Bolivar
Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 21
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Bolivar": odc. 8-14. Odrzucone oświadczyny to nie problem. Bolivar w związku z Marią Teresą

"Bolivar" jest nowym serialem TVP, który zaciekawi miłośników serialów kostiumowych. Czy produkcja podbije serca publiczności jak wcześniejsze "La Bandida"? Co wydarzy się w pierwszych odcinkach serialu? Poznajmy streszczenia 8-14 odcinka serialu "Bolivar"!

Serial "Bolivar" opowiada o losach Simona Bolivara. Stworzył on armię złożoną z żołnierzy oraz ludności cywilnej. Wychwalany był za odwagę oraz oddanie swojemu ludowi. Prywatnie przeżywał wiele rozterek miłosnych, o których dowiemy się z telenoweli. Poznajmy historię byłego prezydenta Wenezueli. 

Co wydarzy się w najbliższych odcinkach serialu "Bolivar"?

"Bolivar" odcinek 8. Streszczenie i opis odcinka

W rezydencji Manuela Mallo zaufanego człowieka królowej zamieszkuje Simon wraz z wujem Coresem. Tam właśnie Bolivar poznaje królową, z którą rozwija się przyjemna dyskusja. Tymczasem Markiz de Uztariz wydaje bal na cześć kobiet goszczących w jego progach.

Reklama

W trakcie balu Simon ośmiesza Lorenza de Ulloa. Przez takie zagranie staje się obiektem zainteresowań Marii Teresy. Matea oraz Maria Antonina rodzą dzieci w prawie identycznym czasie. Oba z nich odbierała Tomasa. W międzyczasie Luis przyłapuje swoją córkę z Juanem Vincente.

"Bolivar" odcinek 9. Streszczenie i opis odcinka

Simon wraz z Marią Teresą uświadamiają sobie odwzajemnianie uczuć. Ojciec dziewczyny natomiast nie jest zadowolony z wizji takiego partnera dla swojego dziecka. Lorenzo stara się za wszelką cenę ośmieszyć Simona przed Bernardem oraz królem. U Manuela Mallo coraz częściej organizowane są huczne zabawy, co kończy się karą ze strony królowej.

Bernardo chce wyjechać z Madrytu i zabrać ze sobą córkę. Simon pogrąża się w rozpaczy, lecz to nie koniec jego problemów. Sędzia wraz z Carlosem rozpoczynają planować intrygi przeciwko Bolivarom.

"Bolivar" odcinek 10. Streszczenie oraz opis odcinka

Markiz de Uztariz dostaje informację o konieczności wyjazdu z Madrytu. Bolivar planuje zemstę na Lorenzie, który chciał go ośmieszyć przed ojcem Marii Teresy. Tymczasem w domostwie San Mateo dochodzi do ogromnego chaosu, który spowodował Pablo Clemente.

Bernardo oficjalnie odrzuca zaręczyny Simona Bolivara. Wywozi Marię Teresę w góry, gdzie znajduje się rodzinna rezydencja. Bolivar się nie poddaje i zaczyna za nimi podążać. Przez takie zachowanie Maria Teresa zaczyna mieć wątpliwości względem własnych uczuć. W akcje wkracza Lucia, która chce wesprzeć kochanków. Carlos rozpoczął pierwszy plan swojej intrygi. Wyprzedaje majątek Bolivarów.

"Bolivar" odcinek 11. Streszczenie i opis odcinka

Simon dowiaduje się, że to Lucia udawała Marię Teresę i odpisywała mu na listy. Wybacza kobiecie ten ruch, gdyż pomógł mu pożegnać się ze swoją miłością. Simon decyduje się na wyjazd do Francji, gdyż wciąż poszukuje go Gwardia Królewska. Po roku z dala od rodziny młody Bolivar bierze ślub z Marią Teresą, co nie podoba się Bernardo. Z czasem jednak przekonuje się on do zięcia. Para decyduje się na odwiedzenie Wenezueli. 

W domostwie San Mateo pogarsza się stan psychiczny Pabla Clemente. Maria Antonina, która jest jego żoną, postanawia zabrać dzieci i wyjechać. Carlos w swoich kolejnych intrygach decyduje się na sprzedanie Matei. Kobieta próbuje uciec, lecz nie jest to możliwe.

"Bolivar" odcinek 12. Streszczenie oraz opis odcinka

Simon i Maria płyną statkiem ku Wenezueli. Na statku poznają sędziego, mającego objąć z rozkazu króla posadę w Caracas. W podróży Maria Teresa przypadkowo znajduje pod pokładem miejsce dla więźniów. Jeden z nich grozi jej nożem, lecz w odpowiednim momencie pojawia się Simon.

Po dotarciu do Wenezueli Simon dowiaduje się o wszystkich zagrywkach swojego wuja. Wie już, że Carlos wyprzedaje niewolników oraz niszczy plantację. Powoduje to wielkie problemy w rodzinie, które młody Bolivar chce załagodzić. Maria Antonina porzuca Pabla Clemente, wyruszając w kierunku Caracas.

"Bolivar" odcinek 13. Streszczenie i opis odcinka

Dzięki znajomości z nowym sędzią Simon odzyskuje prawa do wszystkiego, co chciał sprzedać Carlos. Młody Bolivar planuje założyć plantację kawy, która w Wenezueli jest mało komu znana. Maria Teresa również po sytuacji z Carlosem chce pomóc w odzyskaniu świetności plantacji. Planuje wykupić Mateę od nowego właściciela z sąsiedniej plantacji.

Nowy sędzia zakochuje się w siostrze Simona, Marii Antoninie. Kobieta natomiast jedyne co obecnie chce zrobić to zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu. Musi odpocząć od problemów psychicznych swojego męża.

"Bolivar" odcinek 14. Streszczenie oraz opis odcinka

Maria Teresa choruje na chorobę tropikalną. Medycy z Wenezueli podejrzewają żółtą febrę, lecz tej nie da się wyleczyć. Simon, chcąc ratować ukochaną, planuje płynąć z nią statkiem do Stanów Zjednoczonych.

Pablo Clemente, który całkowicie stracił rozum wyrusza z szablą w kierunku Caracas. Chce on odnaleźć swoją żonę, co mu nie wychodzi. Na jego powóz w trakcie podróży napadają bandyci.

"Bolivar". Kiedy i gdzie oglądać serial?

Serial "Bolivar" emitowany jest 7 dni w tygodniu antenie TVP1. Każdy odcinek trwa około 40-45 minut, a godzina jego emisji zmienia się w zależności od dnia. Odcinek 8, 9 oraz 10 (27-29.06) pojawi się o godzinie 21:05. Odcinek 11. z czwartku (30.06) swoją emisję będzie miał o godzinie 21:00. Piątkowy i sobotni odcinek (12 oraz 13) pojawią się na antenie o 20:35, natomiast w niedzielę, 3 lipca 14. odcinek serialu "Bolivar" dostępny będzie o godzinie 20:15. Wszystkie odcinki po premierze telewizyjnej można zobaczyć również na stronie TVP VOD.

Więcej newsów o serialach i gwiazdach, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Świat Seriali.

***

Zobacz też:

"Stranger Things 4": Mroczne zakończenie sezonu

"Zakazany owoc": Odc. 1-4. Ender prosi Yildiz, aby ta uwiodła jej męża

Jon Snow bohaterem kontynuacji "Gry o tron"

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Bolivar | serial | streszczenie odcinków | TVP | Wenezuela
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama