Kruk. Jak tu ciemno
Ocena
serialu
7
Dobry
Ocen: 3
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Kruk. Jak tu ciemno": Emocjonujący finał historii. 5 rzeczy, które trzeba wiedzieć przed premierą

Jeżeli drugi sezon przygód Adama Kruka stawiał już wysoko poprzeczkę opowiadając o narkotycznym zjeździe i wewnętrznych demonach głównego bohatera, to finał opowieści, przedstawiający traumę oraz żałobę (nie tylko Kruka) emocjonalnie "zmiażdży" widza. A oprócz tego zapewni zakończenie wszystkich wątków jak i dodatkową intrygę kryminalną, w której zaskoczy dołączający w tym sezonie Cezary Kosiński. Oto pięć rzeczy, jakie warto wiedzieć przed premierą serialu "Kruk. Jak tu ciemno".

"Kruk. Jak tu ciemno": Mroczny świat Kruka

Wszystkie trzy sezony "Kruka" łączy bezsprzecznie jedna rzecz - mroczny świat otaczający tytułowego bohatera, czyli Adama Kruka (Michał Żurawski). Czy to gangsterski półświatek, przekupieni policjanci, czy zagmatwane i intrygujące śledztwa, Kruk zawsze musiał wybierać między dobrem a złem w bardzo skomplikowanej rzeczywistości. W trzecim sezonie wszystkie sprawy - i te zawodowe, i te prywatne - łączą się razem doprowadzając do wybuchowego finału.

Reklama

"Kruk. Jak tu ciemno": Fenomenalny Michał Żurawski

Michał Żurawski zawsze wzorowo wcielał się w swojego bohatera oddając jego wewnętrzną walkę i emocje, w szczególności te mało pozytywne. Teraz przebija samego siebie ukazując ból, rozpacz, strach oraz złość Kruka po stracie żony. Kruk próbuje poradzić sobie ze stratą i wychowaniem syna, a jego szalejące emocje widać już w pierwszej scenie, kiedy uczy Maksa uników, wyprowadzania ciosów i gardy. W trakcie wielu scen zaciska pięści i słychać, jak trzeszczą mu kości. Co tu dużo mówić, świetna gra Michała Żurawskiego.

"Kruk. Jak tu ciemno": Niecne poczynania Justyny

Po premierze drugiej serii pojawiło się kilka głosów, że policjantka Justyna (Magdalena Koleśnik) jest niezbyt dobrze zbudowaną postacią, ale ja nie mogę się z tym zgodzić. Wyrachowana, sprytna i po prostu nie dająca się lubić postać została świetnie zagrana przez Koleśnik, a w nowym sezonie sprawy, które wcześniej tak dobrze, cytując jednego z bohaterów, "ogarniała", teraz zaczynają wymykać się jej z rąk.

Widzowie jeszcze bardziej jej nie znoszą, a nawet nienawidzą, ale świetnie ogląda się jej niecne poczynania. A jednocześnie, czasami widać jej ludzkie odruchy, bo i ona sama znajduje się na rozdrożu i musi dokonać właściwego wyboru.

"Kruk. Ja to ciemno": Rola Cezarego Kosińskiego plusem serialu

Ogromnym plusem finałowego sezonu jest rola Cezarego Kosińskiego, którego postać na początku jest bardzo niejednoznaczna i tajemnicza. A z biegiem czasu i kolejnymi odcinkami - najbardziej tragiczna. Kosiński ma okazję do zaprezentowania całego wachlarza emocji, a jego wątek ściśle splata się z historią Kruka i jego syna, a nawet Justyny. W niewielkiej roli w tej historii pojawia się również postać grana przez Kingę Preis, która ma kilka małych, ale mocnych scen.

"Kruk. Jak tu ciemno": Jest lepiej niż w drugim

Podobnie jak w poprzednich sezonach, tak i w trzecim, realizacja, a szczególnie zdjęcia realizowane na Podlasiu są znakomite i oddają klimat tego regionu. Tempo akcji jest zdecydowanie szybsze niż w poprzedniej serii, a sam serial zabiera widza w emocjonującą podróż. Powrót do historii Adama Kruka jest więc udany - nawet lepszy niż drugi sezon.

"Kruk. Jak tu ciemno": Kiedy i gdzie oglądać?

"Kruk. Jak tu ciemno" zadebiutuje 9 grudnia na antenie Canal+ Premium. W Canal+ online dwa odcinki będą udostępniane co tydzień.

Zobacz też:

"Sisi": Dominique Devenport powraca jako Sisi

"Ojciec Mateusz": Serial zniknie z anteny? Piotr Polk rozwiewa wątpliwości!

"Brokat": Prostytucja w PRL-u. Jest zwiastun nowego serialu Netfliksa

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Michał Żurawski | Magdalena Koleśnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy