Viaplay: Seriale

Ocena
serialu
7
Dobry
Ocen: 3
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"This England": Zdobywca Oscara Kenneth Branagh jako Boris Johnson

Jedna z najważniejszych tegorocznych brytyjskich produkcji serialowych, serial ‘This England’ ukazuje pierwsze miesiące Borisa Johnsona spędzone w roli premiera Wielkiej Brytanii. Pomimo że okres sprawowania przez niego rządów trwał jedynie trzy lata, zbiegł się w tym czasie z pandemią koronawirusa, brexitem oraz falą kontrowersji wokół prywatnego życia brytyjskiego polityka. W główną rolę wcielił się wielokrotnie nagradzany aktor oraz reżyser Kenneth Branagh (‘Belfast’, ‘Pojedynek’).

"This England": Wgląd w kulisy rządu

Produkcja "This England" umożliwia widzom jedyny w swoim rodzaju wgląd w kulisy funkcjonowania rządu Borisa Johnsona w czasie dwóch potężnych kryzysów - pierwszej fali pandemii COVID-19 oraz opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur europejskich. Pomimo że serial odnosi się do wydarzeń sprzed zaledwie kilkunastu miesięcy, to nie jest to produkcja dokumentalna, a rasowy serial fabularny z pełną zaskakujących zwrotów akcji dramaturgią.

"This England": Za kulisami Downing Street 10

Dzięki "This England" zajrzymy za kulisy podejmowania przez gabinet Borisa Johnsona najbardziej doniosłych decyzji, takich jak wprowadzenie restrykcyjnych zasad związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa i przekonamy się, czy politycy również się do nich stosowali. Obraz w reżyserii Michaela Winterbottoma przypomina, jak niewiele wiedzieliśmy o wirusie w pierwszych miesiącach pandemii i w jaki sposób politycy zmuszeni byli do podejmowania decyzji wpływających na życie wszystkich obywateli niemal w ciemno. Zobaczymy heroiczną pracę lekarzy i pielęgniarek pragnących ratować życie i zdrowie obywateli w obliczu pandemii. Dowiemy się także, jak koronawirus, na którego zapadł Boris Johnson w zaledwie drugim miesiącu pandemii, wpłynął na jego dalsze losy.

Reklama

"This England": Partygate

Kolejnym wątkiem, poruszonym w serialu jest skandal związany z ‘Partygate’, czyli przyjęciami urządzanymi w rezydencji i ogrodach premiera Wielkiej Brytanii podczas ścisłego lockdownu, w sytuacji gdy zwykli obywatele kraju nie mogli opuszczać swoich domów i spotykać się ze swoimi rodzinami przez długie miesiące. Z bliska przekonamy się, jak afera wpłynęła na życie prywatne Borisa Johnsona i jego relacje ze współpracownikami.

"This England": Twórcy i obsada

Serial został współtworzony i wyreżyserowany przez Michaela Winterbottoma (‘Morderca we mnie’, ‘Droga do Guantanamo’). Oprócz  Kennetha Branagha jako premiera Wielkiej Brytanii, w produkcji pojawili się również Ophelia Lovibond w roli partnerki Johnsona Carrie Synthmond (‘Strażnicy Galaktyki’, ‘Thor: Mroczny świat’), Andrew Buchan (‘Wszystkie pieniądze świata’, ‘Broadchurch’), Simon Kunz (‘Sherlock’, ‘Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie’).

"This England": Kiedy i gdzie oglądać?

Sześciodcinkowy serial jest dostępny od 29 września na platformie streamingowej Viaplay.

Zobacz też:

"Ranczo": Reżyser serialu o Franciszku Pieczce. "Na planie był skupiony, skromny"

Tom Wlaschiha: Seriale o międzynarodowej skali można kręcić w Europie [wywiad]

"M jak miłość": Odcinek 1678. To już koniec Magdy i Andrzeja?

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Viaplay | Kenneth Branagh

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy