Canal+: Seriale

Ocena
serialu
6,9
Niezły
Ocen: 8
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Office i "Kruk" wracają z nowymi sezonami! Premiera w tym roku

To już oficjalne! Wkrótce na ekrany powrócą dwa polskie seriale - komediowy "The Office PL" oraz kolejny rozdział opowieści o Adamie Kruku!

Powstanie drugi sezon "The Office"

Po sukcesie pierwszego sezonu polskiej wersji opartego na brytyjskim formacie BBC, już wiosną rozpoczną się zdjęcia do drugiej serii. Za scenariusz ponownie będą odpowiadać Łukasz Sychowicz wraz z Jakubem Rużyłło i Mateuszem Zimnowodzkim, za reżyserię Maciej Bochniak. Producentem kreatywnym serialu jest Dorota Kośmicka.

Osią fabuły będą dalsze losy pracowników Kropliczanki oraz ich dwójki co-prezesów, Patrycji (Vanessa Aleksander) i Michała (Piotr Polak). Po udanej obronie firmy i sukcesie Patrycji, stawka w drugim sezonie będzie jeszcze wyższa. Michał i Patrycja zmierzą się w pojedynku o stanowisko w zarządzie spółki do której należy Kropliczanka. Bohaterom prześcigającym się w innowacyjnych, biznesowych rozwiązaniach będą towarzyszyć nowi, świeżo zrekrutowani pracownicy Kropliczanki.

Reklama

Zobacz też: "The Office PL": Prosta kalka czy nowy hit polskiej telewizji? [wywiad]

"The Office": O czym opowiada serial?

"The Office PL" (12 odcinków) miał premierę 22 października 2021 r. Akcja rozgrywa się w Siedlcach, w siedzibie firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej "Kropliczanka". Jej prezes, Michał, to człowiek pozbawiony autorefleksji, który każdym słowem i gestem zabiega o atencję i uznanie. Kiedy przedsiębiorstwo zostaje przejęte przez nowego właściciela, a pracownicy zaczynają obawiać się o swoje posady, jedynie Michał patrzy na zmiany z optymizmem. Biznesowe roszady przeplatają się tu z biurową codziennością pracowników "Kropliczanki". W pierwszym sezonie THE OFFICE PL wystąpili m.in. Piotr Polak, Vanessa Aleksander, Adam Woronowicz, Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak i Milena Lisiecka.

Zobacz też: "The Office PL": Polska w krzywym zwierciadle [recenzja]

"Kruk": Dalszy ciąg losów Adama Kruka

Nad kontynuacją serialu kryminalnego o inspektorze policji Adamie Kruku pracują ponownie scenarzysta Jakub Korolczuk i reżyser Maciej Pieprzyca z producentami Opus TV. Reżysersko za część odcinków będzie również odpowiadał Adrian Panek.

Stacja nie ujawnia jeszcze szczegółów scenariusza ani obsady, natomiast wiadomo, że zdjęcia będą realizowane m.in. ponownie na Podlasiu, a w głównej roli powróci Michał Żurawski.

Pierwszy sezon "Kruk. Szepty słychać  po zmroku" (6 odcinków) miał premierę 18 marca 2018 r. Kruk zabrał widzów na pełne mroku i tajemnic Podlasie, gdzie doszło do porwania nastolatka. W tym czasie inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego Adam Kruk został oddelegowany do Białegostoku. Po latach wraca do miasta, w którym dorastał. Musiał zmierzyć się nie tylko ze sprawą porwanego chłopca, ale także z mroczną prawdą o swojej przeszłości. W pierwszym sezonie wystąpili m.in: Michał Żurawski, Cezary Łukaszewicz, Katarzyna Wajda, Andrzej Zaborski, Anna Nehrebecka, Marcin Bosak i Jerzy Schejbal.

"Kruk": Drugi sezon

Premiera drugiego sezonu "Kruk. Czorny woron nie śpi" (6 odcinków) odbyła się 9 lipca 2021 r. Adam Kruk powrócił prowadząc śledztwo dotyczące mafijnej wojny o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Równocześnie, wspierając koleżankę z wydziału Justynę (Magdalena Koleśnik) zaangażował się w sprawę tajemniczych zabójstw rudowłosych kobiet. W tle wydarzeń, pomiędzy Krukiem a komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), dotychczas prowadzącym mafijne śledztwo, doszło do poważnych napięć.

Zobacz też: Michał Żurawski: Narkomańska jazda Adama Kruka [wywiad]

Targany nieprzepracowaną przeszłością Kruk desperacko szukał pomocy u starej Szeptuchy, podlaskiej znachorki, lekarki skołatanych dusz. Nękające go od narodzin syna Maksa niekontrolowane problemy z agresją sprawiły, że jego życie staje się nieznośne. Równolegle bezpieczeństwo jego bliskich stało się zagrożone, gdy Kruk wszedł na ścieżkę mafijnych powiązań. W drugim sezonie wystąpili m.in.: Michał Żurawski, Magdalena Koleśnik, Leszek Lichota, Katarzyna Wajda, Danuta Kierklo i Sebastian Cybulski.Oba seriale będzie można obejrzeć jeszcze w tym roku w serwisie CANAL+ online.

Zobacz też:

"Powrót": Nowy polski serial w Canal+. Kiedy premiera?

Canal+ ONLINE: Nie tylko "Dexter". Zapowiedzi na marzec

"Dexter: New Blood": Grzechy ojca. Finał na jaki zasłużyli fani

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Kruk. Czorny Woron nie śpi | The Office PL | Canal+: Seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy