The Last of Us
Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 74
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Last of Us": Minimum przemocy w serialu HBO! Twórcy tłumaczą decyzję

Ekranizacja popularnej gry wideo „The Last of Us” to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji serialowych przyszłego roku. Teraz twórcy serialu poinformowali, że fani gry mogą się czuć nieco rozczarowani, bo w serialu zredukowane zostaną brutalność i przemoc, z której słynie ta produkcja.

Komputerowa gra "The Last of Us" nie stroni od dosadnego pokazywania przemocy. Bohaterowie tej historii, przemytnik Joel i dziewczynka Ellie, którą ma bezpiecznie odstawić na miejsce, podczas wędrówki przez postapokaliptyczne Stany Zjednoczone niejednokrotnie muszą stawić czoła brutalnym atakom, są świadkami i uczestnikami wielu okropności. Jak zapowiada teraz twórca gry i showrunner przygotowywanego serialu stacji HBO Neil Druckmann, w jego produkcji te okropności zostaną zredukowane.

Reklama

"The Last of Us": Niezbędne minimum przemocy

W wywiadzie dla "SFX Magazine" Druckmann wytłumaczył najpierw, dlaczego w stworzonej przez niego grze było tyle brutalności i przemocy.

"Potrzebowaliśmy konkretnej ilości akcji i przemocy, aby gracz lepiej wczuł się w postać Joela. A kiedy już zostało to osiągnięte, gracz postrzegał świat gry jego oczami" - wyjaśnił.

Pomimo tego, gdy przyszło do przeniesienia gry na ekran, już we wczesnej fazie rozwoju projektu jego współtwórca, Craig Mazin, zaproponował zmniejszenie przemocy do niezbędnego minimum. Spotkało się to z pozytywnym odzewem Druckmanna.

"The Last of Us": Obsada serialu

Premiera serialu została zaplanowana na antenie stacji HBO na 16 stycznia 2023 roku. W rolach głównych występują w nim gwiazdy serialu "Gra o tron" - Pedro Pascal i Bella Ramsey. Obok nich w "The Last of Us" zagrali Gabriel Luna, Anna Torv, Merle Dandridge, Murray Bartlett, Nick Offerman, Melanie Lynskey i Storm Reid. W serialu występują też aktorzy, którzy w grze wcielali się w postaci Joela i Ellie, czyli Troy Baker i Ashley Johnson, powierzono im jednak inne role.

Zobacz też:

"The Last of Us": Oryginalni odtwórcy roli Joela i Ellie musieli być częścią serialu

"The Last of Us": Twórca serialu HBO uderza w hejterów! "To najlepsza Ellie"

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us | Max: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy