Akacjowa 38 Acacias 38

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 345
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Akacjowa 38": Nowy serial TVP 2 ma szansę stać się hitem! Streszczenie odcinków 1-5

"Akacjowa 38" to nowy serial, który pojawi się na antenie TVP już 9 stycznia 2023 r. Zastąpi inną popularną telenowelę "Zranione ptaki", której emisja dobiega końca. O czym opowiada? Przedstawiamy zarys fabuły i streszczenie pierwszych odcinków.

"Akacjowa 38" to hiszpański historyczny serial kostiumowy, którego akcja rozgrywa się w XIX w. Opowiada o losach młodej i pięknej  Carmen, której los nie szczędził przeciwności. Jak ułoży się jej życie? Przedstawiamy streszczenie pierwszych odcinków.

"Akacjowa 38" o czym jest serial? Streszczenie odcinków 1-5

Fabuła telenoweli skupia się na życiu kilku mieszczańskich rodzin zaraz po zakończeniu wojny hiszpańsko-amerykańskiej. Główną bohaterką jest młoda kobieta - Carmen - która wyszła za agresywnego i niestroniącego od alkoholu Justo. 

Pewnego dnia mężczyzna wraca do domu pijany i próbuje zgwałcić ciężarną żonę. Kobieta w akcie samoobrony uderza go w głowę, na skutek czego Justo traci przytomność. Carmen jest pewna, że przez przypadek zabiła męża. Aby ukryć ślady zbrodni, wraz z matką zakopuje jego ciało w prowizorycznej mogile w lesie. Następnie obie kobiety podejmują decyzję o ucieczce z miasta.

Reklama

Niestety sytuację komplikuje nagły poród Carmen. Kobieta rodzi w lesie córeczkę. Ze względu na trudne położenie, w jakim się znalazła, za namową matki podejmuje decyzję o pozostawieniu noworodka w przytułku prowadzonym przez zakonnice. Jednocześnie obiecuje sobie, że gdy tylko jej sytuacja się ustabilizuje, wróci po dziewczynkę. 

Carmen wraz z matką udają się pociągiem do innego miasta, gdzie mieszka jej brat, Pablo. Stan kobiety jest zły, konieczne jest więc wezwanie lekarza. Medyk German ratuje jej życie, a jednocześnie zakochuje się w Carmen. 

Pablo uważa, że obie kobiety powinny zmienić imię. Od tego czasu będą Carmen będzie używała imienia Manuela i rozpocznie pracę jako służąca w rezydencji przy Akacjowej 38.

"Akacjowa 38" - obsada serialu

Hiszpańska premiera serialu "Akacjowa 38" miała miejsce w 2015 r. Powstały aż 1483 odcinki, podzielone na 7 sezonów. W rolach głównych można zobaczyć takich aktorów jak Juanma Navas, Amparo Fernandez, Marc Parejo czy Inma Perez. Autorem scenariusza jest Jorge Daz. 

"Akacjowa 38" - gdzie obejrzeć?

Serial będzie emitowany na antenie TVP 2 od poniedziałku do piątku o godzinie 18.45. Pierwszy odcinek będzie można obejrzeć już w najbliższy poniedziałek 9 stycznia 2023 r. 

Czytaj również:

"Zranione Ptaki" - co wydarzy się w finale. Koniec popularnej telenoweli

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego. Kto przyszedł pożegnać aktora?

Łukasz Ciechański znika z Trójki. Od początku wzbudzał kontrowersje

Zobacz także:

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: telenowela | seriale | streszczenie odcinków

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy