Kultowe seriale
Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 10732
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Rafał Trzaskowski był dziecięcą gwiazdą serialu!

Kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski jako ośmiolatek wystąpił w kultowej produkcji "Nasze podwórko". Jak wspomina pracę na planie? Sprawdźcie!

Rozbrykany chłopiec

Niewiele osób wie o tym, że Rafał Trzaskowski jako dziecko był... aktorem!

Kandydat na prezydenta wcielił się w rolę rozrabiaki Tomka w serialu "Nasze podwórko". Partnerował takim gwiazdom jak Witold Pyrkosz, Laura Łącz czy Damian Damięcki.

Młody Trzaskowski pieniądze ze swojej pierwszej pracy (jak zdradził, były niewielkie) wydał na plastikowego flippera, dzięki któremu był gwiazdą wśród kolegów na swoim podwórku.

Nie dla niego kariera aktorska

Udział w "Naszym podwórku" był dla Trzaskowskiego pierwszą i ostatnią serialową przygodą. Z perspektywy czasu polityk nie wspomina jej dobrze:

Reklama

"Praca na planie nie była zabawna. Wstawanie o szóstej rano, żmudne, długie zdjęcia, powtórki ujęć. Koszmar" - mówił po latach w wywiadzie dla "Dziennika Polskiego".

Dlatego, kiedy zachwyceni jego naturalnością na ekranie producenci "Akademii Pana Kleksa" w 1983 roku zaproponowali mu główną rolę, bez zastanowienia ją odrzucił! Koniec końców Adasiem Niezgódką został Adam Wronka.

Udział Trzaskowskiego w serialu konkurencja wykorzystała jako argument w negatywnej kampanii podczas wyborów na prezydenta Warszawy.

Politycy w świecie filmu

Rafał Trzaskowski nie jest jedynym politykiem, któremu zdarzyło się wystąpić w produkcji telewizyjnej. Chyba najbardziej znanym był prezydent Stanów Zjednoczonych Ronald Reagan.

Reagan swoją karierę aktorską rozpoczął w latach 30. XX wieku. W 1937 roku, otrzymał angaż do produkcji "Miłość w eterze". Postanowił wówczas pozostać w Hollywood, bo od zawsze marzył o wielkiej sławie. Zagrał łącznie w ponad 50 filmach, m.in. w "King’s Row", "Mroczne zwycięstwo", "Brother Rat", "Knute Rockne All American", "Bedtime for Bonzo" czy "Zabójcy". W latach 50. skupił się na karierze telewizyjnej. Przyszłego prezydenta USA mogliśmy oglądać w " General Electric Theater", " The Ford Television Theatre" czy "Wagon Train". Swoją karierę zakończył w 1965 roku występem w serialu "Death Valley Days". 16 lat później został prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Wołodymyr Zełenski, obecny prezydent Ukrainy, choć studiował prawo, nigdy nie pracował w zawodzie. Bardzo szybko zaangażował się w działalność studenckiego kabaretu. Jak sam przyznał - o karierze politycznej nigdy nie myślał, a jego związki z polityką ograniczały się do kabaretowego wyśmiewania rządu i prezydentów w programie "Studio Kwartał-95", produkującego filmy i seriale. Studio wykształciło się z założonej w 1997 roku grupy kabaretowej Kwartał 95, w której Zełenski występował jako aktor i tworzył scenariusze programów. Zełenski zagrał łówną rolę w serialu "Sługa Narodu". Wcielił się w niezadowolonego z poziomu życia politycznego kraju nauczyciela historii Wasyla Hołobrodki, którego zarzuty pod adresem rządzących zostają nagrane przez jednego z uczniów i opublikowane w internecie. Filmik okazuje się hitem, a główny bohater zostaje... prezydentem.

Najsłynniejszymi polskimi dziecięcymi gwiazdami, które później związały się z polityką są bracia Kaczyńscy, którzy zagrali w filmie "O dwóch takich, co ukradli księżyc". "W rolach Jacka i Placka występują dwaj 12-letni bracia: Lech i Jarosław Kaczyńscy. Obaj znają powieści Makuszyńskiego od dawna. Praca w filmie nie męczy ich, chętnie spędzają długie godziny na planie, wszystko ich tutaj interesuje" - pisała w 1962 roku w reportażu z planu filmu wysłanniczka magazynu "Film". Nieżyjący już prezydent Lech Kaczyński w rozmowie z Michałem Karnowskim i Piotrem Zarembą, która wykorzystana została w książce "O dwóch takich... Alfabet braci Kaczyńskich" (2006), wspominał jednak, że praca na planie była dla braci dość męcząca.


swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy