Reklama

Kazimiera Szczuka: Co robi dziś?

"Najsłabsze ogniwo" to teleturniej, który niegdyś budził wiele emocji. Szczególnie jeśli chodzi o jego prowadzącą, Kazimierę Szczukę. Jej zachowanie było przez wielu uznawane za kontrowersyjne, a kąśliwe uwagi w kierunku zawodników przyprawiały o zdumienie. Czym dzisiaj zajmuje się była prowadząca?

"Najsłabsze ogniwo", czyli czas rozgłosu

Kazimiera Szczuka niewątpliwie zyskała największy rozgłos dzięki teleturniejowi "Najsłabsze ogniwo". Był to program telewizyjny, emitowany w latach 2004 - 2006, w którym sprawdzana była wiedza ogólna zawodników. W każdym odcinku w studiu gościło ośmioro uczestników, których zadaniem było utworzenie jak najdłuższej serii poprawnych odpowiedzi.

Jeśli ktoś się pomylił, pieniądze przepadały i trzeba było zaczynać od nowa. Po upływie czasu rundy, zawodnicy decydowali, kto był "najsłabszym ogniwem" i musiał opuścić program. Zwycięzca mógł być tylko jeden.

Reklama

Największe emocje budziła jednak postać prowadzącej, Kazimiery Szczuki. Jej uwagi i komentarze do pomyłek uczestników były kąśliwe, często również prowokacyjne i obraźliwe. Warto zaznaczyć, że jej kreacja była celowa, ponieważ wzorowano się na zagranicznym formacie programu.

Kazimiera Szczuka: Skandalistka

Zachowanie Kazimiery Szczuki budziło kontrowersje nie tylko w programie "Najsłabsze ogniwo". Dziennikarka wielokrotnie była bohaterką skandali: czy to w wywiadach, czy innych programach, chociażby tym u Kuby Wojewódzkiego. Tam przedrzeźniała jedną z rozmówczyń. W trakcie wywiadów znieważała innych.

Lata temu doszło również do jej sprzeczki z Marcinem Mellerem, którego oblała piwem. Duże emocje budziły również jej wypowiedzi polityczne i komentarze spraw społecznych.

Kazimiera Szczuka: Czym zajmuje się teraz?

Kazimiera Szczuka jest z wykształcenia krytyczką literacką i historyczką literatury. Przez długie lata związana była z dziennikarstwem - publikowała chociażby w "Gazecie Wyborczej". Wydała kilka książek, w tym dwie biograficzne (w formie wywiadów) o prof. Marii Janion - zmarłej przed dwoma laty, wybitnej krytyczce i historyczce literatury, która była promotorką jej pracy magisterskiej.

Swoje życie prywatne Kazimiera Szczuka utrzymuje w tajemnicy. Kilka lat temu w jednym z wywiadów wspomniała, że jest zakochana w Robercie Kowalskim. Jak sprawy mają się teraz? Nie wiadomo. Wiadomo jedynie tyle, że Kazimiera Szczuka oddaje się teraz pracy. Jest wykładowcą gender studies w Instytucie Badań Literackich PAN. Okazało się również, że wydaje kolejną książkę - wraz ze słynną stylistką fryzur, Jagą Hupało.

Autor: Hubert Drabik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL