W cieniu znanej przyjaciółki? Poznały się, gdy były nastolatkami

O przyjaźni Nicole Kidman i Naomi Watts od lat jest głośno, lecz niewiele osób wie, że panie poznały się, gdy były jeszcze nastolatkami. Choć Kidman udało się dość szybko dostać do Hollywood, droga Watts była nieco bardziej wyboista - nie otrzymywała ona tak wielu ról, jak jej przyjaciółka. Dziś obydwie mogą pochwalić się światową rozpoznawalnością, a co lepsze - ich zażyła relacja nadal trwa.

Nicole Kidman i Naomi Watts poznały się w liceum

Niewiele osób wie, że znane hollywoodzkie gwiazdy, czyli Nicole Kidman i Naomi Watts, poznały się, gdy były jeszcze nastolatkami. Razem dorastały w Sydney, chociaż żadna z nich się tam nie urodziła - Kidman przyszła na świat w Honolulu, a Watts w Shoreham w Wielkiej Brytanii. Obydwie przeprowadziły się do Australii wraz z rodzicami, gdy wkroczyły w okres dojrzewania. Chodziły do tego samego liceum, lecz ze względu na różnicę wieku (Kidman jest o rok starsza), uczęszczały do różnych klas. Jak dowiadujemy się dzięki The Guardian, obydwie były częścią większej grupy znajomych, którzy spotykali się poza murami szkoły.

Reklama

Nicole Kidman rozpoczęła karierę aktorską w 1983 roku. W wieku 16 lat zadebiutowała w filmie "Bush Christmas". W kolejnych latach regularnie pojawiała się w rolach epizodycznych. Produkcją, która zapoczątkowała jej karierę w Stanach Zjednoczonych była "Martwa cisza" z 1989 roku. Z kolei Naomi Watts próbowała swoich sił jako modelka na rynku japońskim. Następnie wróciła do Australii, aby skoncentrować się na aktorstwie. W 1986 roku pojawiła się w filmie "For Love Alone", lecz jej początki nie były łatwe - nie otrzymywała zbyt wielu ról.

Panie w latach 90. spotkały się na tym samym planie. Zagrały razem w filmie "Randka na przerwie". "Jedno jest pewne - przyjaciele potrafią bardzo dobrze ze sobą współpracować, a my kibicowałyśmy sobie nawzajem i było to cudowne" - mówiła Watts w rozmowie z Adelaide Now.

Naomi Watts w cieniu sławnej przyjaciółki

W Hollywood bez wątpienia to Nicole Kidman robiła większą karierę aktorską i z roku na rok stawała się coraz bardziej rozpoznawalna. Głośno było także o jej życiu prywatnym - wówczas była w związku małżeńskim z Tomem Cruisem. Naomi Watts ciągle napotykała na swojej drodze zawodowej przeszkody. Aż do momentu, gdy drzwi do wielkiej kariery otworzył jej David Lynch.

Watts została obsadzona w roli głównej w thrillerze psychologicznym "Mulholland Drive", który dziś jest uznawany za jeden z najlepszych filmów w historii kinematografii. Obraz Lyncha zadebiutował na festiwalu filmowym w Cannes w 2001 roku. Kilka miesięcy później Kidman wręczyła przyjaciółce nagrodę Movieline za przełomową rolę. W tym samym roku Kidman przechodziła przez trudny oraz przede wszystkim, głośny rozwód z Cruisem. Watts okazała się dla niej cennym wsparciem.

Nicole Kidman i Naomi Watts nadal się przyjaźnią

W poście na Instagramie z okazji pięćdziesiątych urodzin Naomi Watts, który został opublikowany w 2018 r., Nicole Kidman napisała, że właśnie mija 35. rocznica ich przyjaźni. Cztery lata później Naomi w rozmowie z Good Day New York zdradziła, że razem z Nicole chciała pracować nad wspólnym filmem. Od tamtego czasu minęły jednak dwa lata i żadne nowe informacje nie zostały na ten temat przekazane do mediów.

Jeśli chodzi o życie uczuciowe, Naomi Watts w międzyczasie związała się z Lievem Schreiberem, z którym ma dwóch synów. Ich związek jednak nie przetrwał. Następnie aktorka weszła w związek z Billym Crudupem, którego poślubiła w zeszłym roku. Natomiast Nicole Kidman po nieudanym małżeństwie z Tomem Cruisem, wyszła za Keitha Urbana.

Mimo upływu lat, panie do dziś się przyjaźnią. Kilka dni temu Nicole Kidman zamieściła na Instagramie zdjęcie z Naomi Watts. Aktorki razem ze znaną z "Sukcesji" Sarah Snook wzięły udział w spektaklu "Portret Doriana Graya" w Londynie.

Czytaj więcej: "Wielkie kłamstewka" powrócą z trzecim sezonem! Nicole Kidman potwierdza

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Nicole Kidman | Naomi Watts
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy