Serial "Sukcesja" otrzymał 25 nominacji do nagród Emmy

Serial "Sukcesja" otrzymał najwięcej - aż 25 - nominacji do tegorocznych nagród Emmy. Gwiazda "Euforii", 25-letnia Zendaya, została nominowana aż czterokrotnie, w tym dla najlepszej producentki, co czyni ją najmłodszą kobietą w historii nominowaną w tej kategorii.

Pierwsze dwa sezony "Sukcesji" (HBO) wyróżnione zostały 23 nominacjami i 9 statuetkami Emmy, z czego aż 7 z tych nagród przyznanych zostało za drugi sezon, w tym w kategorii najlepszy serial obyczajowy

Trzeci sezon "Sukcesji" przewodzi na ogłoszonej we wtorek liście nominowanych do tegorocznych Emmy. Produkcja HBO otrzymała aż 25 nominacji. Szansę na statuetki mają gwiazdy produkcji: Brian Cox i Jeremy Strong (najlepszy aktor w serialu dramatycznym),  J. Smith Cameron i Sarah Snook (najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym) oraz  Nicholas Braun, Kieran Culkin, i Matthew McFayden (Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym).

Reklama

Po 20 nominacji otrzymały seriale "Ted Lasso" (Apple TV) i "Biały Lotos" (HBO).

Zendaya przechodzi do historii

Wielką wygraną wtorkowego ogłoszenia nominacji do Emmy jest gwiazda serialu "Euforia" - Zendaya. 25-latka otrzymała aż cztery nominacje, w tym dla najlepszej producentki, co czyni ją najmłodszą kobietą w historii nominowaną w tej kategorii. 

Zendaya przeszła do historii Emmy już dwa lata temu, kiedy jako 24-latka zwyciężyła w kategorii "najlepsza aktorka w serialu dramatycznym", co uczyniło ją najmłodszą laureatką w tej kategorii w historii.

W tym roku Zendaya dorzuciła jeszcze dwie nominacje w kategorii "najlepsza piosenka": za “Elliot’s Song" i “I’m Tired".

Gwiazdy "Stranger Things 4" bez nominacji

Produkcja Netfliksa "Stranger Things 4" otrzymała w sumie 13 nominacji. Niespodzianką było jednak pominięcie w aktorskich kategoriach gwiazd produkcji: Millie Bobby Brown i Sadie Sink. Obydwie aktorki zgłoszone zostały w kategorii "najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym", jednak zamiast nich wśród nominowanych znalazły się: Patricia Arquette (“Severance"), Julia Garner (“Ozark"), Jung Ho-yeon (“Squid Game"), Christina Ricci (“Yellowjackets"), Rhea Seehorn (“Zadzwoń do Saula"), J. Smith-Cameron (“Sukcesja"), Sarah Snook (“Sukcesja") and Sydney Sweeney (“Euforia").

Południowokoreański serial Netfliksa "Squid Game" został z kolei pierwszą w historii nieanglojęzyczną produkcją, nominowaną w kategorii "Najlepszy serial dramatyczny". Szansę na statuetki mają też gwiazdy serialu: Lee Jung-jae, Jung Ho-yeon, Park Hae-soo i Oh Young-soo.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Emmy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama