AMC: Seriale
Ocena
serialu
9
Super
Ocen: 14
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wywiad z Wampirem": Premiera serialu na podstawie powieści Anne Rice wkrótce

Serial „Wywiad z Wampirem” produkcji AMC Studios, oparty na kultowej sadze Anne Rice, pojawi się na ekranach polskich widzów już jesienią tego roku. Premiera gotyckiej opowieści od twórców takich serii, jak: „Breaking Bad” i „Better Call Saul” zapowiedziana jest na listopad.

"Wywiad z Wampirem": Dzieła literackie Anne Rice

Powieść Anne Rice "Wywiad z Wampirem" została wydana w Stanach Zjednoczonych w 1976 roku. W Polsce ukazała się kilka lat później, jednak równie szybko zyskała popularność. W 1994 roku pojawił się film o tym samym tytule, będący adaptacją pierwszej powieści z cyklu "Kroniki wampirów", na którym opiera się nadchodzący serial.

W 2020 roku AMC Networks ogłosiło zawarcie umowy na zakup praw do najważniejszych dzieł literackich Anne Rice: serii "Kroniki wampirów" oraz "Dzieje czarownic z domu Mayfair" - sprzedały się one w ponad 150 milionach egzemplarzy na całym świecie. Obejmują 18 tytułów, w tym tak uwielbiane i słynne powieści, jak: "Wywiad z wampirem", "Wampir Lestat", "Królowa potępionych" czy "Godzina czarownic". Anne Rice była bezpośrednio zaangażowana w proces produkcji przed swoją śmiercią w 2021 roku, natomiast Christopher Rice, syn autorki, pełni funkcję producenta wykonawczego serialu.

Reklama

"Wywiad z Wampirem": Nowa serialowa adaptacja

Siedmoodcinkowy "Wywiad z Wampirem", zrealizowany na podstawie powieści Anne Rice, śledzi epicką historię Louisa de Pointe du Laca (Jacob Anderson), pełną miłości, krwi i niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą nieśmiertelność. Wampir opowiada o swojej niecodziennej egzystencji dziennikarzowi Danielowi Molloyowi (Eric Bogosian). Zmagając się z ograniczeniami życia czarnoskórego mężczyzny w Nowym Orleanie na początku XX wieku, Louis nie może oprzeć się kuszącej propozycji Lestata de Lioncourta (Sam Reid): przemiany w wampira i zostania jego towarzyszem. Uzależniające moce Louisa mają okrutną cenę, a pojawienie się nowej podopiecznej Lestata - młodej Claudii (Bailey Bass) - sprawia, że obaj wkraczają na wieloletnią ścieżkę zemsty i odkupienia.

Wielokrotnie nagradzany Mark Johnson ("Better Call Saul", "Breaking Bad", "Halt and Catch Fire"), Christopher Rice oraz nieżyjąca już Anne Rice są producentami wykonawczymi "Wywiadu z wampirem". Rolę showrunnera pełni Rolin Jones ("Friday Night Lights", "Perry Mason"). Reżyser Alan Taylor ("Gra o tron", "Mad Men", "Rodzina Soprano") wyreżysował dwa pierwsze odcinki, jest także jednym z producentów wykonawczych serialu.

Zobacz też:

"This England": Zdobywca Oscara Kenneth Branagh jako Boris Johnson

Tom Wlaschiha: Seriale o międzynarodowej skali można kręcić w Europie [wywiad]

"The Walking Dead": Norman Reedus ma gwiazdę w Hollywoodzkiej Alei Sław

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy