Akacjowa 38 Acacias 38
Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 1589
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Akacjowa 38": Nowy serial TVP2. Co czeka nas w pierwszych odcinkach?

„Akacjowa 38” jest hiszpańskim serialem kostiumowym emitowanym na antenie Telewizji Polskiej. Tytuł pojawił się za turecką telenowelę – „Zranione ptaki”. Już od pierwszych odcinków tytuł zapowiada się na wielki hit TVP2. O czym opowiada historia „Akacjowej 38”? Co wydarzy się w pierwszy odcinkach serialu?

"Akacjowa 38" emitowana będzie na antenie TVP2 za zakończony niedawno serial "Zranione ptaki". Tytuł posiada łącznie 1483 odcinki i jego premiera zaplanowana jest na 9 stycznia. Historia skupia się na młodej i pięknej Carmen w czasach po wojnie hiszpańsko-amerykańskiej. Jak potoczą się jej losy u boku agresywnego Justo? Dowiedzmy się ze streszczenia pierwszych odcinków serialu "Akacjowa 38".

Reklama

"Akacjowa 38": odc. 1. Streszczenie i opis odcinka

Carmen próbuje się bronić przed brutalnym mężem, który próbuje pod wpływem alkoholu ją zgwałcić. Kobieta uważa, że w obronie własnej zabiła swojego partnera. Decyduje się uciec wraz ze swoją matką. Udaje się do brata. Ten proponuje kobietom, by zmieniły swoją tożsamość. Od teraz nazywają się Guadalupe oraz Manuela.

"Akacjowa 38": odc. 2. Streszczenie i opis odcinka

Pablo udaje się znaleźć pracę dla swojej siostry. Manuela zaczyna pracę w kamienicy. Stopniowo kobieta poznaje się z całą służbą i zajmuje łóżko w pokoju Casildy. Cayetana oraz Celia decydują się na wspólne wyjście do kawiarni. Maria Luisa jasno pokazuje, że nie toleruje nowej partnerki swojego ojca - Trini.

"Akacjowa 38": odc. 3. Streszczenie i opis odcinka

German pokazuje swoje oba oblicza. Z jednej strony jest wspaniałym ojcem dla Carloty, lecz zupełnie inaczej traktuje Cayetanę. Manuela zauważa, że w nowym domu znika jej pakunek. Były w nim pieniądze, zegarek Justa i jej zdjęcie w stroju zamożnej kobiety. Okazuje się, że rzeczy Manueli zabrała Regina. Kobieta podejrzewa, że nowa pokojówka ucieka przed wymiarem sprawiedliwości.

"Akacjowa 38": odc. 4. Streszczenie i opis odcinka

Maria Luisa narzeka na partnerkę swojego ojca. Ramon uświadamia sobie, że jego córka we współpracy z Reginą znęcają się nad Trini. Maximiliano decyduje się kupić dla Leonor markową maszynę do pisania. Ta decyduje się nauczyć Pabla czytać. Celia jest zazdrosna o męża Felipe. Mężczyzna ostatnio dużo czasu spędza z Losadą. Rosina ma plan zaprosić sąsiadów na posiłek. Nie jest to jednak takie proste, gdyż nie stać jej na to.

"Akacjowa 38": odc. 5. Streszczenie i opis odcinka

Ramon zwalnia Reginę. Kobieta odchodzi wraz ze skradzionymi przedmiotami Manueli Cayetana nakłania Carlotę do ubrania stroju żałobnego. Udają się nad grób Ponce - brata Germana. Był to bowiem narzeczony Cayetany oraz ojciec Carloty. German obiecał mu, że zaopiekuje się jego ukochaną i dzieckiem.

Pablo dowiaduje się o wyjeździe Reginy z miasta. Chce odzyskać przedmioty należące do jego siostry. Sąsiadki śmieją się z Trini i robią jej nieprzyjemne żarciki. Fabiana dowiaduje się o aresztowaniu Rity.

"Akacjowa 38": odc. 1-5. Kiedy i gdzie oglądać serial?

Pierwszy odcinek "Akacjowej 38" będzie miał premierę już dzisiaj, 9 stycznia. Pojawi się on na antenie TVP2 o godzinie 18:45. Każdy kolejny epizod emitowany będzie od wtorku do piątku o tej samej porze. Powtórki nadawane będą dzień po premierze o 13:15, również na TVP2. Nie mamy obecnie informacji o dostępności hiszpańskiej telenoweli na platformie TVP VOD.

Więcej newsów o serialach i gwiazdach, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Świat Seriali.

***

Zobacz też:

"Wspaniałe stulecie": Hatice wraca do pałacu i oskarża Hurrem o pobicie. Co zrobi Sulejman?

"M jak miłość": Zaskakujący zwrot akcji! Magda i Andrzej znowu razem?

"Barwy szczęścia": Zakochają się w sobie od pierwszego wejrzenia?

swiatseriali.pl
Dowiedz się więcej na temat: streszczenie serialu | Telewizja Polska SA | TVP2 | TVP VOD | Zranione ptaki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama