Wielka woda

Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 202
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wielka woda": Polski serial na pierwszym miejscu w Top 10 Netfliksa

Kolejny sukces "Wielkiej wody"! Dwa tygodnie po premierze serial znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia Netfliksa w kategorii seriale nieanglojęzyczne! O polskiej produkcji mówi cały świat!

"W drugim tygodniu od premiery #wielkawoda osiąga pozycję NR1 wśród najczęściej oglądanych produkcji nieanglojęzycznych na świecie" - pisze Jan Holoubek na swoim koncie na Instagramie. Jak informowaliśmy niedawno serial Netfliksa "Wielka woda" podbija serca widzów na całym świecie - zaledwie tydzień po premierze produkcję obejrzano już w 10 mln gospodarstw. Znalazła się także w Top 10 nieanglojęzycznych seriali platformy w 78 krajach.

"Wielka woda": Prace nad scenariuszem trwały dwa lata

"Wielka Woda", uniwersalna opowieść o relacjach i solidarności w obliczu katastrofy, to serial z prawdziwą plejadą polskich gwiazd - Agnieszką Żulewską, Tomaszem Schuchardtem, Ireneuszem Czopem, Anną Dymną, Jerzym Trelą, Mirosławem Kropielnickim, Blanką Kot, Tomaszem Kotem. Stworzenie przekonującej historii o sile żywiołu oraz realistyczne odtworzenie klimatu lat 90. wymagało rzetelnego przygotowania do produkcji. Prace nad scenariuszem trwały 2 lata.

Reklama

"Wielka woda"": Rozmach scenograficzno-produkcyjny

"Myślę, że ten serial będzie miał wielki rozmach scenograficzno-produkcyjny" - mówi reżyser Jan Holoubek, a Tomasz Schuchardt (serialowy Jakub Marczak) dodaje: "U nas rzadko się zdarza tak duża scenografia".

O tym, jak wyglądała praca przy scenografii oraz jak przeniesiono sceny ze scenariusza na ekran opowiada także producentka Anna Kępińska, która wspomina, że często podczas zdjęć zastanawiała się, jak to wszystko się uda.

"O matko, jak my to teraz zrobimy?" - mówi na poniższym filmie. Jeżeli wy również zastanawialiście się, jak wyglądało zalanie Wrocławia w "Wielkiej wodzie", to Netflix postanowił odkryć kilka kart.

"Wielka woda": Maciej Stuhr o serialu

"Bardzo nie lubię pisać o tym, o czym piszą wszyscy, ale tym razem muszę. Serial 'Wielka Woda' jest produkcją pod niemal każdym względem wyjątkową, spektakularną i - idę o zakład! - ponadczasową. Czapki z głów dla tych wszystkich artystów, ale także ludzi biznesu filmowego, że udało się przekroczyć granice naszej produkcyjnej wyobraźni" - pisze w poście na Facebooku Maciej Stuhr.

Wielkie wrażenie na aktorze zrobiła także praca jego kolegów i koleżanek po fachu. Słowa uznania skierował także w stronę scenografów!

"Pozdrawiam wszystkich kolegów aktorów- jesteście wszyscy zachwycający! Aż strach wymieniać, bo wstyd kogoś pominąć. Reżyserzy, scenarzyści, producenci, operatorzy, no i chyba jednak muszę napisać: PRZEDE WSZYSTKIM scenografowie...! Kłaniam się Wam wszystkim w pas! Niech się ogląda w całym świecie! Duma!!!" - kończy aktor.

Zobacz też:

"Wielka woda": Widzowie nie mogli rozpoznać Anny Dymnej!

"Wielka Woda": Postać dziennikarki jest inspirowana Magdą Mołek

"Wielka woda": Polityk z sercem. Tomasz Schuchardt o roli w hicie Netfliksa!

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Netflix: Seriale | Wielka woda | Jan Holoubek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy