Bolivar
Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 21
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Bolivar": Odc. 26-32. Santander i Felisa mają się ku sobie

„Bolivar” to kolumbijski serial o losach Simona Bolivara – przywódcy wojsk walczących o wolność Wenezueli. W trakcie seansu poznajemy jego życie, trudności z odbiciem swojego kraju oraz historie miłosne. Co czeka bohaterów w najbliższych odcinkach? Dowiemy się ze streszczenia 26, 27, 28, 29, 30, 31 oraz 32 odcinku serialu „Bolivar”.

Serial "Bolivar" pojawił się jakiś czas temu na antenie TVP1. Oparty jest na życiu wenezuelskiego bohatera wyzwoleńczego - Simona Bolivara. Pokazuje wszystkie jego wzloty i upadki. W ostatnich odcinkach Bolivar przejął Walencję. Niestety po pewnych decyzjach króla Hiszpanii, Ferdynanda VII, decyduje się na wyjazd na Jamajkę. Co wydarzy się w kolejnych odcinkach? Dowiemy się ze streszczenia odcinków 26-32 serialu "Bolivar".

Reklama

"Bolivar": odc. 26. Streszczenie i opis odcinka

Bolivar decyduje się zamieszkać w tanim pensjonacie na Jamajce. Żeby być w stanie utrzymać siebie oraz swoich trzech towarzyszy, decyduje się na sprzedaż pamiątek rodzinnych. Na miejscu poznaje Julię oraz Henry’ego Cullena, z którym szybko znajduje wspólny język. Mężczyźni rozmawiają o polityce. W tym samym momencie do Cartageny wkracza generał Morillo. Miasto zostało podbite.

Manuelita z przyjaciółmi tworzy plan odbicia generała Nario z niewoli. Rafael kończy portret ukochanej, a następnie decyduje się wyjechać do Hiszpanii. Próbuje nakłonić Manuelitę, by wyjechała z nim. Juana decyduje się szczerze z nim porozmawiać.

"Bolivar": odc. 27. Streszczenie i opis odcinka

Rojaliści nasłali na Bolivara skrytobójcę. Przez pewien przypadek jednak ofiarą zostaje ktoś inny. Po całej sytuacji Simon Bolivar decyduje na podróż przez Haiti w kierunku Wenezueli.

Rząd angielski dalej nie odpowiedział prośbę Bolivara dotyczącą wsparcia wojskowego. W tym samym czasie Morillo podbija inne miasta. Wszyscy zwolennicy ruchu niepodległościowego są przez niego karani. Odbicie miast przez Bolivara możliwe jest wyłącznie przy współpracy z armią wroga - generała Paeza.

"Bolivar": odc. 28. Streszczenie i opis odcinka

Zakonnica szyjąca suknię ślubną dla Manuelity celowo plami biały materiał. Wszystko celem zhańbienia kobiety na ślubnym kobiercu.

Bolivar dostanie wsparcie wojskowe ze strony Anglii. Generał Paez zgadza się na współpracę pod jednym warunkiem - Bolivar przyjmie jego wyzwanie. Ma wykazać się męstwem i przepłynąć wpław rwącą rzekę ze związanymi rękoma na plecach.

"Bolivar": odc. 29. Streszczenie oraz opis odcinka

Armia Bolivara, wspierana przez wojsko brytyjskie przedostaje się przez mokradła Wenezueli. Ich planem jest zaskoczenie generała Morillo. Simon Bolivar wysyła na misję Santandera. Ma on za zadanie zwerbować tysiąc nowych żołnierzy.

Manuelita bierze ślub z Anglikiem Thornem, wywołując tym samym skandal w całym Kościele.

"Bolivar": odc. 30. Streszczenie i opis odcinka

Patrioci wygrywają walkę o Guasdualito w Wenezueli. Bolivar chce zostać w tym miejscu przez kilka dni celem zebrania sił. W międzyczasie Morillo dowiaduje się o planach działania swojego wroga. Bolivar jest świadomy wiedzy przeciwnika. Planuje z Paezem nową strategię.

Generał Santander dociera do domu przyjaciela - Julia Herrey, który odszedł z armii. Santander prosi go o wsparcie w rekrutacji nowych żołnierzy, lecz żona weterana się nie zgadza. Generał z biegiem czasu zaczyna darzyć coraz większym uczuciem swoją towarzyszkę, Felisę. Mercedes, ciotka kochanki Bolivara zaczyna zakochiwać się w pewnym żołnierzu.

"Bolivar": odc. 31. Streszczenie oraz opis odcinka

Felisa zaczyna czuć coś do Santandera. Jej ojciec jednak nie popiera zaistniałej sytuacji. Sam decyduje się przejść na stronę rojalistów. Felisa załamana decyzją ojca ucieka z domu. Kieruje się do obozu patriotów.

Santander wraca do obozu z nowymi żołnierzami. Bolivar przedstawia wojsku nowy plan działania, polegający na wyprawie przez Andy. Josefina, która nie czuje się za dobrze postanawia wspierać wojsko. O całym planie usłyszał ojciec Felisy, który chce podzielić się nowiną z armią rojalistów. Czekają na niego jednak po drodze pewne nieprzyjemności.

"Bolivar": odc. 32. Streszczenie oraz opis odcinka

Armia Bolivara dalej idzie swoją zaplanowaną trasą przez Andy. Żołnierze nie dają już rady, a ludzie Rondona zaczynają się buntować. Mercedes czuje zwątpienie, zdrowie Pepity się pogarsza. Rocio rodzi dziecko zbyt wcześnie. Patrioci robią postój w miasteczku Socha. Ojciec Felisy wyjawia rojalistom plany Bolivara. Generał Barreiro chce zaskoczyć patriotów.

Manuelicie nie podoba się życie z Thornem. Mieszkają razem w Limie, lecz nie jest ona zadowolona z życia pełnego konwenansów. Decyduje się zaprzyjaźnić z osobą, która posiada kontrowersyjne poglądy na świat.

"Bolivar": odc. 26-32. Kiedy i gdzie oglądać serial

Serial "Bolivar" emitowany jest przez cały tydzień na antenie TVP1. Godziny transmisji są zmienne. Dzisiejszy, 26. odcinek swoją premierę będzie miał o godzinie 21:20. W soboty odcinki transmitowane są o 20:35, a w niedzielę o 20:15. W tygodniu "Bolivar" dostępny jest w Telewizji Polskiej o 21:05. Dodatkowo zaległe odcinki można nadrobić na platformie TVP VOD.

***

Zobacz też:

Serial "Sukcesja" otrzymał 25 nominacji do nagród Emmy

Największe wpadki w telewizji na żywo. O tych wtopach mówi się do dziś!

TVP sprzedała prawa do polskich seriali. Wpływy z transakcji sięgają milionów

swiatseriali.pl
Dowiedz się więcej na temat: Bolivar
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama