Reklama

Rafał Trzaskowski: Dziś polityk, dawniej dziecięca gwiazda telewizji

Polityk, prezydent Warszawy oraz kandydat na prezydenta Polski - tak przedstawiany jest dzisiaj Rafał Trzaskowski. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, że jego droga zawodowa mogła potoczyć się zupełnie inaczej. Trzaskowski miał bowiem zadatki na aktora. Występował u boku m.in. Witolda Pyrkosza, Bożeny Dykiel oraz Laury Łącz.

Skazany na sukces?

Urodzony 17 stycznia 1972 roku Trzaskowski przyszedł na świat w artystycznej rodzinie. Jego ojciec, Andrzej Trzaskowski, był pionierem jazzu w Polsce i jedną z najwybitniejszych postaci w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Starszy, przyrodni brat Trzaskowskiego, Piotr Ferster, jest artystą i managerem kultury. Przez kilka lat pełnił funkcję dyrektora Piwnicy pod Baranami. W jednym z wywiadów przyszły prezydent Warszawy stwierdził, że "znalazł w osobie brata właściwie drugiego ojca". 

Politycy w świecie filmu

Reklama

"Rola życia"

W 1980 roku TVP rozpoczęła produkcję serialu "Nasze podwórko". Skierowany był do młodych widzów i przedstawiał losy przedszkolaków, którzy na jednym z warszawskich podwórek przeżywali najróżniejsze przygody. W jednym z odcinków bohaterowie konstruowali rakietę kosmiczną, w innym - bawili się w archeologów. Jedną z gwiazd serii został 8-letni Rafał Trzaskowski. Nikt wtedy nie przypuszczał, że ten uroczy maluch w przyszłości zostanie prezydentem Warszawy. 

"To była rola życia: - pućki, arogancki wzrok i elitarna kurteczka od cioci z RFN. Pod trzepakiem bym się tak nie pokazał" - napisał Rafał Trzaskowski pod zdjęciem z filmu, które na Instagramie. Jako niesforny Tomek wystąpił u boku wielkich gwiazd. Na drugim planie można było zobaczyć m.in. Witolda Pyrkosza, Andrzeja Zaorskiego, Bożenę Dykiel, Laurę Łącz i Damiana Damięckiego. W matkę serialowego Tomka wcieliła się niezapomniana Lidka z "Czterech pancernych", czyli Małgorzata Niemirska.  

Paweł Kukiz: Nie tylko muzyk i polityk. To również aktor

Dlaczego zrezygnował z aktorstwa?

Po latach Trzaskowski wyznał, że za pierwsze zarobione pieniądze kupił sobie plastikowego flippera, dzięki któremu był gwiazdą wśród kolegów na własnym podwórku. Udział w serialu był dla Trzaskowskiego pierwszą i ostatnią serialową przygodą. Z perspektywy czasu polityk nie wspominał jej dobrze.

Prawdopodobnie właśnie dlatego odrzucił propozycję roli Adama Niezgódki w "Akademii pana Kleksa". Praca na planie wydawała mu się zbyt wyczerpującą. Koniec końców Adasiem Niezgódką został Adam Wronka. 

Co ciekawe, podczas wyborów na prezydenta Warszawy udział Rafała Trzaskowskiego w serialu "Nasze podwórko" niektórzy wykorzystali jako argument w negatywnej kampanii. Sam polityk wspominał swój udział w serialu w kampanii prezydenckiej w 2020 roku. 

Monika Sapilak: Dziecięca gwiazda nagle zniknęła z ekranów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje