Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 8339
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Cudowne lata": Danica McKellar zasłynęła rolą Winnie Cooper. Co robi dziś?

Danica McKellar zasłynęła jako bohaterka kultowej w latach 80. XX wieku amerykańskiej telewizyjnej produkcji "Cudowne lata" i ukochana serialowego Kevina Arnolda. Po latach zdecydowała jednak, że bardziej niż na aktorstwie skupi się na zupełnie odmiennej dziedzinie. Gwiazda ukończyła studia na Uniwersytecie Kalifornijskim i została... matematyczką! Co słychać dziś u serialowej Winnie Cooper?

Danica McKellar - niezapomniana Winnie Cooper

Aktorską karierę Danica McKellar rozpoczęła jako 13-latka od występu w serialu stacji ABC "Cudowne lata". W emitowanym w latach 1988-93 show wcieliła się w postać Gwendolyn "Winnie" Cooper, ukochanej głównego bohatera serialu, Kevina Arnolda.

Jak wspominała po latach, do serialu trafiła z castingu.

"Cudowne lata" zadebiutowały na antenie ABC 31 stycznia 1988 roku. Serial rozgrywał się na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. Produkcja opowiada o dorastaniu trójki przyjaciół - Kevina, Paula i Winnie. W tle widzowie oglądali przemiany, które dokonywały się wtedy w Stanach Zjednoczonych.

Reklama

Przełomowa rola zamknęła jej drzwi do kariery?

Danica McKellar nigdy już nie powtórzyła sukcesu "Cudownych lat". Wszyscy wciąż widzieli w niej słodką Winni Cooper... Po zakończeniu emisji serialu zagrała jeszcze w kilku produkcjach, jednak zdecydowanie kolejne kreacje nie przyniosły jej rozgłosu. Pojawiła się m.in. w "Teorii wielkiego podrywu", "Jak poznałem waszą matkę", "Strażnik Teksasu" czy "Prezydencki poker". Wystąpiła również w kilkudziesięciu filmach klasy B ("Cięcie" i "Rok, który nas zmienił", "Wrong Woman").

Postawiła na... matematykę

Niewiele osób wie, że Danica McKellar ukończyła matematykę na Uniwersytecie Kalifornijskim, wykłada i pisze książki. Jest autorką sześciu pozycji popularnonaukowych - "Math Doesn't Suck", "Kiss My Math", "Hot X: Algebra Exposed", "Girls Get Curves: Geometry Takes Shape", "Goodnight, Numbers, "Do Not Open This Math Book". Stara się zachęcić młode dziewczyny do nauki matematyki, zarazić pasją i chęcią do studiowania przedmiotów ścisłych.

McKellar nie porzuciła jednak całkowicie aktorstwa i do dziś od czasu do czasu pojawia się na ekranie. Zwykle otrzymuje jednak epizodyczne role. W ubiegłym roku widzowie mogli ją podziwiać w dwóch filmach, choć trzeba przyznać, że były to produkcje kina klasy B. McKellar zagrała w kryminale "MatchMaker Mysteries: The Art of the Kill" oraz w romansie ze świętami w tle - "You, Me & The Christmas Trees".

Od marca tego roku Danica McKellar jest również jedną z jurorek w nowym show stacji FOX - Domino Masters, w którym ocenia zmagania drużyn, budujących konstrukcje z klocków domino na zadany temat. W każdym odcinku jest inny motyw przewodni, a jurorzy decydują o tym, który z trzyosobowych zespołów znajdzie się w finale. Obok McKellar w jury zasiadają jeszcze Vernon Davis i Steve Price.

Aktorka jest również bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Gwiazda chętnie dzieli się z fanami swoją codziennością, publikując posty dotyczące zarówno jej życia zawodowego, jak i prywatnego. McKellar często powraca myślami do czasów przygody, jaką przeżyła na planie "Cudownych lat". Świadczyć o tym mogą choćby posty wspominkowe i liczne fotografie z planu serialu. Gwiazda jakiś czas temu spotkała się nawet z serialowymi kolegami, co skrupulatnie udokumentowała.

Poniżej kilka aktualnych zdjęć ulubienicy widzów. Trzeba przyznać, że mimo upływu lat, wciąż wygląda znakomicie!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy