Muhtesem Yuzyıl

Wspaniałe stulecie

Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 9210
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wspaniałe stulecie": Czy syn sułtana Sulejmana umrze?

Turecki serial telewizyjny „Wspaniałe stulecie” to międzynarodowy hit wyprodukowany przez Meral Okay i Yılmaza Şahina. Emitowany w latach 2011-2014 serial kostiumowo-historyczny opowiada o panowaniu sułtana Sulejmana Wielkiego, a także dworu osmańskiego i miłości władcy do nałożnicy Hürrem, jego przyszłej żony. Sprawdź, kiedy i gdzie oglądać serial w telewizji.

„Wspaniałe stulecie” streszczenie: odc. 163. Ibrahim Pasza zostaje zaatakowany

Wielki wezyr Imperium Osmańskiego, Pargali Ibrahim Pasza, zostaje napadnięty przez grupę zamaskowanych zbójów. Cudem uchodzi z życiem. W stolicy imperium trwają przygotowania do muzułmańskiego święta — ramadanu. Diana oskarża Gulizar o szpiegostwo na rzecz Hürrem. Książę Mustafa (najstarszy syn sułtana Sulejmana), nie mając pewności, która z kobiet jest winna, postanawia stracić Dianę i wypędzić Gulizar z pałacu.

„Wspaniałe stulecie” streszczenie: odc. 164. Czy książę Mehmet zginie?

Posłowie z Francji są pod wrażeniem systemu prawnego w Imperium Osmańskim. Pargali Ibrahim Pasza w tajemnicy przed członkami dworu zabiera księcia Mehmeta (pierwsze dziecko sułtana Sulejmana i sułtanki Hürrem) na przejażdżkę i inscenizuje jego śmierć. Roksolana odchodzi od zmysłów i zrozpaczona szuka syna. Wypędzona Gulizar próbuje zamordować księcia Mustafę, ale w ostatniej chwili życie księcia ratuje Diana.

Reklama

„Wspaniałe stulecie” streszczenie: odc. 165. Dla kogo szpiegowała Gülizar?

Nadchodzi ramadan, muzułmański miesiąc religijnego postu. Książę Mustafa przysyła do pałacu sułtana Gülizar, która przeprowadziła nieudaną próbę zamachu na jego życie. Gülizar przyznała się do działania na rzecz Hürrem. W rozmowie z sułtanem Sulejmanem niespodziewanie oskarża o wszystko Ibrahima Paszę, a następnie popełnia samobójstwo. Sułtanka Mihrimah po raz kolejny ukradkiem spotyka się z Yahyą (poetą, który jest przyjacielem księcia Mustafy).

„Wspaniałe stulecie” streszczenie: odc. 166. Śmiertelna choroba Sulejmana

Książę Sulejman, syn księcia Mustafy i Fatmy Hatun, zaczyna chorować na czarną ospę. Sulejman Wspaniały ogłasza specjalne prawo dotyczące ramadanu. Mihrimah namawia brata, by zmusił swą nałożnicę do przerwania ciąży. Książę nie chce się zgodzić. Ibrahim Pasza snuje plany inwazji na Rzym. Książe Mehmet (pierwsze dziecko sułtana Sulejmana i sułtanki Hürrem) dowiaduje się o sekretnych spotkaniach Mihrimah z Yahyą.

„Wspaniałe stulecie” odc. 163-166. Kiedy i gdzie oglądać serial?

163 odcinek serialu o losach sułtana Sulejmana Wspaniałego i jego żony Hürrem będzie można obejrzeć na antenie TVP 1 20 grudnia o godzinie 14:00. W kolejnych dniach o tej samej porze na ekranie pojawią się następne odcinki tureckiej telenoweli. Każdego dnia, od poniedziałku do piątku, można również obejrzeć powtórki epizodów z poprzedniego tygodnia. Wystarczy włączyć TVP 1 o 6:00.

Czytaj również:

"Sisi": Dominique Devenport powraca jako Sisi

"Zakazany owoc": Zeynep "ucieka sprzed ołtarza", a Dundar i tak zmusza ją do ślubu

"Zranione ptaki": Ayse rozwodzi się z Cemilem. Meryem uderza Melis

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Wspaniałe stulecie | tureckie seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy