Wielka woda
Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 203
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wielka Woda": Kim jest Jaśmina Tremer? Zrobi wszystko, by uratować miasto

Jaśmina Tremer to główna bohaterka nowego hitu Netfliksa "Wielka Woda". To polska produkcja, która opowiada o Powodzi Tysiąclecia z 1997 roku. Jaśmina zrobi wszystko, by uratować miasto przed katastrofą. Kim jest?

"Wielka Woda" – serial Netflixa o Powodzi Tysiąclecia

W środę do biblioteki Netflixa trafił polski serial pt. "Wielka Woda". To sześcioodcinkowy dramat katastroficzny, który w fabularny sposób przedstawia wydarzenia z lipca 1997 roku, gdy Wrocław nawiedziła Powódź Tysiąclecia. 

Akcja serialu rozpoczyna się na kilka dni przed 12 lipca 1997 roku – historycznym dniem, w którym fala kulminacyjna wdarła się do stolicy Dolnego Śląska. Główną bohaterką produkcji jest Jaśmina Tremer. Co wiemy na jej temat?

"Wielka Woda" – Jaśmina Tremer. Kim jest?

Na początku pierwszego odcinka pojawia się informacja, że "serial jest wizją artystyczną twórców, inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami". Oznacza to, że wszystkie postacie występujące w "Wielkiej Wodzie", w tym Jaśmina Tremer, są fikcyjne.

Reklama

W serialu Jaśmina jest wybitną hydrolożką. Kobieta na początku lipca 1997 roku trafia do sztabu kryzysowego, który próbuje opracować plan obrony Wrocławia przed zbliżającą się powodzią. Tremer zamierza zrobić wszystko, aby uratować miasto przed zalaniem. W międzyczasie walczy ze swoją skomplikowaną przeszłością. Jak potoczą się jej losy? Czy uda jej się rozwiązać własne problemy? Tego możecie dowiedzieć się, oglądając serial "Wielka Woda". Wszystkie odcinki są już dostępne na Netflixie.

"Wielka Woda" – Kto gra Jaśminę Tremer?

Odtwórczynią postaci Jaśminy Tremer jest Agnieszka Żulewska. To polska aktorka, która występowała w wielu serialach, takich jak: "M jak miłość", "Druga Szansa" czy "Rojst". 35-latka zagrała również w kilku filmach – ostatnio w "Miłości do kwadratu".

Autor: Hubert Wiączkowski

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Wielka woda | Agnieszka Żulewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy