Reklama

Fred Savage: Kolejne oskarżenia o napaść. Został wyrzucony z planu serialu

Fred Savage widzom na całym świecie znany jest jako Kevin Arnold z serialu "Cudowne lata". Bijąca rekordy popularności produkcja z lat 80. i 90. XX wieku uczyniła z uroczego chłopca gwiazdę i dała przepustkę do kariery. W ostatnich miesiącach gwiazdor nie daje o sobie zapomnieć, lecz nie za sprawą rebootu serialu. W mediach pojawiają się kolejne oskarżenia dotyczące molestowania i napastowania, których miał dopuścić się Savage.

Fred Savage zwolniony tuż przed finałem sezonu!

Freda Savage'a zwolniono z funkcji producenta wykonawczego i reżysera serialu ABC "Cudowne lata", w wyniku zarzutów o niewłaściwe zachowanie:

"Niedawno zostaliśmy poinformowani o zarzutach dotyczących niewłaściwego zachowania Freda Savage'a i zgodnie z polityką naszej stacji, wszczęto śledztwo. Po jego zakończeniu podjęto decyzję o rozwiązaniu z Savagem umowy na produkowanie i reżyserię 'Cudownych lat'" - powiedział przedstawiciel stacji ABC.

Nowe "Cudowne lata" zadebiutowały w TV we wrześniu 2021 roku. Serial jest rebootem oryginału, który był emitowany w latach 1988-1993, produkowany jest przez 20th Disney Television Studios. Akcja serialu toczy się w latach 60., opowiedziana jest z perspektywy 12-letniego chłopca, borykającego się z problemami dojrzewania. W oryginale głównego bohatera - Kevina Arnolda - zagrał Fred Savage, w reboocie wcielił się w niego Elish "EJ" Williams.

Reklama

Fred Savage był oskarżony o molestowanie! To dlatego zakończono serial?

Zarzuty wobec aktora pojawiły się cztery lata po tym, jak aktorka Alley Mills, która grała matkę Savage'a - Normę Arnold - w oryginalnej serii, stwierdziła w 2018 roku, że pozew o molestowanie seksualne przeciwko aktorowi oraz Jasonowi Herveyowi był przyczyną zakończenia serialu w 1993 roku. Hervey wcielił się w starszego brata Savage'a, Wayne'a Arnolda.

Projektantka kostiumów, Monique Long, pozwała serialowych braci w 1993 roku, twierdząc, że ich rzekome nękanie werbalne i fizyczne uniemożliwiło jej właściwe wykonywanie swojej pracy i doprowadziło do zwolnienia. Pozew został ostatecznie umorzony.

Również w 2018 roku sędzia oddalił pozew przeciwko Savage’owi, który wytoczył mu projektantka kostiumów, Youngjoo Hwanga. Twierdziła ona, że Savage "stworzył wrogie środowisko na planie serialu stacji FOX "Prawomocny". Według doniesień "The Hollywood Reporter", Savage stanowczo zaprzeczył tym twierdzeniom.

Fred Savage przepracowywał ekipę na planie "Cudownych lat"? Oskarżenia traktuje poważnie

Według źródła cytowanego przez "People" reżyser "szybko wpada w złość", a także "dosyć ciężko pracuje ze swoimi ekipami, zawsze robiąc więcej ujęć niż to konieczne".

"Niektórzy reżyserzy po prostu przesadzają. Czasami czują, że nie dostali przedstawienia lub chcą spróbować ujęcia pod innym kątem lub rzeczy podobnych" - przekazało źródło "People". "On przesadza, dni są dłuższe, co daje więcej okazji do nacisku" - podkreślił informator. 

Drugie źródło w rozmowie z tabloidem dodało, że aktor i reżyser "może być porywczy i skłonny do sporadycznych wybuchów". Po zwolnieniu z projektu ABC Fred Savage miał poddawać się głębokiej autorefleksji. 

"Fred naprawdę potraktował ten problem bardzo poważnie i dużo zastanawia się nad tym, jak mógł i powinien lepiej poradzić sobie z różnymi okolicznościami" - zdradził informator w rozmowie z Page Six.

"Istnieją pewne nierozwiązane problemy, z którymi Fred chce się uporać" - dodał. Źródło przekazało także, że aktor może liczyć na duże wsparcie ze strony przyjaciół, a także kolegów z serialu "Cudowne lata"  i swojej żony, Jennifer Lynn Stone. 

Fred Savage: Niepokojąca relacja z młodą kobietą. Nowe oskarżenia

9 sierpnia pojawiły się nowe doniesienia o niewłaściwym zachowaniu gwiazdora na planie. Wiele kobiet z ekipy serialu powiedziało "The Hollywood Reporter", że rzekome "niekonsekwentne" zachowanie Freda Savage'a skłoniło ich do zgłoszenia go do działu HR, co spowodowało rozpoczęcie dochodzenia. 

"Dochodzenie rozpoczęło się natychmiast i został wykluczony z planu" - powiedziała jedna z kobiet.

Wielu członków ekipy twierdzi, że interakcje Savage'a z pewną młodą pracownicą sprawiły, że czuli się nieswojo. Źródła mówią, że Savage "kontrolował jej codzienne zachowania". Po tym, jak jedna z osób pracujących na planie próbowała interweniować, podobno Savage "zaczął ją nękać i jej umniejszać". Członkowie załogi twierdzą, że osobowość wspomnianej młodej kobiety zmieniła się po tym, jak zbliżyła się do Savage'a. Inne źródła podają, że przeprowadziła się do jego Cabbagetown w Atlancie, wynajmowanego domu podczas kręcenia w okolicy. Młoda kobieta odmówiła komentarza.

Fred Savage napadł na kobietę w łazience

Inna członkini ekipy "Cudownych lat" wystosowała osobne oskarżenie przeciwko odsuniętemu reżyserowi-producentowi. Mówi, że zaprzyjaźniła się z Savage'em podczas pracy nad rebootem i czasami chodziła z nim na kolację. Chociaż odrzucała jego drogie prezenty, oboje pozostali "platonicznymi" przyjaciółmi. Podczas grupowej kolacji w grudniu 2021 r. poszła do łazienki. Savage rzekomo poszedł za nią. 

"Zaczęłam się śmiać, mówię 'Co robisz? To jest łazienka dla kobiet'" – wspomina kobieta. "Powiedziałam: 'Proszę, nie rób tego'. Miałam na myśli zrujnowanie przyjaźni" – dodaje

Chwilę później miało dojść do napastowania kobiety przez Savage'a.

"Bardzo mocno przyłożył usta do moich. Chciał rozpiąć spodnie. Odepchnęłam go. Potem ponownie przyłożył usta, złapał moją rękę i pociągnął ją w okolicy pachwiny. Wycofałam się, a on się rozzłościł" - mówi i dodaje, że po tym incydencie zaczęła się go bardzo bać.

Savage próbował się z nią skontaktować po tej sytuacji. W wiadomości głosowej udostępnionej THR przeprosił kobietę. 

"To twój stary przyjaciel Fred" – powiedział. "Pracowaliśmy razem przez jakiś czas, a potem przestaliśmy, a potem byłem wielkim dupkiem. Olbrzymim dupkiem. Naprawdę przepraszam. W pewnym sensie byłem ci winny przeprosiny, więc, uh, prawda jest taka, że naprawdę cię lubię i naprawdę chcę być przyjaciółmi i przepraszam, że to spieprzyłem".

Fred Savage odpowiedział na zarzuty w oświadczeniu dla "The Hollywood Reporter". 

"To druzgocące, gdy dowiaduję się, że są współpracownicy, którzy czują, że nie udało mi się osiągnąć celów. Chociaż są zgłaszane incydenty, które absolutnie się nie wydarzyły i nie mogły mieć miejsca, każda osoba, która czuje się zraniona lub urażona moimi działaniami, to o jedną osobę za dużo" – mówi portalowi.

Zobacz też:

"Cudowne lata": Danica McKellar zasłynęła rolą Winnie Cooper. Co robi dziś?

Eva Longoria zagra główną rolę w nowym serialu

"Gra o tron": Paddy Considine odrzucił rolę w serialu. Teraz naprawi błąd!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama