Reklama

Plebania

Ocena
serialu
7,8
Dobry
Ocen: 781
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Dariusz Kowalski: Jak potoczyły się losy Janusza Tracza z "Plebanii"?

"Plebania" jest serialem, który wciąż żyje w pamięci widzów. Jednym z najbardziej charakterystycznych bohaterów serii był Janusz Tracz, w którego wcielał się Dariusz Kowalski. Jak potoczyły się losy aktora po zakończeniu produkcji?

Niedawno minęło dziesięć lat od emisji ostatniego odcinka serialu: "Plebania" w TV. Produkcja przedstawiająca losy mieszkańców Tulczyna i ich bliskich przez ponad dekadę gromadziła przed telewizorami sporą widownię, a każdy epizod cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Bohaterowie "Plebanii" mimo upływu lat wciąż są mocno zakorzenieni w pamięci fanów, o czym mogą świadczyć m.in. liczne nawiązania do serialu na rozmaitych forach internetowych. Jednym z "czarnych charakterów" był w Tulczynie niejaki Janusz Tracz - postać już niemal kultowa. Groźny gangster niejednokrotnie krzyżował szyki bohaterom, nie przebierając w środkach. W rolę Tracza brawurowo wcielał się Dariusz Kowalski. A jak potoczyły się dalsze losy aktora?

Reklama

Dariusz Kowalski po "Plebanii"

Dariusz Kowalski doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że to właśnie rola Janusza Tracza przyniosła mu sporą rozpoznawalność. W wywiadzie dla tygodnika "Niedziela" przyznał, iż grana przez niego postać wręcz musiała być "uosobieniem zła". 

Po zakończeniu przygody z "Plebanią" Dariusz Kowalski wciąż był aktywny zawodowo; publiczność mogła go zobaczyć m.in. w takich produkcjach jak: "W rytmie serca""Prawo Agaty", a także w "Koronie królów". Nie bez echa przeszła również jego rola w filmie pt.: "Fanatyk"; co ciekawe, Dariusz Kowalski powrócił do granego przez siebie szefa lokalnego koła Polskiego Związku Wędkarskiego w... reklamie jednego z serwisów internetowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy