Wielka woda

Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 202
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wielka Woda": Postać dziennikarki jest inspirowana Magdą Mołek

W serialu Netfliksa "Wielka Woda" pojawia się dziennikarka Ewa Rudzik. Kobieta łudząco przypomina Magdalenę Mołek z tamtych czasów. Okazuje się, że nie bez powodu.

W serialu Netflixa "Wielka Woda" pojawia się postać Ewy Rudzik. To dziennikarka, która pracuje w stworzonej na potrzeby produkcji Telewizji Merkury. Choć jej postać jest fikcyjna, to wiele osób z pewnością zauważyło, że kobieta bardzo przypomina Magdalenę Mołek. Twórcy nieprzypadkowo zdecydowali się na taki ruch. Mołek w 1997 roku rzeczywiście relacjonowała Powódź Tysiąclecia dla stacji TVP3 Wrocław. Dziennikarka miała wówczas 21 lat.

Reklama

"Wielka Woda": Magdalena Mołek pierwowzorem postaci dziennikarki Ewy Rudzik

"Ja byłam dzieckiem, miałam 21 lat wtedy i po tym ćwierćwieczu wciąż zachodzę w głowę, kto miał odwagę po prostu postawić mnie tam. Ale też dzisiaj rozumiem, jak praca pod presją i w obliczu takich historycznych zdarzeń buduje człowieka" - wspomina Mołek w cyklu "Historie Wielkiej Wody".

W internecie można znaleźć archiwalne nagrania serwisów informacyjnych z jej udziałem. Można zauważyć, że twórcy serialu czerpali inspirację także z ówczesnej fryzury i stylizacji Magdaleny Mołek. 

Telewizja Merkury, która pojawia się w "Wielkiej Wodzie", jest inspirowana działającą w tamtych czasach lokalną Telewizją TeDe. Gdy fala powodziowa dotarła do Wrocławia, w siedzibie stacji urządzono sztab antykryzysowy. W przeciwieństwie do wydarzeń przedstawionych w serialu, politycy chętnie przekazywali dziennikarzom informacje dotyczące aktualnej sytuacji. Na antenie przez pięć dób trwała nieprzerwana akcja informacyjno-koordynacyjna, w której czynny udział miał ówczesny prezydent Wrocławia, Bogdan Zdrojewski.

"Wielka Woda" hitem Netfliksa

"Wielka Woda" to nowy serial, który inspirowany jest wydarzeniami z lipca 1997 roku, gdy Wrocław nawiedziła Powódź Tysiąclecia. Główną bohaterką sześcioodcinkowego dramatu katastroficznego jest Jaśmina Tremer (Agnieszka Żulewska) - wybitna hydrolożka. Kobieta zostaje nagle wezwana do sztabu kryzysowego w stolicy Dolnego Śląska. Jaśmina zamierza zrobić wszystko, aby uratować miasto i jego mieszkańców przed skutkami powodzi.  

"Wielka Woda" w reżyserii Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka zadebiutowała na Netfliksie 5 października. Zaledwie tydzień od premiery serial obejrzano już w 10 mln gospodarstw na całym świecie. "Wielka Woda" była drugim najbardziej oglądanym nieanglojęzycznym serialem na Netfliksie, plasując się w rankingu Top 10 serwisu w 78 krajach, w tym w Polsce, Kanadzie, Meksyku, USA, Danii, Francji, Wielkiej Brytanii, Maroko i Turcji. Tytuł spotkał się także z wyjątkowym uznaniem widzów i krytyków.

Hubert Wiączkowski

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Wielka woda | Magdalena Mołek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy