Bolivar
Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 21
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Bolivar": Odcinek 20-25. Bolivar ucieka na Jamajkę. Manuelita przyłapana na romansie z Rafaelem

„Bolivar” jest kolumbijskim serialem opowiadającym o losach generała Simona Bolivara. Oprócz swoich walk o wolność dla Ameryki Południowej, przechodził przez wiele podbojów miłosnych. Jakie losy czekają na pułkownika Bolivara w najnowszych odcinkach? Dowiemy się na antenie TVP1 w najnowszych odcinkach. Przedstawiamy streszczenie 20, 21, 22, 23, 24 oraz 25 odcinku serialu „Bolivar”.

"Bolivar" opowiada o losach wenezuelskiego pułkownika Simona Bolivara. W poprzednich odcinkach spędził on czas w Paryżu, w towarzystwie Fanny. Nadużywał alkoholu oraz korzystał z cielesnych uciech. Ostatecznie zdecydował się na wyjazd do Włoch, gdzie chce rozwinąć swój plan uwolnienia Wenezueli spod opresji Hiszpanii. Jak rozwinie się jego wizja? Oto streszczenie odcinków 20-25 serialu Telewizji Polskiej - "Bolivar".

"Bolivar" odcinek 20. Streszczenie oraz opis odcinka

Valencia jest po stroje rojalistów, co nie wpływa na plany armii patriotycznej, chcącej podbić te tereny. Pojawiają się ciągłe starcia między generałem Mirandą a Bolivarem. Na szczęście taktyka Simona Bolivara spowodowała przejęcie miasta. Armia radośnie kieruje się ku Caracas, gdzie szybko otrzymuje złą nowinę. Okazuje się, że statek Juana Vincente zatonął.

Reklama

Manuelita zaczyna darzyć mocniejszym uczuciem swojego nauczyciela malarstwa - Rafaela. Jej plany wspólnej przyszłości natomiast szybko się zmieniają. Dziewczyna dowiedziała się, że ksiądz Domingo musi opuścić parafię. Sama decyduje się powrócić do klasztoru w Quito.

"Bolivar" odcinek 21. Streszczenie oraz opis odcinka

Doszło do trzęsienia ziemi w Caracas. Jakby tego było mało, armia Monteverte rośnie w siłę. Bolivar zostaje dowódcą ważnej twierdzy, lecz nie jest w stanie jej utrzymać. Generał Miranda za wszelką cenę stara się sabotować wszystkie działania Simona. Bez wiedzy Kongresu podpisuje on rozejm z Hiszpanią. Bolivar decyduje się na wymierzenie kary, lecz sam nie czuje się zbyt pewnie w kraju. Ucieka w kierunku Kolumbii.

Manuela ucieka z klasztoru, by móc zobaczyć się z Rafaelem. Niestety, w jego pracowni czeka na nią niemiła niespodzianka. Po tym przez kilka lat nie wiemy, co działo się z dziewczyną. Z czasem poznała Fausta - żołnierza z armii rojalistów, który walczył mocno o jej względy.

"Bolivar" odcinek 22. Streszczenie i opis odcinka

Fausto wciąż walczy o względy Manuelity, która jest zwolenniczką patriotów. W swoim niecnym planie decyduje się okłamać dziewczynę. Mówi jej, że jest żołnierzem Bolivara. Z biegiem czasu dziewczyna zostaje zhańbiona, przez co ojciec decyduje się szukać jej partnera poza krajem. Znajduje wybranka dla córki w Panamie.

"Bolivar" odcinek 23. Streszczenie oraz opis odcinka

Bolivar wyzwala kolejne miasta z rąk Hiszpanii, otrzymując dzięki temu stopień generała. Hiszpanie w złości terroryzują jeńców, finalnie ich mordując. Żołnierze Simona chcą się zemścić, lecz ten nie pozwala na taki ruch. Zmienia natomiast swoje podejście w momencie, w którym Hiszpanie ponownie okazali się barbarzyńcami.

Manuelita nie zgadza się na ślub z lekarzem z Panamy. Robi awanturę swojemu ojcu. Grozi mu, że wkrótce ucieknie do armii patriotów.

"Bolivar" odcinek 24. Streszczenie oraz opis odcinka

Bolivar chce utworzyć instytucje republiki Wenezueli. Z biegiem czasu staje się coraz bardziej rozczarowany podejściem kolegów z Kongresu. Okazuje się, że towarzysze myślą głównie o własnych interesach. Do tego na scenie politycznej pojawia się generał Boves. Jego obecność stanowi duże zagrożenie dla rozwoju Republiki.

Manuelita finalnie zgadza się na ślub z Thornem (mężczyzną z Panamy), lecz ogłasza pewne warunki. Pobiera lekcje angielskiego, które są tylko przykrywką. W rzeczywistości umawia się z Manuelą Espejo w innych celach. Z czasem doktor Thorne zaczyna żywić do swojej narzeczonej coraz mocniejsze uczucia. Chce sprawić jej niespodziankę.

"Bolivar" odcinek 25. Streszczenie i opis odcinka

Generał Boves rozpoczyna swoje podboje skutecznym zdobyciem San Mateo. Bolivar prosi o wsparcie w walce dowódcę Kartageny, lecz ten odmawia. Król Ferdynand VII kieruje do Ameryki flotę pod dowództwem generała Morillo. Simon Bolivar po otrzymaniu tej informacji decyduje się wysłać rodzinę na Kubę, samemu udając się na Jamajkę.

Rafael ponownie spędza czas z Manuelitą. Celowo wielokrotnie poprawia jej idealny już portret. Nie chce być bez niej w Hiszpanii. Odwleka swój wyjazd jak tylko może. Oboje co jakiś czas spotykają się w domu Menueli Espejo, czym zdradzają się przed Juaną.

"Bolivar" odcinek 20-25. Kiedy i gdzie oglądać?

Serial "Bolivar" emitowany jest przez cały tydzień na antenie TVP1. Od poniedziałku odcinki emitowane są o godzinie 21:05. W weekend ramówka ulega pewnym zmianom. Sobotnie odcinki dostępne są w telewizji o godzinie 20:30, a niedzielne o 20:15. Dwudziesty odcinek serialu swoją telewizyjną premierę będzie miał już dzisiaj (9 lipca). Powtórki odcinków nie są dostępne w Telewizji Polskiej. Można je natomiast oglądać na platformie TVP VOD.  

Więcej newsów o serialach i gwiazdach, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Instagramie Świat Seriali.

***

Zobacz też:

"Zapukaj do moich drzwi": Odcinek 138-141. Serkan chce oświadczyć się Edzie

"M jak miłość". Śmierć w serialu? Ten wpis wywołał burzę!

"Zakazany owoc": Odc. 10-14. Ender walczy o pozostanie w wyższych sferach

swiatseriali.pl
Dowiedz się więcej na temat: Bolivar
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy