The Last of Us
Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 74
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Last of Us": Twórca serialu HBO uderza w hejterów! "To najlepsza Ellie"

Wybór Pedro Pascala do roli Joela był bezdyskusyjny - twierdzi twórca serialu "The Last of Us" Craig Mazin ("Czarnobyl"). W wywiadzie dla magazynu SFX zdradził, że casting Ellie był znacznie trudniejszy. Przesłuchano ponad 100 kandydatek, a wcielająca się w postać głównej bohaterki Bella Ramsey okazała się "najlepszą możliwą Ellie".

"The Last of Us": Twórcy "nie mogli wybrać lepszej Ellie"

"Casting Ellie zajął na trochę więcej czasu, ponieważ była to trudniejsza do obsadzenia rola" - mówi showrunner "The Last of Us". "Próbujemy znaleźć 14-letnią dziewczynę, a aktorstwo to nie jest prosta rzecz, prawda? Jest na tyle prosta, że można zagrać źle; ale też zbyt trudna, by zrobić ją dobrze. A już na pewno jest na tyle trudna, by zrobić to fenomenalnie. Dzieci nie mają na tyle doświadczenia życiowego, więc trudno znaleźć dzieciaka, który zagra perfekcyjnie" - zaczyna Mazin.

Reklama

"Ellie musi być zabawna, silna, brutalna oraz walczyć o siebie. Musi przekonać nas, że ma silną więź z Joelem, więc tak, jej casting zajął więcej czasu. Przesłuchaliśmy ponad 100 osób (...). Bałem się tylko o jedno - przeprowadzałem casting Belli przed Neilem i panikowałem. Myślałem, że Bella mi się nie spodoba, a ja do końca życia będę musiał żyć z przeświadczeniem, że nie mogliśmy zatrudnić najlepszej Ellie. Na szczęście Neil ją pokochał. Nie mogliśmy wybrać lepiej".

"The Last of Us": Ashley Johnson i Troy Baker w serialu HBO

"Kiedy zaczęliśmy prace nad serialem, jedną z pierwszych rzeczy, jakie uzgodniliśmy na spotkaniu z Craigiem było to, że Ashley i Troy muszą być częścią tego projektu" - mówi w wywiadzie udostępnionym na kanale YT "Preylite" Neil Druckmann, szef studia Naughty Dog i jeden z twórców "The Last of Us". "Pomogli stworzyć Joela i Ellie, więc chcieliśmy, aby wzięli udział w serialu, a ich role były duże, a nie epizodyczne czy w stylu mrugnięcia do fanów".

"The Last of Us": Troy Baker o serialu


Swego czasu w wywiadzie z serwisem ComicBookMovie.com Troy Baker (aktor, który użyczył głosu postaci Joela w grze komputerowej), opowiedział o rozmowie, jaką przeprowadził na planie "The Last of Us" z Pedro Pascalem (czyli serialowym Joelem).

"Jeżeli cofnąłbyś się 10 lat w przeszłość i powiedział 'To przesłuchanie do gry, na które terasz idziesz.... nie masz pojęcia, jaki to będzie sukces i jak bardzo ludzie pokochają ten projekt. No i pojedziesz do Kanady kręcić jeden z najdroższych w historii seriali HBO'. Nigdy bym ci nie uwierzył" - dodaje aktor dubbingowy, znany z podkładania głosu bohaterom  najpopularniejszych produkcji, w tym "Uncharted", "Metal Gear Soild", "Tales from the Borderlands", "Batman: Arkham Origins", "Miłość, śmierć i roboty" i wielu, wielu innych.

"The Last of Us": Kiedy i gdzie oglądać?

Serial HBO Original "The Last of Us" zadebiutuje 16 stycznia 2023 roku w HBO i HBO Max.

Zobacz też:

"Ahsoka": Gwiazda DC zagra ważną postać w serialu ze świata "Gwiezdnych wojen"

Najlepsze seriale 2022 roku! Te produkcje zachwyciły naszą redakcję

"Biały Lotos": Wszystko, co wiemy o trzecim sezonie. Akcja będzie rozgrywać się w Azji

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us | Max: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy