Wielka woda
Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 203
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wielka woda": Magda Mołek zaprasza na serial!

"W lipcu 1997 roku relacjonowałam dla Państwa Powódź Tysiąclecia. To wtedy przekonaliśmy się, że niszczycielska moc żywiołu zniszczyła życie tysięcy polskich rodzin. To wtedy też zwykli ludzie okazywali się prawdziwymi bohaterami" - mówi Magda Mołek na nagraniu, które pojawiło się na Twitterze Netflix Polska.

Następnie Magda Mołek zdradziła, że powodem jej wystąpienia jest oczywiście premiera nowego serialu "Wielka woda". 

"Zapraszam was na serial inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Serial 'Wielka Woda'" - stwierdziła w filmiku. 

"Wielka woda": Opowieść o powodzi 1997 roku

Lipiec 97 roku, wielka fala powodziowa zbliża się do Wrocławia. Lokalne władze w poszukiwaniu rozwiązania ściągają do miasta wykwalifikowaną hydrolożkę, Jaśminę Tremer. Czy Jaśmina poradzi sobie z żywiołem, biurokracją i mętną przeszłością?

Reklama

Za reżyserię serialu odpowiedzialni będą: twórca "25 lat niewinności" Jan Holoubek (reżyser formatujący) oraz Bartłomiej Ignaciuk. Scenariusz jest dziełem Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej.

Zobacz też: "Wielka woda": Anna Dymna szokuje metamorfozą!

"Wielka woda": Główni bohaterowie

Agnieszka Żulewska wcieli się w rolę Jaśminy Tremer - hydrolog, która po wielu latach wraca do rodzinnego Wrocławia, aby pomóc władzom miasta przygotować się na nadchodzącą powódź. Tomasz Schuchardt wcieli się w postać Jakuba Marczaka - urzędnika z dużymi ambicjami, samotnie wychowującego nastoletnią córkę.

Obsadę uzupełniają: Ireneusz Czop (jako Andrzej Rębacz, który walczy, aby nie dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego w pobliżu jego rodzinnej wsi), debiutująca na ekranie Blanka Kot (Klara Marczak) oraz Anna Dymna (Lena Tremer) i Jerzy Trela (ojciec Rębacza).

Zobacz też:  "Wielka woda": Emocjonująca opowieść o ludzkich dramatach

"Wielka woda": Gdzie i kiedy oglądać?

Serial "Wielka woda" jest dostępny na Netflix od 5 października 2022 roku.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Magdalena Mołek | wielka woda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy