HBO Max: Seriale

Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 81
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Z konsoli na ekran! Jakie ekranizacje gier szykują Netflix, Amazon i HBO Max?

Ekranizacje czy seriale na podstawie gier komputerowych przeżywają od pewnego czasu swój renesans. Z paroma wyjątkami (m.in. "Resident Evil') ostatnio mogliśmy zobaczyć wiele animacji i produkcji aktorskich, które zyskały przychylność widzów i krytyków. W tym roku i poprzednim swoje premiery miały m.in. "Arcane", "Cyberpunk: Edgerunners", "Halo" czy "Dragon Age: Absolution". Wkrótce szykuje się kilka premier seriali aktorskich. A jakie produkcje są zapowiedziane?

Stacja AMC przygotowuje ekranizację przygód Alana Wake'a, Peacock adaptację "Twisted Metal" z udziałem Anthony'ego Mackie, "Fallout" od twórców "Westworld" (czyli Lisy Joy i Jonathana Nolana). Tomek Bagiński wraz z Platige Image wyprodukuje adaptację "The Medium", gry krakowskiego studia Bloober Team.

Akcja tego psychologicznego horroru rozgrywa się w Polsce, a jego główną bohaterką jest Marianna, kobieta-medium, która pomaga duszom zagubionym w naszym świecie.

Reklama

"The Last of Us": Joel i Ellie w wersji HBO

W styczniu na HBO zadebiutuje "The Last of Us", adaptacja bijącej rekordy popularności historii Joela i Ellie. W rolach głównych występują Pedro Pascal i Bella Ramsey.

"Historia przedstawiona w "The Last of Us" rozgrywa się dwadzieścia lat po tym, jak współczesna cywilizacja została zniszczona. Joel, zaprawiony w bojach ocalały, zostaje zatrudniony do przemytu z opresyjnej strefy kwarantanny 14-letniej dziewczynki, Ellie. To, co zaczyna się jako niewielkie zadanie, wkrótce staje się brutalną, łamiącą serce podróżą po Stanach Zjednoczonych. Wyprawą, w której by przetrwać, mogą polegać wyłącznie na sobie nawzajem" - czytamy w opisie HBO Max

Netflix: "Arcane", "Assassin's Creed" i "Horizon"

Netflix w swojej ofercie ma wymienione wyżej animacje ("Arcane" - drugi sezon wkrótce, "Cyberpunk: Edgerunners", "Dragon Age: Absolution"), a wkrótce rozpocznie prace nad serialową ekranizacją losów Aloy, bohaterki "Horizon Zero Dawn" oraz "Horizon: Forbidden West". Za sterami projektu mają stanąć twórca "The Umbrella Academy" Steve Blackman i showrunnerka "Killjoys" Michelle Lovretta.

W planach platformy jest również serial aktorski na podstawie "Splinter Cell" oraz "Assassin's Creed". Pierwsze informacje o serialu aktorskim ze świata bohaterów i bohaterek gier Ubisfotu pojawiły się w 2020 roku. Cykl gier spod znaku "Assassin's Creed" przedstawia "walkę pomiędzy bractwem asasynów i zakonem templariuszy, która trwa na przestrzeni wieków".

Oprócz tego na platformie ma zadebiutować animowany "Tomb Raider" oraz film i serial na podstawie "Gears of War".

Amazon Prime Video: Kratos wkracza do boju

Amazon Prime Video kilka dni temu oficjalnie ogłosił zamówienie serialu, który będzie adaptacją gry "God of War". Produkcja przedstawi losy greckiego boga wojny - Kratosa, który próbuje zerwać z przeszłością i rozpocząć nowe życie w Midgardzie. Po śmierci żony, udaje się w pełną niebezpieczeństw podróż ze swoim synem Atreusem. Podczas wędrówki więź między ojcem i synem zostanie poddana próbie, a bohaterowie na swojej drodze spotkają nie tylko wrogów, ale i przyjaciół.

Showrunnerem serii został odpowiedzialny również za "Koło czasu" Rafe Judkins oraz twórca gry Cory Barlog. Amazon przygotowuje również ekranizacje "It Takes Two" oraz "Life is Strange".

Ekranizacje gier: Kolejne projekty

Od wielu miesięcy mówi się również o przeniesieniu na ekran przygody bohaterów gry "Mass Effect". Pojawiły się informacje o możliwym filmie, serialu aktorskim oraz animacji, a projekt miał trafić na Amazon. Trwają również negocjacje w sprawie projektu opartych na "Plague Tale", grze francuskiego studia Asobo przedstawiająca lost rodzeństwa - Amicii i Huga.

Zobacz też:

"Wednesday": Gwiazda "Gry o tron" zaniemówiła z wrażenia! Chodzi o legendę kina

"Wiedźmin: Rodowód krwi": Rola Falki została obsadzona! Jak zareagują fani?

"Brokat": Wizualna perełka, fabularna wydmuszka. Serial daje radę, ale wad jest sporo [recenzja]

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: HBO Max: Seriale | Netflix: Seriale | Prime Video: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama