Reklama

Szymon Majewski był maminsynkiem, miał krzywe zęby i zeza. Co robi dziś?

Szymon Majewski 1 czerwca obchodzi 55. urodziny. Znany jako dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny oraz satyryk. Popularność przyniosły mu programy "Mamy Cię!" oraz "Szymon Majewski Show". Był wielokrotnie nagradzany m.in. Wiktorami czy Telekamerami w kategoriach osobowość czy rozrywka. Czym zajmuje się dziś?

Szymon Majewski urodził się 1 czerwca 1967 roku w Warszawie. Jego dziadkiem był Ignacy Łyskanowski, kapitan Armii Krajowej. Szymon został wychowany tylko przez matkę, ojciec był nieobecny w jego życiu. Jako nastolatek chciał iść w ślady dziadka i dołączył do 16. Warszawskiej Drużyny Harcerskiej im. Zawiszy Czarnego. 

Jest absolwentem XXI LO w Warszawie, z wykształcenia jest technikiem autoklawów medycznych z obsługą pieców sterylizacyjnych gazowych i parowych. Po ukończeniu szkoły, plany zupełnie mu się zmieniły, trafił do zespołu Studio Kineo, w którym ćwiczył pantomimę.

Reklama

Szymon Majewski: "Showman" i gwiazdor telewizyjny

Karierę w mediach rozpoczął w 1990 pracą w nowo powstającym Radiu Zet, z którym związany był przez kolejne 15 lat. Prowadził takie programy jak: "Czuj mózg", "Sponton", "Transmisja z Denver", "Szymoniada Majewiada" czy "Grupa Szczepana". W 1994 zadebiutował w telewizji w talk-show "Wieczór z Alicją", który był emitowany na antenie TVP. W tej samej stacji prowadził show "Słów cięcie gięcie". W latach 1998–1999 był gospodarzem programu "Szymon mówi Show" realizowanego dla Canal+.

Miał swoje epizody również na wielkim ekranie. Występował w filmach, np. "Kiler" czy "E=mc2". 

W 2004 nawiązał współpracę z TVN, przez kolejne osiem lat prowadził programy: "Mamy cię!" (2004–2005), "Szymon Majewski Show" (2005–2011), "HDw3D Telewision" (2011) i "Szymon na żywo" (2012).

29 listopada 2012 pożegnał się ze stacją TVN. Postanowił spróbować czegoś zupełnie nowego i 10 grudnia tego samego roku założył kanał na YouTube, na którym publikował m.in. vlogi. 

W latach 2012–2014 współprowadził poranny program Radia Eska "Szymorning", po czym latem 2014 powrócił na antenę Radia Zet, dla której początkowo prowadził audycję "PogoDyńka", następnie "Bułka z Szymkiem" i "Nieporadnik małżeński". Od 8 lat przeprowadza wywiady z osobowościami medialnymi w programie "Nie mam pytań".

W 2015 roku ukazała się książka "Życie w pożyciu", w której Majewski w zabawny sposób opowiada o współczesnym związku kobiety i mężczyzny. Napisał też autobiografię "Showman, czyli spowiedź świra".

Szymon Majewski zarabia tyle co prezes banku?

W 2011 roku Majewski wystąpił w reklamie jednego z banków, za którą zarobił kosmiczną kwotę. Spoty reklamowe i billboardy - za to Majewski dostał 3,32 miliony złotych. To ogromna stawka za reklamę nawet dla celebryty. 

Początkowo gaża dla Majewskiego miała wynosić 1,7 miliona, lecz biorąc pod uwagę to, że kontrakt miał obowiązywać dwa lata, wynagrodzenie zostało zwiększone. Media określały zarobki Szymona na poziomie pensji prezesa banku.

Szymon i Magda Majewscy - przepis na idealne małżeństwo?

Są małżeństwem od prawie 29 lat, ale do ich związku nigdy nie wkradły się rutyna, nuda, czy rozczarowanie. Mają dwójkę dzieci: Zofię i Antoniego. Szymon i Magda Majewscy tworzą szczęśliwą parę, która potrafi pójść na kompromis. 

Poznali się w 1989 roku, gdy w Policealnej Szkole Pracowników Socjalnych na warszawskiej Saskiej Kępie Szymon po raz pierwszy zobaczył Magdę. 

Potem jednak… ich ścieżki się rozeszły. Szymon musiał odbyć obowiązkową służbę wojskową, którą zamienił na praktyki w szpitalu. Gdy los połączył ich po raz drugi, postanowili nie czekać. Oświadczyny, ślub i dzieci miały miejsce niemal natychmiast. 

W 1993 roku para wzięła ślub w Pałacu Ślubów na warszawskim Starym Mieście. Cała uroczystość nie trwała dłużej, niż pół godziny. Magda Majewska była już wtedy w ciąży i wkrótce para doczekała się córki.

Dziś córka Majewskiego, Zofia zbliża się do trzydziestki i ma wiele sukcesów na koncie. Między innymi, skończyła studia na ASP. Córka Szymona Majewskiego wystąpiła również w roli modelki dla jednego z luksusowych pism -  L'Officiel Polska.

Antek, syn Majewskich jest dwa lata młodszy od Zofii. Jednak o nim próżno szukać informacji w internecie. Chłopak ceni sobie prywatność i nie afiszuje się w mediach.

Szymon Majewski był maminsynkiem

Jego koledzy w młodzieńczych latach nosili w portfelach zdjęcia swoich ukochanych, Szymon nosił portret swojej mamy. 

Szymon wychowywał się bez ojca, który zniknął z jego życia, gdy miał zaledwie rok. Razem z mamą zajmowali niewielkie, dwupokojowe mieszkanie na warszawskiej Ochocie. W jednym pokoju mama ulokowała synka, w drugim dziadka. Sama gnieździła się w kącie odgrodzonym szafą.

W latach szkolnych Majewski był wysoki i chudy, miał krzywe zęby i zeza. Jego matka, Maria starała się za wszelką cenę sprawić, by syn dobrze się rozwijał. Pilnowała, aby regularnie jadł i zaprojektowała nawet dla niego... specjalną sztangę do ćwiczeń.

Dbała o niego nawet wtedy, kiedy miał na karku czterdziestkę i własną rodzinę. To wtedy wiedziała już, że nowotwór nie da jej szans. Szymon był wówczas u szczytu popularności. 

Nie umiał się z tą śmiercią pogodzić. Pomogła dopiero terapia z psychologiem, który poradził, by Majewski napisał do matki list. Chciał jej powiedzieć, że nie musi się już o niego martwić, że daje sobie radę.

Szymon Majewski: Co robi dziś?

Obecnie Szymon Majewski co niedzielę w audycji "Nie mam pytań" o 19:00 w Radio ZET zaprasza ludzi ze świata kultury, sztuki, telewizji i polskiego show biznesu. Wszystko po to, aby słuchacze mogli poznać zaproszoną gwiazdę od zupełnie innej strony.

Razem z Joanną Kołaczkowską prowadzi także podcast "Mówi się" .

Zobacz też:

Robert Górski wraca do "Szkła kontaktowego"

Kazimiera Szczuka: Co robi dziś?

Niekończące się kontrowersje wokół Tomasza Lisa. Co dalej po "Newsweeku"?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL