Plebania

Ocena
serialu
7,8
Dobry
Ocen: 815
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Weronika Parys: Co się dziś dzieje z gwiazdą "Plebanii"?

W tym roku minęło 10 lat od emisji ostatniego odcinka "Plebanii". Serial TVP cieszył się ogromną popularnością. Wprowadził również do polskiego show-biznesu kilka nowych nazwisk. Część gwiazd zostało w branży na dłużej, inni wycofali się z komercyjnego aktorstwa. Jedną z osób, która całkowicie porzuciła granie była m.in. Weronika Parys. Ekranowa Kasia jest już dzisiaj dorosłą kobietą. Czym zajmuje się obecnie była dziecięca gwiazda?

Najbardziej znana plebania w Polsce

Chociaż serial "Plebania" zakończył się już dekadę temu, to znaczne grono fanów wciąż ma nadzieję, że serial powróci na antenę. Produkcja opowiadała o losach mieszkańców wsi Tulczyn. W późniejszych odcinkach jego akcję przeniesiono do miasteczka Hrubielów. W rolach głównych mogliśmy oglądać Włodzimierza Matuszaka, Katrzyne Łaniewską, Bernadettę Machałę-Krzemińską, Małgorzatę Teodorską czy Agnieszkę Włodarczyk.

Największą popularnością "Plebania" cieszyła się w latach 2002-2004, gdy przyciągała codziennie 5,5 mln osób. Najpopularniejsze odcinki serialu w historii osiągały grubo ponad 7 mln widzów - najwięcej osób śledziło odcinek nadany 24 stycznia 2004 roku było to aż 7,9 mln widzów. 

Reklama

Czym "Plebania" zaskarbiła sobie tak dużą sympatię fanów? "Myślę, że sekret tkwił w wyjątkowo mocnym osadzeniu akcji w realiach. Do scenariusza trafiały historie prawdziwe lub prawdopodobne. Bez fantazjowania! Zwłaszcza te na pozór mniej wiarygodne sytuacje nawiązywały do prawdziwych wydarzeń " - mówił serialowy proboszcz, Włodzimierz Matuszak.

Patrycja Szczepanowska: Była gwiazdą TVP. Co się z nią stało?

Dorastała na oczach widzów

W "Plebanii" grali aktorzy dobrze już znani widowni oraz tacy, którzy dopiero zaczynali swoją przygodę na planie filmowych. Jedną z takich osób była Weronika Parys. Gdy po raz pierwszy stanęła na planie serialu, nie chodziła jeszcze do szkoły. Zagrała Kasię, córkę Krystyny. "Zaczęłam grać w 'Plebanii', gdy miałam 5 lat i przez długi czas było to naprawdę niesamowita przygoda i porządna szkoła życia" - wspominała po latach młodociana aktorka. 

Niestety, praca w popularnym serialu miała również swoje ciemne strony. Młoda aktorka była wyśmiewana w szkole z powodu swojego udziału w serialu. "Plebania" bardzo mocno poruszała temat wiary, co nie podobało się rówieśnikom aktorki. W rozmowie z "Faktem" przyznała, że złośliwe komentarze słyszała również z ust dorosłych. Wiele osób uważało, że skoro Parys gra w "Plebanii", to sama jest osobą bardzo religijną. 

"Jednak muszę przyznać, że z czasem zaczęło być to uciążliwe - nagrania po szkole i w weekendy, bardzo ograniczony kontakt ze znajomymi. Rówieśnicy bardzo mi dokuczali, co było dodatkową motywacją do odejścia z serialu [...] Wiara jest jednak kontrowersyjnym tematem. Często dogadywali mi nawet dorośli i zakładali, że skoro gram w takim serialu, to sama jestem osobą silnie prawicową i konserwatywną" - wspominała dziecięca gwiazda.

Bernadetta Machała-Krzemińska nagle zniknęła z ekranów! Dziś karierę robi jej córka!

Niespodziewane rozstanie z serialem

Prześladowanie ze strony rówieśników było jednym z powodów, dla których zdecydowała się na odejście z serialu. Z produkcją rozstała się po 10 latach pracy w 2010 roku. Ostatni raz pojawiła się w 1605. odcinku serialu. Jednak już wcześniej rozważała rezygnację z roli. "Dlatego już jakiś czas przed "podmianką" chciałam zrezygnować, ale nie bardzo była taka możliwość. Aż w końcu w pewnym momencie produkcja serialu chciała zmian i wtedy bardzo pokojowo się rozstaliśmy" - wyznała w "Fakcie" w 2017 roku. 

Rolę Kasi przejęła po niej Olga Kalicka. Dziewczyna kibicowała swojej następczyni. "Bardzo się cieszę, że nastąpiło to w tamtym momencie, ponieważ dało mi to szansę na wyjazd do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszkałam przez rok. Wiem, że Oldze od dawna bardzo zależało na zrobieniu kariery aktorskiej i cieszę się, że moja już niechciana przeze mnie rola jej w tym pomogła" - przyznała Parys po odejściu. 

Dariusz Kowalski: Jak potoczyły się losy Janusza Tracza z "Plebanii"?

Nowa kariera

Po odejściu z "Plebanii" skupiła się na nauce. Następnie wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do Polski rozpoczęła studia dziennikarskie. W jednym z nielicznych wywiadów zapewniała, że nie ma zamiaru wiązać się już z aktorstwem. Od tamtej chwili minęło już kilka lat i Weronika Parys dotrzymała swojej obietnicy. 

W między czasie rozwijała swoją fotograficzną pasję. Jednak również i z tą dziedziną nie miała zamiaru wiązać zawodowej przyszłości. "Fotografią zajmuje się hobbystycznie, studiuje dziennikarstwo ze specjalnością fotograficzną i pracuję jako lektor języka angielskiego" - mówiła. Weronika Parys jest obecnie związana z public relations. Na początku marca tego roku roku dołączyła do zespołu PR & Community w Grupie eSky na stanowisku  PR & Influencer Marketing Specialist. Z branżą PR związana jest już od kilku lat. 

Irena Karel: Polska seksbomba zniknęła z ekranów! Jak wygląda dzisiaj?

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama