Grzechy sąsiadów

Ocena
serialu
6,5
Niezły
Ocen: 11
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Grzechy sąsiadów": Thriller erotyczny i intryga kryminalna! Z wizytą na planie

W sierpniu 2022 roku rozpoczęły się zdjęcia do "Grzechów sąsiadów", nowej produkcji, która trafi na Polsat Box Go. Oparty na bestsellerowej powieści Saskii Noort, holenderskiej autorki poczytnych thrillerów, serial ma być pełen zwrotów akcji, skomplikowanych relacji i emocjonalnych oraz trudnych scen. O pracy na planie opowiadały nam Marta Żmuda Trzebiatowska oraz Marianna Zydek.

"Nowi sąsiedzi": Marta Żmuda Trzebiatowska o swojej bohaterce

W serialu "Grzechy sąsiadów" Marta Żmuda Trzebiatowska wciela się w postać Judyty, szczęśliwej matki i wyzwolonej kobiety, której życie to z pozoru prawdziwa sielanka. Jej mąż Szczepan (Sebastian Fabijański) to z kolei policjant i typ prawdziwego macho. Jednak ich życie całkowicie się zmienia, kiedy spotykają sowich nowych sąsiadów - Ewę i Piotra (Marianna Zydek, Michał Żurawski) oraz Lilianę i Kacpra (Jowita Budnik, Mirosław Baka). Ich więź bardzo szybko się zacieśnia, jednak konsekwencje tej przyjaźni będą miały dość dramatyczne konsekwencje.

Reklama

Na planie serialu mogliśmy porozmawiać z Martą Żmuda Trzebiatowską. Co aktorka opowiedziała nam o "Grzechach sąsiadów"? Co najbardziej zaintrygowało ją w przedstawionej historii?

"Przede wszystkim - nie mogłam przestać czytać scenariusza... tak byłam ciekawa, jak rozwiąże się zagadka kryminalna. Każdy odcinek zaczyna się od przesłuchania i widzowie muszą sami poskładać kto zawinił, kto w tej historii jest oprawcą, kto poszkodowanym (...). Miałam swoje typy i podejrzenia, ale nie miałam pewności".

"Grzechy sąsiadów": Wielowymiarowi bohaterowie

W ostatnich latach na ekranach możemy zobaczyć coraz więcej postaci kobiecych o skomplikowanej przeszłości, ciekawym wątku i niesamowitym rozwoju postaci. Jak swoją bohaterkę ocenia aktorka?

"Judyta jest szczera, empatyczna, otwarta na świat (...), nie ma jakichś granic czy oporów. Nie boi się rozmawiać o śmierci otwarcie z własnym dzieckiem czy doświadczać nowych rzeczy. Życie seksualne jest dla niej też bardzo ważne i nie boi się o tym mówić. Nie ma dla niej tematów tabu. Dla mnie szalenie interesujące jest to, że postać Judyty nie jest taka zero-jedynkowa. Pod wpływem pewnych zdarzeń, które w tym serialu będą miały miejsce, jej świat nagle wywróci się do góry nogami. Widz zobaczy zupełnie inną Judytę. To dla mnie, jako aktorki, jest najbardziej ciekawe do zagrania".

W centrum intrygi znajdują się relacje pomiędzy trzema parami, które całkowicie się od siebie różnią. Związek Szczepana i Judyty na tle pozostałych wydaje się naprawdę intrygujący.

Marta Żmuda Trzebiatowska podsumowuje: "To bardzo interesujące, wolnościowe małżeństwo. Są parą, która jednych może intrygować,  innych gorszyć. Każde z małżeństw w serialu ma swoje zdanie na temat Szczepana i Judyty, a ich życie wydaje się być i sielanką (...), ale los potrafi być przewrotny".

"Grzechy sąsiadów": Mieszanka gatunkowa czy erotyczny thriller?

"Grzechy sąsiadów" są ekranizacją thrillera poczytnej holenderskie autorki Saskii Noort. Jednak wbrew pozorom serial to mieszanka gatunkowa - znajdziemy w nim elementy romansu czy komedii.

"Jakbym miała określić gatunek, to jest to trochę taki thriller erotyczny, ponieważ seks jest dosyć ważny w tym serialu i podstawą różnych sytuacji"- mówi Marta Żmuda Trzebiatowska.

"Grzechy sąsiadów": Marianna Zydek o serialu

Marianna Zydek, która gra Ewę, dosadnie określa, na co mogą liczyć fani serialowych thrillerów.

"Grzechy sąsiadów" to "wartka akcja, dużo krwi, seksu, przemocy, przekleństw" - opowiada aktorka, która ma na koncie role w takich produkcjach jak "Kamerdyner", "Piłsudski", "Ludzie i bogowie", "Warszawianka".

"Grzechy sąsiadów": Marianna Zydek: To "emocjonalny rollercoaster"

Serialowa Ewa wiele przeżyła, a wraz z rozwojem akcji dotyka ją mnóstwo "skrajnych sytuacji". Marianna Zydek określa to jako "emocjonalny rollercoaster". Jej bohaterka to wrażliwa młoda dziewczyna, pochodząca z bardzo religijnej rodziny. Kobieta przeżyła tragedię, a nowy dom miał stać się nową szansą. Z pomocą sąsiadów, którzy zaoferowali jej wsparcie i przyjaźń, miała pozbierać się po utracie dziecka. Jednak jak to zwykle bywa w thrillerach, nie wszystko idzie zgodnie z planem.

"To jest małżeństwo, które nie jest ze sobą już parę lat. Są jeszcze okruchy zakochania, ale namiętność powoli gaśnie. [Ewa i Piotr - przyp. red.] są w trudnym momencie życia - to, co ich łączyło było prawdziwym, żywym uczuciem; kiedyś byli w sobie zakochani, teraz...".

Co jeszcze czeka widzów w nowej produkcji Polsatu? Sekrety możecie poznać, oglądając poniższy materiał wideo!

"Grzechy sąsiadów": Kiedy i gdzie oglądać?

Serial pojawi się w serwisie Polsat Box Go.

Zobacz też:

Rudi Schuberth: Gwiazdor telewizji zniknął z ekranów! Oto jak żyje dziś

Ewa Florczak zagrała w kultowym serialu i zniknęła. Jak żyje dziś?

Jowita Budnik: Od nastoletniej aktorki przez agentkę gwiazd po wielki sukces na dużym ekranie!

Największe gwiazdy uwielbianych telenowel po latach. Ale się zmieniły!

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy