The Last of Us
Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 72
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Last of Us": Serial będzie różnił się od gier! Twórca wyjaśnia

W najnowszym wywiadzie twórca serialu "Czarnobyl" i showrunner "The Last of Us" Craig Mazin przyznał, że produkcja będzie różnić się od gry. Dlaczego wprowadzono zmiany?

"Koniec końców, adaptacja jest zawsze kwestią wyborów. Możemy rozmawiać o tym, jak je podejmujemy, bardzo długo (...) Dla mnie jedna rzecz jest ważna - 'co ja uwielbiam w tej grze'. Brak której ze scen zraniłby mnie najbardziej jako fana?" - cytuje wypowiedź Craiga Mazina serwis Radio Times. "Co musimy absolutnie zmienić, aby przystosować materiał do medium, które jest pasywne, nie jest interaktywne; które nie wymaga gameplay'u? Czym możemy się zainspirować i na ile możemy być kreatywni poruszając się w granicach tej rzeczy, którą kochamy?" - dodaje showrunner "The Last of Us".

Reklama

"Fabuła gry zawsze służyła rozwojowi głównych postaci oraz ich relacji. Wszystko co zrobiliśmy podczas całego procesu adaptacji tej gry - wybieranie, zmiany - dla mnie było podyktowane miłością i zrozumieniem dla 'The Las of Us'. I zrozumieniem serialu, który mieliśmy nakręcić, który musiał być taki sam jak gra i równocześnie od niej inny".

Zobacz też: Z konsoli na ekran! Jakie ekranizacje gier szykują Netflix, Amazon i HBO Max?

"The Last of Us": Budżet większy niż "Gra o tron"

Według informacji magazynu "The New Yorker", aby odpowiednio przedstawić w serialu znane z gry lokacje, HBO zainwestowało w składający się z dziewięciu odcinków pierwszy sezon "The Last of Us" więcej niż w pięć pierwszych sezonów "Gry o tron". Daje to najprawdopodobniej sumę ponad 100 milionów dolarów. Dla porównania - "Ród smoka" kosztował ponad 200 mln, a "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" prawie 500 mln.

Przypomnijmy, że autorem scenariusza jednego z odcinków (każdy z nich ma trwać 60 minut) będzie twórca gry - Neil Druckmann. Jego epizod to najprawdopodobniej adaptacja samodzielnego dodatku do gry "The Last of Us", czyli "The Last of Us: Left Behind". Pozostałe napisze Craig Mazin. Cała seria będzie składać się z dziewięciu lub dziesięciu odcinków - według informacji zamieszczonych na grupie w serwisie Reddit (na podstawie rejestracji tytułów w bazie Amerykańskiego Stowarzyszenia Pisarzy), na które powołują się admini konta "The Last of Us HBO - Status", pierwsze dwa epizody mogą być połączone w jeden. Pierwszy odcinek ma trwać 85 minut, drugi - 55.

Zobacz też:

"The Last of Us": Minimum przemocy w serialu HBO! Twórcy tłumaczą decyzję

"The Last of Us": Twórca serialu HBO uderza w hejterów! "To najlepsza Ellie"

"The Last of Us": Oryginalni odtwórcy roli Joela i Ellie musieli być częścią serialu

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Max: Seriale | The Last of Us
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama