Teściowie
Ocena
serialu
6,5
Niezły
Ocen: 39
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Teściowie": Współcześni Romeo i Julia? Gwiazdy o nowym serialu

Wkrótce na antenie Polsatu zadebiutuje nowy serial komediowy w gwiazdorskiej obsadzie. Dwie rodziny, odmiennie światy. Jak sobie poradzą, kiedy okaże się, że ich dzieci zamierzają się pobrać? O produkcji Interii opowiedzieli Cezary Pazura i Julia Wieniawa.

Dla Julii Wieniawy "Teściowie" to druga produkcja w ostatnim czasie, na planie której spotyka się z Cezarym Pazurą. Pierwszą był film "Nie cudzołóż i nie kradnij" Mariusza Kuczewskiego. Tam młoda aktorka i piosenkarka wcieliła się w Sandrę, a Cezary Pazura - jej alfonsa.

W "Teściach" grają zupełnie inne role - w serialu ich postacie to ojciec i córka.

"Tak to właśnie bywa w aktorskim świecie - raz grasz alfonsa, a raz ojca" - opowiada Interii Julia Wieniawa. "Jest to rzeczywiście dość zabawne (...) Widzowie będą zaskoczeni, ale to się zdarza. Serial jest totalną komedią. Można powiedzieć, że to trochę współczesny "Romeo i Julia" - mamy tu pewien swojego rodzaju mezalians. Rodzice nie chcą, aby młodzi byli razem, ale oni - tak. Mają też ku temu pewne swoje powody, a czy są one rzeczywiście związane z miłością... to się jeszcze okaże" - dodaje.

Reklama

Czym różnią się "Teściowie" od innych seriali komediowych?

"Teściowie będą się różnić od innych seriali starannością o słowo, o żart. Budowanie żartu nie przychodzi łatwo. Nam się często wydaje, choć może nie twórcom filmowym, że żart polega na tym, że można zrobić minę, krzyknąć, powiedzieć coś głupiego i to już śmieszne. Niekoniecznie. Może to być zabawne, ale niekoniecznie musi być śmieszne. Krzysztof Jaroszyński, mistrz puenty, rzeczywiście waży każde słowo. To jest pierwsza komedia, w której nie zmieniłem ani słowa" - stwierdza Cezary Pazura.

"W 'Teściach' Julia gra moją córkę, która chce wyjść za mąż, a mój bohater nie chce ją wydać za akurat tego człowieka i robi wszystko, by tak się nie stało. Myślę, że to będzie zabawna komedia" - mówi aktor.

"Teściowie": Fabuła nowego serialu Polsatu

Serial jest opowieścią pełną rodzinnych emocji związanych z relacją  dwojga młodych ludzi: Andżeliki Nagórskiej (Julia Wieniawa) i Lucjana Ledwonia (Ignacy Liss). Ona - fanka social mediów marząca o oszałamiającej karierze w telewizji, on - pasjonat średniowiecza, w trakcie doktoratu z historii. Gdy uświadamiają sobie, że nie mogą bez siebie żyć, postanawiają udawać, że dziewczyna jest w ciąży  więc przyszli teściowie szybko powinni kupić im mieszkanie. Dochodzi do spotkania dwóch rodzin, co uruchamia lawinę zabawnych zdarzeń.

Rodzice Andżeliki to dorobkiewicze - posiadacze dojrzewalni bananów i hurtowni warzyw, mieszkający w okazałym domu, a Ledwoniowie to skromna rodzina: związek listonosza i właścicielki niewielkiego osiedlowego salonu kosmetycznego.

"Teściowie": Zderzenie dwóch światów

Zderzenie dwóch tak różnych z pozoru rodzin prowadzi do całej masy zabawnych sytuacji, a na dodatek okazuje się, że ojcowie: Zenon Nagórski (Cezary Pazura) i Roman Ledwoń (Cezary Kosiński) znają się jeszcze z czasów szkolnych i żywią do siebie ogromną niechęć. Na szczęście wszystko twardą, kobiecą ręką trzyma energiczna Babcia (Małgorzata Rożniatowska), dbając aby sprawy nie wymknęły się spod kontroli.

"Teściowie": Twórcy

Autorami scenariusza są Krzysztof Jaroszyński oraz Mariusz Cieślik, operatorem obrazu jest Grzegorz Kuczeriszka, który wraz z Krzysztof Jaroszyńskim odpowiada także za reżyserię a producentem wykonawczym  serialu jest firma TFP.

Zobacz też:

"M jak miłość": Odcinek 1733. Odrzucona kochanka zrobi z siebie ofiarę pobicia!

Jenna Ortega: Gwiazda "Wednesday" zdradziła swój ulubiony odcinek. Jest zaskoczenie!

"Gra o Tron": Aidan Gillen zagrał kultową postać Littlefingera. Co robi dziś?

Katarzyna Dowbor nie jest już prowadzącą program "Nasz nowy dom". Znamy szczegóły!

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Cezary Pazura | Julia Wieniawa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama