Reklama

Robert Górski wraca do "Szkła kontaktowego"

W środę 1 czerwca w roli komentatora "Szkła kontaktowego" pojawi się Robert Górski - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl. Twórca serialu "Ucho prezesa" pojawiał się już w przeszłości w programie TVN24.

Robert Górski nie będzie pierwszym nowym komentatorem "Szkła kontaktowego". 26 maja w programie TVN24 zadebiutowała laureatka Paszportu "Polityki", pisarka Sylwia Chutnik.

"Wyjątkowe wydanie 'Szkła kontaktowego', bo dzisiaj jest nie tylko dzień męczeństwa świętego karpia. Proszę sprawdzić w kalendarzu. Naprawdę tak jest. Nie tylko dzień imienin kwadratu. Nie tylko międzynarodowy dzień samolotów z papieru, ale również Dzień Mamy. W związku z tym z nami jest cudowna gościni dr Sylwia Chutnik, pisarka, komentatorka. Osoba, z której obecności cieszę się niezmiernie" - zapowiedziała prowadząca Katarzyna Kasia.

Reklama

Robert Górski komentatorem w "Szkle kontaktowym"

Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że kolejnym z nowych komentatorów będzie satyryk Robert Górski, twórca serialu "Ucho prezesa", który pojawi się w "Szkle kontaktowym" już 1 czerwca.

Górski pojawiał się się już w programie TVN24 na początku emisji show, zrezygnował jednak wówczas z dalszego udziału.

"Pierwotnie dlatego, że mi się zupełnie nie chciało jeździć na drugi koniec Warszawy. (...)  Ale potem się okazało, że dobrze, iż mnie tam nie ma, bo nie chciałbym występować w czymś jednostronnym politycznie, a 'Szkło kontaktowe' jest powszechnie odbierane jako propaganda Platformy Obywatelskiej" - wyjaśniał ponad dekadę temu w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Robert Górski jest liderem i autorem większości tekstów Kabaretu Moralnego Niepokoju oraz pomysłodawcą, scenarzystą i gwiazdą serialu Polsatu "Piękni i bezrobotni". Z kolei w w satyrycznym serialu "Ucho prezesa" przedstawił prezesa partii rządzącej i jego otoczenie w Polsce współczesnej. 

"Jesteśmy otwarci na nowych komentatorów i komentatorki. Zależy nam, żeby w "Szkle kontaktowym" prezentowane były różnorodne poglądy i osobowości. Będą pojawiać się nowe twarze. To nie koniec niespodzianek" - wyjaśnia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl producentka "Szkła kontaktowego", Dominika Sekielska.

"Szkło kontaktowe" na antenie od 2005 roku

"Szkło kontaktowe" na antenie TVN24 obecne jest od stycznia 2005 roku i od razu przypadło do gustu widzom, którzy czynnie biorą udział w programie, dzwoniąc i wysyłając wiadomości SMS. W magazynie omawiane są aktualne wydarzenia polityczne, zwykle w dość luźny i swobodny sposób.

Za prowadzenie "Szkła..." odpowiadają: Tomasz Sianecki, Wojciech Zimiński, Grzegorz Markowski i Katarzyna Kasia.

W roli komentatorów występowali w ostatnich latach: Michał Kempa, Henryk Sawka, Artur Andrus, Krzysztof Daukszewicz, Tomasz Jachimek, Marek Przybylik, Jerzy Iwaszkiewicz, Katarzyna Kwiatkowska i Wojciech Fiedorczuk.

Z programem związana była także zmarła w 2016 roku satyryczka Maria Czubaszek. Współtwórcą formatu i jego wieloletnim prowadzącym był także zmarły w 2017 roku Grzegorz Miecugow.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL