Wielka woda
Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 202
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wielka woda": Światowa premiera serialu Netfliksa odbyła się we Wrocławiu

Wrocławianie jako pierwsi na świecie zobaczyli najnowszy serial Netflix "Wielka woda", inspirowany wydarzeniami z okresu Powodzi Tysiąclecia. Premiera na Netfliksie już w środę, 5 października.

W piątek, 30 września, we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki odbyła się uroczysta premiera najnowszego polskiego serialu Netflix "Wielka woda". W pokazie specjalnym wzięło udział ponad tysiąc osób, w tym przede wszystkim wrocławianie i wrocławianki, którzy zobaczyli serial jako pierwsi na świecie. 

W dniu światowej premiery w stolicy Dolnego Śląska gościli aktorzy oraz twórcy związani z produkcją, m.in. Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Ireneusz Czop, Tomasz Kot, Blanka Kot, Damian Krajczyk, Mirosław Kropielnicki, Marta Nieradkiewicz oraz Anna Dymna. Z publicznością po seansie spotkali się również producentka i pomysłodawczyni serialu - Anna Kępińska, scenarzyści Kasper Bajon i Kinga Krzemińska oraz reżyserzy - Jan Holoubek i Bartłomiej Ignaciuk. 

Reklama

Wrocławianie w piątkowy wieczór, oprócz dwóch pierwszych odcinków serialu, wysłuchali także przejmującego koncertu światowej sławy kontratenora Jakuba Józefa Orlińskiego oraz Aleksandra Dębicza, którzy wraz z zespołem wykonali utwór Hey “Moja i twoja nadzieja" w wersji akustycznej.

"Wielka woda": Żywioł i ludzie losy

“To niezwykle wzruszające znaleźć się ponownie we Wrocławiu po trzech latach wytężonej pracy nad serialem. Pochodzę z tego miasta, pomysł na serial wypłynął z mojego serca" - powiedziała Anna Kępińska, pomysłodawczyni i producentka "Wielkiej wody". 

“'Wielka woda' przede wszystkim historia o ludzkich losach, a żywioł jest zapalnikiem do przedstawienia tych opowieści" - dodał reżyser Jan Holoubek.

“Pochodzę z Legnicy, rola w serialu to była dla mnie sentymentalna podróż na wielu płaszczyznach. W 1997 roku dostałem się do szkoły teatralnej, byliśmy na wakacjach, i nagle otrzymaliśmy wiadomość, że nadeszła powódź. Sporo czasu spędziłem z bratem na wałach, a mój ojciec kierował w tym czasie komitetem powodziowym" - wspominał Tomasz Kot.

"Wielka woda": O czym opowiada serial Netfliksa?

Wielka fala powodziowa zbliża się do Wrocławia. Lokalne władze, na czele z aspirującym urzędnikiem Jakubem Marczakiem (Tomasz Schuchardt), ściągają do miasta wykwalifikowaną hydrolożkę, Jaśminę Tremer (Agnieszka Żulewska), aby za wszelką cenę uratować miasto. W tym samym czasie, Andrzej Rębacz (Ireneusz Czop) wraca do rodzinnych Kęt pod Wrocławiem nieoczekiwanie stając na czele zbuntowanych mieszkańców wsi, którzy nie chcą dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego. Z biegiem czasu, pod narastającą presją władze podejmują trudną decyzję, która na zawsze zmieni życie głównych bohaterów oraz historię całego regionu i jego mieszkańców - brzmi oficjalny opis serialu "Wielka Woda".

Serial dostępny będzie w serwisie Netflix w ponad 190 krajach na całym świecie od 5 października.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Wielka woda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy