The Last of Us
Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 67
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Last of Us": Na Bellę Ramesy wylał się hejt! Toskyczni fani atakowali ją za wygląd

Bella Ramsey sławę zyskała dzięki roli Lyanny Mormont w "Grze o tron". Do obsady adaptacji powieści George'a R.R. Martina dołączyła mając zaledwie 11 lat. Od tamtej pory pojawiła się w kilku produkcjach dla młodszego widza, ekranizacji "Mrocznych materii" Philipa Pullmana oraz świetnie przyjętej komedii "Catherine Called Birdy", za którą była odpowiedzialna Lena Dunham ("Dziewczyny"). Od momenty przyjęcia roli w "The Last of Us", największej jak dotąd w jej karierze, Ramsey musiała zmierzyć się z hejtem.

Pierwszy sezon "The Last of Us" zadebiutuje na antenie HBO i w HBO Max w Polsce 16 stycznia 2023 roku. Od kilku dni w sieci pojawiają się kolejne, bardzo pozytywne recenzje - w serwisie Rotten Tomatoes serial, gdzie zliczane są oceny recenzentów i widzów, uzyskał już aprobatę - oceny krytyków są wysokie, a pozytywnych jest w tym momencie aż 96%. Niektórzy określają produkcję HBO jednym z najlepszych seriali 2023 roku.

"The Last of Us": Bella Ramsey o internetowym hejcie

Podczas promocji serialu Bella Ramsey udzieliła wywiadu The New York Times, w którym przyznała, że od czasy przyjęcia roli Ellie w "The Last of Us" przeczytała na swój temat wiele negatywnych komentarzy. Widzowie (i fani gry), którzy je pisali, nie widzieli ani jednego odcinka - aktorkę ocenili... po wyglądzie.

"To był pierwszy raz, kiedy spotkałam się tak negatywną reakcją" - mówi w wywiadzie aktorka, która w trakcie przesłuchań do roli miała 17 lat.

Reklama

Czytanie komentarzy, jak mówi, stało się dla niej niemal uzależnieniem. W mediach społecznościowych czytała komentarze na temat swojego wyglądu i tego, że nie sprosta roli.

"Były chwile, kiedy wydawało mi się to nawet zabawne. Po 10 minutach scrollowania odkładałam jednak telefon i myślałam, że to był jednak zły pomysł".

"Dopiero niedawno zaakceptowałam fakt, że jestem Ellie, mogę ją zagrać i że jestem dobrą aktorką" - dodaje. "Pewnie potrwa to kilka tygodni, a później znowu będę myśleć, że jestem okropna. Tak wygląda ten proces".

Sądząc po opiniach i recenzjach udowodniła wszystkim negatywnie nastawionym, jak bardzo się mylili.

"The Last of Us": Twórcy "nie mogli wybrać lepszej Ellie

Wybór Pedro Pascala do roli Joela był bezdyskusyjny - twierdzi twórca serialu "The Last of Us" Craig Mazin ("Czarnobyl"). W wywiadzie dla magazynu SFX zdradził, że casting Ellie był znacznie trudniejszy. Przesłuchano ponad 100 kandydatek, a wcielająca się w postać głównej bohaterki Bella Ramsey okazała się "najlepszą możliwą Ellie".

"Casting Ellie zajął nam trochę więcej czasu, ponieważ była to trudniejsza do obsadzenia rola" - mówi showrunner "The Last of Us".

"Próbujemy znaleźć 14-letnią dziewczynę, a aktorstwo to nie jest prosta rzecz, prawda? Jest na tyle prosta, że można zagrać źle; ale też zbyt trudna, by zrobić ją dobrze. A już na pewno jest na tyle trudna, by zrobić to fenomenalnie. Dzieci nie mają na tyle doświadczenia życiowego, więc trudno znaleźć dzieciaka, który zagra perfekcyjnie" - zaczyna Mazin.

"Ellie musi być zabawna, silna, brutalna oraz walczyć o siebie. Musi przekonać nas, że ma silną więź z Joelem, więc tak, jej casting zajął więcej czasu. Przesłuchaliśmy ponad 100 osób (...). Bałem się tylko o jedno - przeprowadzałem casting Belli przed Neilem i panikowałem. Myślałem, że Bella mi się nie spodoba, a ja do końca życia będę musiał żyć z przeświadczeniem, że nie mogliśmy zatrudnić najlepszej Ellie. Na szczęście Neil ją pokochał. Nie mogliśmy wybrać lepiej".

"The Last of Us": Kiedy i gdzie oglądać?

Serial HBO Original "The Last of Us" zadebiutuje 16 stycznia 2023 roku w HBO i HBO Max.

Zobacz też:

Z konsoli na ekran! Jakie ekranizacje gier szykują Netflix, Amazon i HBO Max?

"The Last of Us": Oryginalni odtwórcy roli Joela i Ellie musieli być częścią serialu

"The Last of Us": Serial będzie różnił się od gier! Twórca wyjaśnia

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us | HBO Max: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy